forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Tenul gras si fondul de ten! (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/tenul-gras-fondul-ten-4932.html)

LicuriciColorat 15 iul 2010 16:01:14

Tenul gras si fondul de ten!
 
Am tenu gras-cel mai urat tip de ten,mult sebum,mult ulei pe fata,luceste,pori dilatatii si uneori si cosuri.Inca nu am gasit un fond de ten care sa ma multumeasca pt toate anotimpurile.
Voi slabutele care aveti tenu gras ce fond de ten folositi?(sau stiti ca sunt bune)-si pretul daca se poate.
M-ar tenta Matte Morphose L'oreal.(ceva pareri?)

anqutz 15 iul 2010 16:25:24

re: Tenul gras si fondul de ten!
 
E ft ok acel fond de ten. :) Stiu pe cineva care are asemena probleme cu tenul si l-a folosit. Dar dupa ce il dai nu uita un element esential: pudra!

LicuriciColorat 15 iul 2010 16:27:54

re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 255552)
E ft ok acel fond de ten. :) Stiu pe cineva care are asemena probleme cu tenul si l-a folosit. Dar dupa ce il dai nu uita un element esential: pudra!

dar daca fondu de ten e pt efect mat,am citit pe net niste pareri si ziceau ca incarca prea mult si pudra(referire la fondu asta de ten):-/
eu am pudra de de la seventeen sper sa fie compatibile:)))

anqutz 15 iul 2010 16:29:47

re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 255555)
dar daca fondu de ten e pt efect mat,am citit pe net niste pareri si ziceau ca incarca prea mult si pudra(referire la fondu asta de ten):-/
eu am pudra de de la seventeen sper sa fie compatibile:)))

O pudra pulbere translucida va infrumuseta intotdeauna un machiaj. Bine, exista si fonduri de ten care au pudra incorporata (am folosit mai de mult unul de la L'oreal, dar nu mai stiu cum ii zice) si dupa 2 ore tot imi lucea fata. Daca aplicam putina pudra arata mult mai bine tenul cam 4-5 ore.

LicuriciColorat 15 iul 2010 16:31:50

re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 255557)
O pudra pulbere translucida va infrumuseta intotdeauna un machiaj. Bine, exista si fonduri de ten care au pudra incorporata (am folosit mai de mult unul de la L'oreal, dar nu mai stiu cum ii zice) si dupa 2 ore tot imi lucea fata. Daca aplicam putina pudra arata mult mai bine tenul cam 4-5 ore.


deaia ziceam ca nu stiu daca is compatibile
pudra mea ce o am nu e translucida(si bani momentan nu am sa-mi iau inca o pudra ca e criza:))))
am citit despre fondurile de ten 2 in 1 si n-am incredere in ele is ca sampoanele 2 in 1(din punctu meu de vedere naspa::)))

anqutz 15 iul 2010 16:34:53

Re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 255559)
deaia ziceam ca nu stiu daca is compatibile
pudra mea ce o am nu e translucida(si bani momentan nu am sa-mi iau inca o pudra ca e criza:))))
am citit despre fondurile de ten 2 in 1 si n-am incredere in ele is ca sampoanele 2 in 1(din punctu meu de vedere naspa::)))

Ai pudra compacta, nu? Aceea incarca rau tenul daca dai peste orice fel de fond de ten.

LicuriciColorat 15 iul 2010 16:37:44

Re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 255561)
Ai pudra compacta, nu? Aceea incarca rau tenul daca dai peste orice fel de fond de ten.

da compact powder...nuj mie imi place,mi se pare finuta,singura problema e nuanta pt ten bronzat si al meu inca nu e :)))

in fine...

ce pudra translucida buna cunosti(ca vad ca te pricepi) daca totusi gasesc finante:D?

anqutz 15 iul 2010 16:41:28

Re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 255563)
da compact powder...nuj mie imi place,mi se pare finuta,singura problema e nuanta pt ten bronzat si al meu inca nu e :)))

in fine...

ce pudra translucida buna cunosti(ca vad ca te pricepi) daca totusi gasesc finante:D?

Max Factor. E 37 de lei una.

LicuriciColorat 15 iul 2010 16:42:09

Re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 255565)
Max Factor. E 37 de lei una.


oki merci:*
nu e foarte scumpa:)

anqutz 15 iul 2010 16:44:41

Re: Tenul gras si fondul de ten!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 255567)
oki merci:*
nu e foarte scumpa:)

Cu placere. Asa ziceam si eu. :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:16:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO