forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Tinuta vestimentara in scoala?! (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/tinuta-vestimentara-scoala-6679.html)

Alina82 14 oct 2010 09:53:14

Tinuta vestimentara in scoala?!
 
@Countess chestiile astea se intampla si ink foarte frecvent pt k ipocrizia in Romania a depasit de mult timp cotele maxime....eu una spre ex am avut de suferit in liceu din cauza k mama nu si-a permis sa pastreze aparentele....si era de neacceptat k o fata de conditie modesta sa fie la cel mai bun liceu din oras(care era si de fite)si sa nu fie in ultimele tendinte:))

deadcountess 14 oct 2010 10:16:34

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 365473)
@Countess chestiile astea se intampla si ink foarte frecvent pt k ipocrizia in Romania a depasit de mult timp cotele maxime....eu una spre ex am avut de suferit in liceu din cauza k mama nu si-a permis sa pastreze aparentele....si era de neacceptat k o fata de conditie modesta sa fie la cel mai bun liceu din oras(care era si de fite)si sa nu fie in ultimele tendinte:))

No offense, dar ipocrizie e si din partea saracului sa se dea bogat.
Mai exact, in ce sens ai suferit in liceu din cauza hainelor?

Alina82 14 oct 2010 10:38:40

Tinuta vestimentara in scoala
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 365505)
No offense, dar ipocrizie e si din partea saracului sa se dea bogat.
Mai exact, in ce sens ai suferit in liceu din cauza hainelor?

pai asta spuneam si eu...ink dorm de s-a inteles altceva....pai cum nu am vrut sa merg la un liceu prost k deh eram fata desteapta am dat la cel mai bun liceu din oras care era si liceu de fite si nah eu nu imi permiteam haine de firme...asa k eram exclusa din cercurile "inalte"pt k doar nu erau sa se bage in seama cu o fata imbracata modest....si culmea fete care nu erau bogate dar pastrau aparentele(se ajunsese pana la credite pt haine)chiar si ele se uitau de sus la mine si nu doar odata am auzit...vaiiii dar cum o putea sa vina cu blugii aia ieftini:|

deadcountess 14 oct 2010 10:47:34

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 365544)

pai asta spuneam si eu...ink dorm de s-a inteles altceva....pai cum nu am vrut sa merg la un liceu prost k deh eram fata desteapta am dat la cel mai bun liceu din oras care era si liceu de fite si nah eu nu imi permiteam haine de firme...asa k eram exclusa din cercurile "inalte"pt k doar nu erau sa se bage in seama cu o fata imbracata modest....si culmea fete care nu erau bogate dar pastrau aparentele(se ajunsese pana la credite pt haine)chiar si ele se uitau de sus la mine si nu doar odata am auzit...vaiiii dar cum o putea sa vina cu blugii aia ieftini:|

Pai si tie iti pasa de parerea prostilor :-/ :P

Alina82 14 oct 2010 10:52:37

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 365560)
Pai si tie iti pasa de parerea prostilor :-/ :P

Sincer nu pot spune k mi-a pasat foarte mult...din fericire mai erau cateva fete k mine asa k nu am fost nevoita sa imi petrec 4 ani de liceu singura....dar dak as spune k nu mi-a pasat deloc as minti....incercam pe cat posibil sa nu le bag in seama dar normal k uneori ma simteam foarte prost auzindu-le sau vazandu-le privirile....dar am avut grija si sa le-o platesc...mai o minge in fatza la ora de sport....medii de 10 si note foarte bune...aici se atacau cel mai rau...>:)>:)>:)>:)

Adella 14 oct 2010 10:54:03

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 365560)
Pai si tie iti pasa de parerea prostilor :-/ :P

:)Nu e vorba ca ii pasa ...dar nu e comod sa auzi sosotind prin spate tot felul de cuvinte:)in liceu nu ai mintea de acum ...

deadcountess 14 oct 2010 11:05:52

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 365572)
:)Nu e vorba ca ii pasa ...dar nu e comod sa auzi sosotind prin spate tot felul de cuvinte:)in liceu nu ai mintea de acum ...

Deh, ce sa zic, norocul meu ca o aveam :P si n-am avut suferit pt prostii de genul asta.

Adella 14 oct 2010 11:34:37

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 365586)
Deh, ce sa zic, norocul meu ca o aveam :P si n-am avut suferit pt prostii de genul asta.

Diferenta este ca tu ai 32 de ani ...acum e si mai rau in scoli ...cu fiecare an e groaznic ..eu nu am avut de suferit ,in gimnaziu am avut ceva probleme pentru ca erau 2 fete care avea ceva cu fundul meu:)

deadcountess 14 oct 2010 11:51:30

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 365636)
Diferenta este ca tu ai 32 de ani ...acum e si mai rau in scoli ...cu fiecare an e groaznic ..eu nu am avut de suferit ,in gimnaziu am avut ceva probleme pentru ca erau 2 fete care avea ceva cu fundul meu:)

Era la fel si atunci ca si acum, atata ca era alta moda :(
Scoala din ziua de azi am avut ocazia sa o vad de pe latura cealalta a baricadei cand am lucrat ca profesor. Elevele erau cu mult mai scump imbracate ca mine :))
Lasa ca eu am patit ceva de genul asta la varsta adulta. Am auzit o mama exprimandu-se pe hol: ce **** *** are scheletul ala cu copilul meu de n-a vrut sa-l treaca :))

Alina82 14 oct 2010 12:03:42

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 365670)
Era la fel si atunci ca si acum, atata ca era alta moda :(
Scoala din ziua de azi am avut ocazia sa o vad de pe latura cealalta a baricadei cand am lucrat ca profesor. Elevele erau cu mult mai scump imbracate ca mine :))
Lasa ca eu am patit ceva de genul asta la varsta adulta. Am auzit o mama exprimandu-se pe hol: ce **** *** are scheletul ala cu copilul meu de n-a vrut sa-l treaca :))

Dap din pacate cam asa era si la noi...si cand o profesoara a indraznit sa se ia de o colega si sa ii spuna k e totusi la scoala asa k hainele de blana si fustele pana la fund sa le etaleze in alta parte...eleva a luat foc si i-a spus profei k dak dansa nu isi permite sa se imbrace ok atunci sa taca din gura k doar nu o sa vina ea imbracata nush cum doar k sa ii faca ei pe plac:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:42:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO