forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/va-bucura-general-cadourile-costisitoare-sau-micile-gesturi-6668.html)

ali_lumi 13 oct 2010 14:13:58

Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Slabutelor cu ce va multumiti in general cu cadouri mai scumpe , sau si cu mici gesturi ? Si daca nu primiti ce va doriti , cu faceti fata momentului.?
Eu una din pacate , la capitolul asta stau cam prost si cand imi doresc sa primesc ceva de la o anumita persoana , si nu primesc acel lucru , se cam vede pe fata mea, cu toate ca fac tot posibilul sa nu arat:DStiu urat, dar incerc sa ma schimb 8-|.

deadcountess 13 oct 2010 14:19:44

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 364266)
Slabutelor cu ce va multumiti in general cu cadouri mai scumpe , sau si cu mici gesturi ? Si daca nu primiti ce va doriti , cu faceti fata momentului.?
Eu una din pacate , la capitolul asta stau cam prost si cand imi doresc sa primesc ceva de la o anumita persoana , si nu primesc acel lucru , se cam vede pe fata mea, cu toate ca fac tot posibilul sa nu arat:DStiu urat, dar incerc sa ma schimb 8-|.

Mie imi plac extrem de mult surprizele. Cadoul poate fi si un borcan de zacusca daca e de la cine trebuie, e impachetat dragut si il primesc intr-un moment in care nu ma astept. :))

ali_lumi 13 oct 2010 14:31:01

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 364284)
Mie imi plac extrem de mult surprizele. Cadoul poate fi si un borcan de zacusca daca e de la cine trebuie, e impachetat dragut si il primesc intr-un moment in care nu ma astept. :))

:)) ft tare ai fost :))
cert este ca si eu sunt adepta micilor gesturi

anqutz 13 oct 2010 14:38:20

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Ambele. Adica vreau sa fiu suprinsa si cu chestii mici, gen o floare, o cutiuta de bomboane sau chestii de genul, dar imi plac si cadourile scumpe. Insa nu cred ca voi gasi barbatul care sa isi permita sa le faca frecvent. In primul rand pt ca nici nu caut asta. :P

curly.light 13 oct 2010 14:44:01

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Sunt complet fana a micilor gesturi :D
Am patit de multe ori sa primesc de la rude un cadou scump (un parfum de peste 500 de RON,bijuterii elegante) ,si sa nu imi placa.
In schimb, cu prietenele mele e mult mai dragut. De toate ocaziile : zile onomastice,aniversare, craciun,mos nicolae,paste .. . ne facem mici cadouri. Si ,cum ocaziile sunt multe ,si prietene vreo 4-5 ,va dati seama ca nu ne facem cine stie ce cadouri scumpe. Dar ma bucur enorm pentru fiecare pereche de papuci de casa comici ,pentru fiecare pandantiv de pus pe lantisor ,pentru fiecare fotografie inramata etc. Pentru ca,fata de chestiile super-scumpe, au o valoare mai mare : ma fac sa zambesc de fiecare data cand ma uit la ele.
Si,in plus,eu sunt genul de persoana care nu ma astept niciodata la cadouri. Si de fiecare data,ma bucur enorm cand le primesc, nu conteaza in ce consta cadoul. Mi se pare un gest deosebit,oricum.
>:D<

DrIulia2010 13 oct 2010 14:48:02

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 364266)
Slabutelor cu ce va multumiti in general cu cadouri mai scumpe , sau si cu mici gesturi ? Si daca nu primiti ce va doriti , cu faceti fata momentului.?
Eu una din pacate , la capitolul asta stau cam prost si cand imi doresc sa primesc ceva de la o anumita persoana , si nu primesc acel lucru , se cam vede pe fata mea, cu toate ca fac tot posibilul sa nu arat:DStiu urat, dar incerc sa ma schimb 8-|.





Mie imi place sa primesc cadouri(si daca nu primesc,imi fac singura:P)de fapt cui nu-i place;)si cred ca de aceea nu fac prea multe "mofturi"dar am avut momente cand am ramas surprinsa de cadoul primit,n-am putut sa-mi ascund fata din pacate.:Ddar in ultima perioada nu mi s-a mai intamplat.

Un mic gest poate fi si un mic inel cu diamant,e mic,intr-o cutiuta.:Ddar valoros.;)

onetotilia 13 oct 2010 14:52:05

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
nu imi plac cadourile ieftine :(.... prefer o iesire undeva decat un cadou ieftin ;(

stiu suna materialist.. prietenele mele nu au avut ff multi bani dar se adunau si imi luau la un loc.. cel putin de 120 RON....daca as primi de ziua mea o pereche de cercei de argint m-as supara..

ali_lumi 13 oct 2010 15:13:51

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 364327)
Ambele. Adica vreau sa fiu suprinsa si cu chestii mici, gen o floare, o cutiuta de bomboane sau chestii de genul, dar imi plac si cadourile scumpe. Insa nu cred ca voi gasi barbatul care sa isi permita sa le faca frecvent. In primul rand pt ca nici nu caut asta. :P

Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 364349)





Mie imi place sa primesc cadouri(si daca nu primesc,imi fac singura:P)de fapt cui nu-i place;)si cred ca de aceea nu fac prea multe "mofturi"dar am avut momente cand am ramas surprinsa de cadoul primit,n-am putut sa-mi ascund fata din pacate.:Ddar in ultima perioada nu mi s-a mai intamplat.

Un mic gest poate fi si un mic inel cu diamant,e mic,intr-o cutiuta.:Ddar valoros.;)

Iulia ai mare dreptate :)) in ce ai zis la ultima fraza . aici chiar nu te pot contrazice 8->

Anca , asa si eu , al meu de fel nu e un expert in cadouri , si de aceea de la o intamplare nefericita de acum vro 2 ani , ma intreaba cu luni inainte cam ce mi as dorii (daca e ziua mea)

mvthebest 13 oct 2010 15:14:00

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Imi plac si cadourile de valoare,dar sa fie cu gust,dar si cele marunte ,care sa fie mai putin costisitoare dar sa ma surprinda si sa-mi capteze privirea placut...
Conteaza f mult gestul, atentia.

deadcountess 13 oct 2010 16:26:27

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 364361)
nu imi plac cadourile ieftine :(.... prefer o iesire undeva decat un cadou ieftin ;(

stiu suna materialist.. prietenele mele nu au avut ff multi bani dar se adunau si imi luau la un loc.. cel putin de 120 RON....daca as primi de ziua mea o pereche de cercei de argint m-as supara..

Mi se pare materialsm, no offense. Nu imi imaginez cum m-as putea supara pt ca primesc un cadou care nu e destul de valoros. Atunci daca am prieteni care nu au o situatie materiala stralucita ce sa fac sa renunt la ei ca sa nu fiu pusa in situatia de a primi cadouri necostisitoare de la ei sau sa zic adunati-va mai multi si puneti bani sa-mi luati un cadou ca lumea?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:33:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO