forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Vicii de slabute (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/vicii-slabute-3402.html)

riky 09 apr 2010 10:01:55

Vicii de slabute
 
Ce "vicii" aveti , slabutelor? ...... eu pot considera viciu, obsesia mea pentru chestii decorative si , cum le numeste mama"nimicuri" ....si trebuie sa recunosc ca imi place alcoolul, dar nu beau decat la ocazii sau un vacante....si de obicei nu depasesc un pahar...dar tot imi place>:):P
voi ce "vicii"/ semivicii/obsesii/pasiuni mai ciudate aveti ??:-s

hera441 09 apr 2010 11:17:46

Re: Vicii de slabute
 
fumatoare innascuta :D

Slabuta 09 apr 2010 12:14:58

Re: Vicii de slabute
 
Riky, cred ca nu mi-ai gasit tu viciul meu, ca nu am ce sa bifez aici :))
Si sigur nu sunt "perfecta" :)) am si eu chichitele mele :))

riky 09 apr 2010 12:19:25

Re: Vicii de slabute
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 142690)
Riky, cred ca nu mi-ai gasit tu viciul meu, ca nu am ce sa bifez aici :))
Si sigur nu sunt "perfecta" :)) am si eu chichitele mele :))


:)) impartaseste-ne "chichitele " tale, cu toate avem piticutii nostrii, mai multi sau mai putini..... :))) eu daca stau sa scriu cam pe toti, s-ar putea sa ma penalizati ca ocup prea mult spatiu in forum:))

mvthebest 09 apr 2010 12:29:14

Re: Vicii de slabute
 
Eu sunt dependenta de dulciuri :-s:-s:-s.
Incerc pe zi ce trece sa le elimin si sa nu mai fie un viciu pentru ca datorita lui am ajuns la kg acelea multe:(

justbelieve 09 apr 2010 12:32:11

Re: Vicii de slabute
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 142719)
Eu sunt dependenta de dulciuri :-s:-s:-s.
Incerc pe zi ce trece sa le elimin si sa nu mai fie un viciu pentru ca datorita lui am ajuns la kg acelea multe:(

Subscriu.
Exact aceeasi problema o am si eu.As putea renunta la muulte alimente,insa la dulciuri mai greu :-s

Slabuta 09 apr 2010 12:32:24

Re: Vicii de slabute
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 142703)
:)) impartaseste-ne "chichitele " tale, cu toate avem piticutii nostrii, mai multi sau mai putini..... :))) eu daca stau sa scriu cam pe toti, s-ar putea sa ma penalizati ca ocup prea mult spatiu in forum:))

Pai ce sa zic, imi place curatenia si ordinea, dar nu imi place sa fac curatenie, mi se pare ca in acel timp as putea face ceva mult mai folositor :D

Si cred ca asta imi vine din copilarie. Eu nu am facut niciodata curatenie la mine in camera, sau in general prin casa (cat am stat cu parintii), pentru ca toata ziua eram la scoala, ajungeam pe la 7-8 seara si intram dimineata, si in timpul liber trebuia sa pictez ca sa avansez, erau si prea multe teme, si cand sambata mama cu fratele se apucau de curatenie eu eram lasata in pace sa pictez, si replica mamei, am sa o tin minte mereu: "Lasati-o in pace, ea este un om de arta si trebuie sa picteze mult ca sa ajunga cineva... " :D Asta-i mama. :x Pe deoparte a facut bine, intr-adevar am ajuns la varsta mea, din punct de vedere pictura, sa fiu cu mult peste cei de varsta mea si chiar mai mari, dar pe de alta parte nu imi place sa tin o laveta, aspirator.... in mana, desi urasc mizeria si dezordinea :))

Dar, va dati seama ca nu am incotro si fac curatenie, dar cu cat greu :)) am si depresii cand ma apuc de curatenie :))

Ce altceva mai am... ?
Imi place sa muncesc (in nici un caz fizic, orice munca fizica nu-mi place), dar sa muncesc folosind strict capul. :)) Cand vin acasa la ai mei, le fac tot ce vor ei, redecorari, ikebane, gatesc..... toata ziua pot face ceva, dar cand se pune problema de mers la bunica si sa ajutam cu gradina eu pas :)) sau cules de fructe.....

Si cred ca sunt dependenta de munca:">:)) Eu nu pot sa stau toata ziua si sa nu fac nimic, mereu trebuie sa fac ceva, cand sunt vacante si nu sunt langa pensula sau calculator, mor de ciuda :))

Asa ca mai nou, m-am directionat spre zona fotografiei, si asta fac cand nu sunt in preajma pictura si pc-ul :D

Deci, am povestit 30 de randuri si toate sunt legate de munca, sigur am o problema :))

anna maria 09 apr 2010 12:32:30

Re: Vicii de slabute
 
ciocolata:X..cel mai mult imi place:d..

riky 09 apr 2010 12:33:47

Re: Vicii de slabute
 
Citat:

Anterior postat de aldana (Post 142726)
ciocolata:X..cel mai mult imi place:d..


eee...:D pana la urma un patratel de cioco pe zi nu strica

drama queen 09 apr 2010 12:55:26

Re: Vicii de slabute
 
1.sunt dependenta de televizor:D si de calculator :D dar de televizor grav de tot.. stiti eumereu negam chestiile astea pana intr-o zi cand nu stiu din ce cauza nu mi-a mers televizorul o zi intreaga.. deci eram disperata.. si de calculator :D mi-am dat seama in concediu la mare:D simplu simteam nevoia lui:">
2.mai am obsesia pentru a face proiecte imense.. daca ni se spune sa facem de 8 pagini eu fac mereu de 60-chiar si 100 , si ma chinuiesc nu gluma si singura ma condamn ca mai bine nu ma apucam..:D
3.mai colectionez si ceasuri de mana:D am tot felul de modele..si mai colectionez si cercei si inele..
4.o alta faza interesanta ca sa pot face treaba ii dau pe totii afara.. ii trimit la plimbare.. si fac totul singurica pentru ca asa ma simt bine.. :)
5.si ultima sufar de felul cum arat:) cel putin la scoala.. mereu ma duc dichisita nu cred ca as putea renunta la rimel:D cam astea ar fi;)))
6. a si si mai si faza cum imi sta parul dar nu stiu de ce:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:24:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO