forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Vopsea Casting Creme Gloss (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/vopsea-casting-creme-gloss-10720.html)

Roxii 15 dec 2011 23:58:57

Vopsea Casting Creme Gloss
 
Buna fetelor! Ma bate gandul sa fac o schimbare ca m`am cam plictisit de aceeasi tunsoare si culoare de atatia ani si as vrea pe langa o noua tunsoare sa ma si vopsesc, dar nu as vrea ceva permanent asa ca m`am gandit la Casting Creme Gloss, vopsea fara amoniac, semi-permanenta. Problema mea e urmatoarea.. eu as vrea din satenul meu inchis sa ma fac un saten deschis sau blond inchis pt ca sunt deschisa la ten si o culoare mai deschisa nu cred ca m`ar avantaja, dar am inteles ca nu pot folosi vopseaua asta decat pt a`mi inchide parul ca de deschis nu e nici o sansa.. Macar 2-3 tonuri sa mi`l deschida si as fi multumita. Voi ce parere aveti? Se poate sa`mi deschid parul cu vopseaua asta sau nu? :-s

coco23 16 dec 2011 10:56:00

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Roxii, daca inca iti cade parul , ti-as recomanda sa NU te vopsesti.

Chiar daca e fara amoniac, iti sensibilizeaza parul:( Mai bine tunde-te:D

Ca ramai cheala de-a binelea:(

alinamar 16 dec 2011 18:18:50

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Sincer nu cred ca o sa-l deschizi cu o vopsea fara amoniac...:-/
Eu foloseam Casting-ul in sarcina si reuseam sa-mi deschid parul, dar foarte putin...Incearca si ai sa vezi! Rau nu face pt ca nu arde parul.
Succes!

Roxii 16 dec 2011 19:05:14

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 878807)
Roxii, daca inca iti cade parul , ti-as recomanda sa NU te vopsesti.

Chiar daca e fara amoniac, iti sensibilizeaza parul:( Mai bine tunde-te:D

Ca ramai cheala de-a binelea:(

Pai nu vad dc mi l`ar sensibiliza ca nu are amoniac. Am inteles ca nu ii dauneaza cu nimic, mai ales ca nu il voi vopsi dekt acum. De tuns oricum ma tund ca m`am plictisit de el asa, vreau o schimbare.:D


Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 879146)
Sincer nu cred ca o sa-l deschizi cu o vopsea fara amoniac...:-/
Eu foloseam Casting-ul in sarcina si reuseam sa-mi deschid parul, dar foarte putin...Incearca si ai sa vezi! Rau nu face pt ca nu arde parul.
Succes!

Pai nici eu nu vreau sa`l deschid mult. Tu cum aveai culoarea la par in perioada aia? Si ce culoare ti`ai luat tu? Pe par iese mai inchis dekt pe cutie sa inteleg, nu? Deci dak imi iau un blond mediu pot sa ma astept sa`mi iasa un saten deschis?:-s Multumesc de raspuns:-*

DanaDaniela 17 dec 2011 11:21:17

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Eu zic ca depinde si de cat ti-e de inchis la culoare parul,dar de obicei cu vopseaua semi-permanenta sa vopseste ton pe ton sau se inchide culoarea.Oricum,daca iti iei ceva cu mult mai deschis ca si culoarea parului tau exista posibilitatea sa nu se vada deloc,doar sa dea o stralucire parului.Vreau sa spun ca vopseaua de generatie noua nu mai 'arde' parul si chiar ajuta in cazul in care ai firul de par foarte subtire,il mai ingroasa.Succes la schimbarea de look ;)

deadcountess 17 dec 2011 11:25:11

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Indiferent ce nuanta ti-ai lua mai deschis nu se face :(

anqutz 17 dec 2011 12:43:17

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
E ok vopseaua aceasta, nu iti arde parul, iti zic din experienta. Insa nu te deschide asa de mult. 1-2 tonuri maxim, 2 daca ai noroc. :) Ca sa te deschizi 3 tonuri ai nevoie de oxidant de 9%, iar semipermanenta se face cu oxidant de 1,8-3%. Scopul este sa depuna culoare nu sa deschida. Are insa si niste apa oxigenata si iti deschide putin parul.

Roxii 17 dec 2011 14:39:12

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Citat:

Anterior postat de DanaDaniela (Post 879447)
Eu zic ca depinde si de cat ti-e de inchis la culoare parul,dar de obicei cu vopseaua semi-permanenta sa vopseste ton pe ton sau se inchide culoarea.Oricum,daca iti iei ceva cu mult mai deschis ca si culoarea parului tau exista posibilitatea sa nu se vada deloc,doar sa dea o stralucire parului.Vreau sa spun ca vopseaua de generatie noua nu mai 'arde' parul si chiar ajuta in cazul in care ai firul de par foarte subtire,il mai ingroasa.Succes la schimbarea de look ;)

Este un saten inchis.. Stiu ca nu mai arde parul asa rau vopseaua, dar eu nu vreau vopsea permanenta pt ca daca ma hotarasc sa nu mai ma vopsesc scap greu de ea, asa de asta scap uniform si mai repede.. Multumesc! >:D<

Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 879450)
Indiferent ce nuanta ti-ai lua mai deschis nu se face :(

Exact ce ma temeam:(

Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 879489)
E ok vopseaua aceasta, nu iti arde parul, iti zic din experienta. Insa nu te deschide asa de mult. 1-2 tonuri maxim, 2 daca ai noroc. :) Ca sa te deschizi 3 tonuri ai nevoie de oxidant de 9%, iar semipermanenta se face cu oxidant de 1,8-3%. Scopul este sa depuna culoare nu sa deschida. Are insa si niste apa oxigenata si iti deschide putin parul.

Pai cu 1 ton nici nu cred ca se observa :( Eu vroiam o schimbare nu foarte radicala, dar care sa se observe.. Cred ca imi iau pana la urma si ma fac bruneta. Cum o iesi nu stiu, dar daca tot l`am stricat ( ca tunsoarea nu prea imi place:))) macar s`o fac pana la capat. :))

anqutz 17 dec 2011 15:37:24

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Vopseaua bruneta e cea mai toxica. Si daca ai tenul deschis nu cred ca ti-ar veni bine.

Madalina Nenciu 17 dec 2011 15:41:32

Re: Vopsea Casting Creme Gloss
 
Buna Roxy!
Dupa parerea mea, daca parul tau este natural, cred ca exista sanse sa iti iasa o culoare pe care ti-o doresti!!Chiar de este semi-permanenta, se aseaza bine pe parul natural si sigur se vede schimbarea!!;)
O prietena a mea a reusit sa faca din parul sau negru(vopsit) un ciocolatiu, cu aceasta vopsea despre care spui si tu...si i-a iesit fara sa se decoloreze!!;)
Asa ca ai incredere in L'oreal!Toata lumea o lauda!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:21:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO