forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce vrei sa fii? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/vrei-fii-6684.html)

Slabuta 14 oct 2010 20:14:45

Ce vrei sa fii?
 
Stiu ca este o intrebare cliseu pe care ati auzit-o inca din copilarie :) dar eu chiar as vrea sa discutam despre ce isi doreste fiecare dintre voi sa devina. :)

onetotilia 14 oct 2010 20:33:21

Re: Ce vrei sa fii?
 
toata viata mi-am dorit sa cant... acum imi doresc sa devin ambasador :)).. glumesc
sunt putin mai realista si ceea ce imi doresc este sa devin traducator :) si sper ca in urmatorii ani sa reusesc sa vorbesc fluent 5 limbi straine... deocamdata asta este tinta mea :)

onetotilia 14 oct 2010 20:38:17

Re: Ce vrei sa fii?
 
dar tu slabut-o? ce ai vrea sa devii cand te faci mare ? :))

Slabuta 14 oct 2010 20:49:42

Re: Ce vrei sa fii?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 366520)
dar tu slabut-o? ce ai vrea sa devii cand te faci mare ? :))

De mic copil am vrut sa fiu pictor. :)
Cand am terminat liceul de Arte si trebuia sa dau admitere la universitate oscilam intre 3 dorinte:
  • pictura
  • medicina (chirurgie plastica)
  • turism

Am intrat la pictura si turism, la medicina nu m-am mai prezentat. Pictura inseamna frecventa si medicina la fel, deci nu puteam sa imbin aceste 2.

Intr-un final, mi-am retras actele si de la turism, am ramas la pictura. :)

Dupa ce am terminat anul I de facultate la Arte, eram hotarata sa renunt si sa fac cariera in film, toata vara m-am pregatit pentru admitere, dar intr-un final mi-am dat seama ca nu trebuie sa las imprejurarile si diversele piedici sa ma influenteze (este foarte greu sa razbati in arta).

Asa mi-am jurat ca atata timp cat traiesc imi voi urma visul cel dintai - sa fiu pictor.

Nu regret nici un minut aceasta decizie. :)
Asta-i povestea mea. :)

deadcountess 14 oct 2010 21:28:07

Re: Ce vrei sa fii?
 
Pe mine ma batea gandul sa ma mut in Thailanda si sa traiesc din meciuri profesioniste de box, si la batranete ca antrenor, dar din pacate sotul meu in nici un caz nu ar accepta sa traiesc asa o viata si nici nu vrea acolo ca-i prea cald :(

anqutz 15 oct 2010 10:26:12

Re: Ce vrei sa fii?
 
De mica mi-am dorit sa fiu judecator si in ziua de azi mi-ar placea. Insa mi s-a retezat visul de mica pt ca ai mei mi-au zis ca nu au pile si ca nu ma pot ajuta. :( Acum imi pare rau ca am dat cu piciorul visului meu.

deadcountess 15 oct 2010 10:31:35

Re: Ce vrei sa fii?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 366989)
De mica mi-am dorit sa fiu judecator si in ziua de azi mi-ar placea. Insa mi s-a retezat visul de mica pt ca ai mei mi-au zis ca nu au pile si ca nu ma pot ajuta. :( Acum imi pare rau ca am dat cu piciorul visului meu.

La 22 de ani nu e prea tarziu sa te apuci de o alta facultate, mai ales ca facultatea de drept ofera si invatamant la distanta, deci vei putea lucra intre timp. Dar problema e ca faza cu pilele e inca valabila din pacate :(

anqutz 15 oct 2010 10:35:16

Re: Ce vrei sa fii?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 366996)
La 22 de ani nu e prea tarziu sa te apuci de o alta facultate, mai ales ca facultatea de drept ofera si invatamant la distanta, deci vei putea lucra intre timp. Dar problema e ca faza cu pilele e inca valabila din pacate :(

Mai am un an pana la admitere, deci o sa am 23 + 4 ani de fac = 27. Si nu mai vreau sa cer bani de la ai mei, pt ca eu am facut fac la buget si nu mai am dreptul la alti ani la buget. :( Caut sa imi fac un rost in cealalta meserie pe care am ales-o. Si ai dreptate, inca e valabila treaba cu pilele. Sau sa ai ft multi bani sa dai ca sa iti cumperi loc in barou.

onetotilia 15 oct 2010 13:48:12

Re: Ce vrei sa fii?
 
si cu bani si s-ar putea sa nu reusesti... stiu o fata care fara pile a platit.. bani se duceau si era doar amagita... si nici in ziua de az nu a intrat in barou.. lucreaza ca si secretara..

curly.light 15 oct 2010 19:41:44

Re: Ce vrei sa fii?
 
Doctor!:D
Sunt in clasa aXI-a,dar ma pregatesc inca de pe acum sa dau admitere la facultatea de medicina de la Iasi. Cand eram mica nu ma gandeam ca voi vrea sa fiu doctor ,dar acum nu ma vad nimic altceva:x
E o meserie pe care o voi practica cu multa dragoste, chiar daca salariile in Romania sunt asa cum sunt. Daca imi va ajuta bunul Dumnezeu ,o voi practica chiar intr-o tara straina.
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:20:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO