forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre Post (http://forum.slabute.ro/despre-post/)
-   -   Ce parere aveti despre post?Ingrasa? (http://forum.slabute.ro/despre-post/parere-aveti-despre-post-ingrasa-2471.html)

Liviutzza 27 ian 2010 18:58:53

Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Fetelor ma gandeam sa tin si eu postul pastelui anul asta...niciodata nu am tinut post...:(ce credeti?ingrasa?

ras_cristalin 27 ian 2010 19:02:29

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 72541)
Fetelor ma gandeam sa tin si eu postul pastelui anul asta...niciodata nu am tinut post...:(ce credeti?ingrasa?

Daca ai atentie la calorii, nu ingrasa. :) Trebuie sa fii atenta sa mananci totusi destul de satios in limita caloriilor, ca sa nu rabzi foame... ca-ti trece pofta de orice post.
Si eu as tine postul Pastelui, o sa am nevoie de mult sprijin de sus anul asta. :)

Liviutzza 27 ian 2010 19:03:34

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Ma gandeam sa mananc mai mult ciorbe supe...si exista si produse de soia totusi nu?Daca ne dorim reusim..tine doar de vointa..!

mishutza 27 ian 2010 19:07:00

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Liviutzza,nici nu trebuie sa ajungi la soia.Sau,nu numai ciorbe si soia.Sunt atatea legume si pot fi atat de fain combinate.Iti trebuie doar imaginatie si poate putin timp sa cauti pe net,ca sigur o sa descoperi o gramada de mancaruri noi si doar din legume.

Anita 27 ian 2010 19:07:49

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Eu cred ca nu ingrasa daca mananci sanatos.. ai o multzime de alternative si in plus exista si produsele din soia care iti aduc aportul de proteine de care ai nevoie..Si eu ma gandesc sa`l tzin :D

Liviutzza 27 ian 2010 19:10:30

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Da fetelor aveti dreptate...eu cunosc persoane care s-au ingrasat da probabil au mancat cartofi prajiti cu paine..cine stie:)) o sa tin postul,si o sa continui sa numar calorii!Nu am cum sa ma ingras daca numar caloriile:Dsper

Anita 27 ian 2010 19:13:05

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Poti sa tzii post daca iti doresti si sa nu intrerupi dieta.. pt ca exista multe retzete de post si dietetice in acelasi timp, chiar aici pe site am vazut :D Deci poti sa slabesti si tinand post ;) As vrea sa tzin si eu.. dar...nu stiu ce sa fac.. imi place sa`mi pun iaurt in supe :D

Liviutzza 27 ian 2010 19:17:56

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Pai te abtii Anita!Eu ma gandesc ca in modul asta imi curat si organismul...fac o detoxifiere...si poate o sa ma simt mai bine:D

drama queen 27 ian 2010 19:33:52

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
in post nu te ingrasi;) slabesti :) te ingrasi daca mananci f multe prajeli.. si alte chestii si eu il voi tine :Psi nu e asa de drastic cum pare numai ca sunt putine dezlegari la peste..:(

Liviutzza 27 ian 2010 19:35:44

Re: Ce parere aveti despre post?Ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 72576)
in post nu te ingrasi;) slabesti :) te ingrasi daca mananci f multe prajeli.. si alte chestii si eu il voi tine :Psi nu e asa de drastic cum pare numai ca sunt putine dezlegari la peste..:(

SUPER dramaqueen...atunci hai sa il tinem impreuna..asa ne dam sfaturi una alteia si ne incurajam:D ce spui?


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:35:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO