forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre Post (http://forum.slabute.ro/despre-post/)
-   -   Post Sfanta Maria (http://forum.slabute.ro/despre-post/post-sfanta-maria-9847.html)

Georgii 30 iul 2011 08:02:38

Post Sfanta Maria
 
Cum toate(toti) stim ca pe data de 1 august incepe Postul Sf.Maria m-am gandit sa tin si eu.Ca doua saptamani mi`ar prinde foarte bine si plus m-as simti mai impacata cu mine si cu Dumnezeu.Deci alte doritoare/doritori?;;)
Haideti!Asa mai scapam de cateva pacate:">.

silviadm 30 iul 2011 08:37:20

re: Post Sfanta Maria
 
eu;;);;);;)...sper s reusec s fac fatza si meniuriolor...dar se poate cum s nu:x:x:x:x
de luni nu?nu de alta dar s ma preg cu mancarea necesara;)):-*

Alina21 30 iul 2011 08:42:06

re: Post Sfanta Maria
 
Buna! Si eu vreau sa tin postul, cu ocazia asta reincep dieta si cu o detoxifiere :)

Pupici

Georgii 30 iul 2011 09:03:03

re: Post Sfanta Maria
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 741874)
eu;;);;);;)...sper s reusec s fac fatza si meniuriolor...dar se poate cum s nu:x:x:x:x
de luni nu?nu de alta dar s ma preg cu mancarea necesara;)):-*

da,de luni.te bagi?:>

Georgii 30 iul 2011 09:03:57

re: Post Sfanta Maria
 
Citat:

Anterior postat de Alina21 (Post 741881)
Buna! Si eu vreau sa tin postul, cu ocazia asta reincep dieta si cu o detoxifiere :)

Pupici

Buna Alina.Atunci de luni incepem postul.O sa fie si asta ca o dieta,o motivatie in plus;;).Te mai astept pe aici:),.:-*:-*:-*

happygirldiana 30 iul 2011 09:12:09

re: Post Sfanta Maria
 
Neata!M-as baga si eu dar mi-e teama parca.Nu prea stiu ce mancaruri de post sa gatesc si nu vreau sa bag paine cu sazucsa la greu...

Georgii 30 iul 2011 09:42:43

re: Post Sfanta Maria
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 741920)
Neata!M-as baga si eu dar mi-e teama parca.Nu prea stiu ce mancaruri de post sa gatesc si nu vreau sa bag paine cu sazucsa la greu...

Neata Diana!E prima oara cand vorbim,nu?;;)
Sa stii ca sunt multe mancaruri de post pe care le poti combina timp de 14 zile si vei vedea ca daca vrei cu adevarat sa tii post,vei reusi;).
Plus ca pe 6august,daca nu ma insel e dezlegare la peste deci ziua mea preferata:).Poti manca multe legume,fructe si + ca am vazut ca sunt multe retete de post pe forum.Va fi ceva gen detoxifiere:D.Tu decizi:P.:-*

happygirldiana 30 iul 2011 09:44:54

re: Post Sfanta Maria
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 741948)
Neata Diana!E prima oara cand vorbim,nu?;;)
Sa stii ca sunt multe mancaruri de post pe care le poti combina timp de 14 zile si vei vedea ca daca vrei cu adevarat sa tii post,vei reusi;).
Plus ca pe 6august,daca nu ma insel e dezlegare la peste deci ziua mea preferata:).Poti manca multe legume,fructe si + ca am vazut ca sunt multe retete de post pe forum.Va fi ceva gen detoxifiere:D.Tu decizi:P.:-*

Buna,Georgi!Da,e prima data cand vorbim:)O sa arunc o privire pe retetele de aici,sa vad ce gasesc.Mi-ar placea mult sa reusesc sa il tin,chiar mi-ar placea.Simt nevoia,din mai multe puncte de vedere....

Georgii 30 iul 2011 10:06:33

re: Post Sfanta Maria
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 741951)

Buna,Georgi!Da,e prima data cand vorbim:)O sa arunc o privire pe retetele de aici,sa vad ce gasesc.Mi-ar placea mult sa reusesc sa il tin,chiar mi-ar placea.Simt nevoia,din mai multe puncte de vedere....

Atunci incantata de cunostiinta[*5*].Si eu ma uit acum si daca gasesc ceva interesant iti zic;;)[*70*].
Si eu sper sa reusesc sa il tin.M'ar ajuta foarte mult,atat psihic cat fizic;;).Simt nevoia asta,parca ma indeamna ceva sa fac asta.Si eu de obicei nu tineam post decat 3-4 zile,acum sper sa fie ok.[*lectura*].

happygirldiana 30 iul 2011 10:08:43

Re: Post Sfanta Maria
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 741973)
Atunci incantata de cunostiinta[*5*].Si eu ma uit acum si daca gasesc ceva interesant iti zic;;)[*70*].
Si eu sper sa reusesc sa il tin.M'ar ajuta foarte mult,atat psihic cat fizic;;).Simt nevoia asta,parca ma indeamna ceva sa fac asta.Si eu de obicei nu tineam post decat 3-4 zile,acum sper sa fie ok.[*lectura*].

fizic nu stiu cat m-ar ajuta,dar psihic clar o sa ma ajute.simt asta,mai ales azi,ca am avut parte de o zi plina de esec,dis-de-dimineata.....


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:48:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO