forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre Post (http://forum.slabute.ro/despre-post/)
-   -   Postul de Craciun (http://forum.slabute.ro/despre-post/postul-craciun-10597.html)

miranda75 15 nov 2011 23:57:41

Postul de Craciun
 
Inepe postul Craciunului, si ma gandeam ca, odata cu acest post, putem urma o dieta, fara carne, branzeturi, oua, si alte derivate.

miranda75 16 nov 2011 00:03:29

Re: Post=dieta?
 
Azi a fost prima zi de Post, si m-am hotarat.:)
Voi urma Postul, este a doua oara in viata mea, cand tin post.;;)
Dar il voi urma, ca un tel pentru a urma o dieta.;)
Doi iepuri dintr-o lovitura. Post si Dieta>:D<>:D<>:D<

aussie_girl 16 nov 2011 00:05:55

Re: Post=dieta?
 
eu iti zisei..iti urez mult succes. Am incercat si eu candva nu a mers..dar hey eu nu sunt un exemplu bun..ca mie nimic nu mi-a mers..ca n-am vrut probabil..!!!

sunt multe fete care tin post aici, sigur ai sa gasesti pe cineva!

miranda75 16 nov 2011 00:10:13

Re: Post=dieta?
 
Prima mea zi de Dieta, se suprapune cu prima zi de Post al Craciunului.:)
Ok, acesta a fost un motiv pentru dieta mea.;)
Vroiam sa urmez Atkins, dar este plin de proteine, dar cu aceasta dieta eu am slabit.:D
Asa ca am ales Postul Craciunului:)
Sper sa reusesc, si sa ma sustineti>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

miranda75 16 nov 2011 00:13:38

Re: Post=dieta?
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 846140)
eu iti zisei..iti urez mult succes. Am incercat si eu candva nu a mers..dar hey eu nu sunt un exemplu bun..ca mie nimic nu mi-a mers..ca n-am vrut probabil..!!!

sunt multe fete care tin post aici, sigur ai sa gasesti pe cineva!

aussie, nu tin neaparat sa tin post, eu vreau sa slabesc
nu aveam motivatie, am gasit-o in Postul Craciunului, voi fii sincera si iti voi spune ce am facut>:D<>:D<>:D<

aussie_girl 16 nov 2011 00:18:30

Re: Post=dieta?
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 846143)
aussie, nu tin neaparat sa tin post, eu vreau sa slabesc
nu aveam motivatie, am gasit-o in Postul Craciunului, voi fii sincera si iti voi spune ce am facut>:D<>:D<>:D<

ok, atunci nu te crampona de tinut post..pentru ca imi e teama ca multitudinea de carbs care ai sa o folosesti sa te satisfaca o sa te traga in jos. Eu consider ca ai nevoie de ceva proteina ca sa te tina up cat de cat. Ai nevoie de o branza, un ou. E adevarat ca-ti poti lua proteina si din fasole, linte..etc..dar hey..nu stiu cat ajuta la slabit..or tu vrei sa slabesti sanatos si sa nu pui inapoi rapid! Tu mai gandeste-te!!

miranda75 16 nov 2011 00:24:34

Re: Post=dieta?
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 846144)
ok, atunci nu te crampona de tinut post..pentru ca imi e teama ca multitudinea de carbs care ai sa o folosesti sa te satisfaca o sa te traga in jos. Eu consider ca ai nevoie de ceva proteina ca sa te tina up cat de cat. Ai nevoie de o branza, un ou. E adevarat ca-ti poti lua proteina si din fasole, linte..etc..dar hey..nu stiu cat ajuta la slabit..or tu vrei sa slabesti sanatos si sa nu pui inapoi rapid! Tu mai gandeste-te!!

proteinele ma fac sa slabesc, stiu, dar nu imi plac
am tinut Atkins si am slabit, m-am lasat, m-am ingrasat
nu imi place carnea, iubesc cartofii
sa vedem ve va urma>:)

miranda75 16 nov 2011 09:46:48

Re: Post=dieta?
 
buna dimineata fetele!
mai tine cineva Post?
Va astept aici sa discutam despre acest lucru:-*:-*:-*

miranda75 16 nov 2011 22:57:14

Re: Post=dieta?
 
Fetelor, este, totusi, Postul Craciunului, si sunt uimita ca nici una dintre voi nu a fost interesata.
mai ales ca am abaordat acest subiect nu ca sa urmam Postul neaparat, ci sa urmam o Dieta!:):):):)

miranda75 16 nov 2011 23:19:08

Re: Post=dieta?
 
Va iubesc , fetelor, dar nu aveti nicio parere despre Postul Craciunului?
Sunteti cu toatele atee?
ma indoiesc de acest lucru


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:02:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO