forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre Post (http://forum.slabute.ro/despre-post/)
-   -   Tinem Post (http://forum.slabute.ro/despre-post/tinem-post-2485.html)

Slabuta 28 ian 2010 19:11:55

Tinem Post
 
V-am tot urmarit ultimele zile postarile despre post si m-am gandit ca incerc si eu.
Nu am tinut decat o singura data postul de Paste, nu tot, dar tare multi ani in urma.

Asa ca, toate slabutele care vor sa tina post, sunt binevenite aici, sa ne incurajam si sa ne impartasim idei de papica. Eu din cauza asta sunt cam stresata....:-s

mishutza 28 ian 2010 19:16:01

Re: Tinem Post
 
Slabutule,eu stiu ca nu o sa pot tine tot postul.Nush nici daca as putea tine 3 zile una dupa alta.De aia incep usurel.
Vorbeam acu ceva timp cu vara-miu care o sa fie preot.Si la o hilizeala il intreb ca daca nu mananc carne miercurea si vinerea,ceea ce incercam sa fac atunci,se pune.Si el mi-a spus ca e un inceput.
Asa si tu,sa faci si cu postul ca si dieta.Daca ai calcat odata stramb nu abandona.O iei maine de la capat.Orice zi conteaza.Chiar acum am in minte o salata de o manca cumnata-mea cand era gravida.Cred ca e pe gustul tau.Ma duc sa caut retele de post.

Liviutzza 28 ian 2010 19:18:38

Re: Tinem Post
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 73172)
V-am tot urmarit ultimele zile postarile despre post si m-am gandit ca incerc si eu.
Nu am tinut decat o singura data postul de Paste, nu tot, dar tare multi ani in urma.

Asa ca, toate slabutele care vor sa tina post, sunt binevenite aici, sa ne incurajam si sa ne impartasim idei de papica. Eu din cauza asta sunt cam stresata....:-s

Slabuto nu am inteles de ce anume esti stresata?:DDin cauza retetelor?sau de ce?Eu zic ca daca suntem ambitioase putem sa il tinem!Eu una imi doresc sa tin tot postul,macar o data in viata mea!Exista atatea alimente de post,si atatea retete cu legume,fructe..incat nu cred ca o sa fie atat de greu,mai ales daca ne sustinem reciproc:D

drama queen 28 ian 2010 19:19:47

Re: Tinem Post
 
Slabuta , postul sa-l ti nu este greu ..dar daca esti carnivora de fel iti va fi mai greu sau daca de fel papi multe branzeturi si atunci iti va fi greu:) in post trebuie doar sa stii cand sa te abtii in rest e super simplu >:D<

Slabuta 28 ian 2010 19:30:41

Re: Tinem Post
 
Mi-e frica de faptul ca voi fi in pana de idei de retete de post.
Eu nu mananc multa carne, dar mananc tare multe branzeturi, lactate si peste :-s

Liviutzza 28 ian 2010 19:34:20

Re: Tinem Post
 
pai lasa slabutoo,ca o sa fim mai multe fete care o sa tinem post,asa ca o sa ne ajutam reciproc ca sa nu fim in pana de idei:D Eu cred ca Mishutza are dreptate:D ar trebui sa ne apucam de pe acum sa adunam retete de post!Nu?

Slabuta 28 ian 2010 19:42:45

Re: Tinem Post
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 73197)
pai lasa slabutoo,ca o sa fim mai multe fete care o sa tinem post,asa ca o sa ne ajutam reciproc ca sa nu fim in pana de idei:D Eu cred ca Mishutza are dreptate:D ar trebui sa ne apucam de pe acum sa adunam retete de post!Nu?

Da, ar trebui de pe acum sa ne gandim. :)

Mamaliguta ta cu sos de ciuperci e la timp :D

Liviutzza 28 ian 2010 19:50:04

Re: Tinem Post
 
Dap! o sa mai aduc retete delicioase:d Am o gramada de carti de bucate prin casa...deci tre sa gasesc sa pun aici:D

Liviutzza 28 ian 2010 20:03:48

Re: Tinem Post
 
Slabutooo am gasit niste retete super faine pe internet!Pot sa le scriu si aici?sau nu e voie?

drama queen 28 ian 2010 20:07:32

Re: Tinem Post
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 73195)
Mi-e frica de faptul ca voi fi in pana de idei de retete de post.
Eu nu mananc multa carne, dar mananc tare multe branzeturi, lactate si peste :-s


branza o poti inlocui cu tofu , exista si cascaval dietetic( e bunicel la gust), lapte de soia, cat despre peste chiar ca o sa-i cam duci lipsa pt ca sunt f putine dezlegari la peste ..:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:59:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO