forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Detoxifiere (http://forum.slabute.ro/detoxifiere/)
-   -   Experienta mea Master Cleanse (http://forum.slabute.ro/detoxifiere/experienta-mea-master-cleanse-12294.html)

Amy71213 15 mai 2013 21:07:00

Experienta mea Master Cleanse
 
Buna fetelor! M-am inscris aici pentru a va impartasi experienta mea cu dieta de detoxifiere Master Cleanse. De maine m-am hotarat sa o incep si vreau sa va impartasesc si voua experienta mea ;;)

Deci maine voi incepe prin a bea 2 litri de limonada cu chilli iar in loc de sirop de artar voi folosi miere fiindca dupa parerea mea este mult mai nutritiva decat siropul de artar. Oricum voi folosi o cantitate mai mica de miere decat cea recomandata pentru ca nu sunt obisnuita cu bauturile foarte dulci. #:-s
Seara voi bea un ceai laxativ iar dimineata voi face Salt Water Flush (SWF) cu sare neiodata ( voi merge maine la plafar sa vad de care gasesc).

Sincer sper sa rezist, fiindca chiar imi doresc sa fac aceasta detoxifiere, dar am o mare slabiciune pentru dulciuri si pizza, si nu mananc de foame ci de pofta :(

Maine dimineata o sa ma cantaresc si o sa notez cate kg am. Ma voi cantari in fiecare zi. Voi scrie in fiecare zi pe forum, seara pentru ca dimineata nu prea am timp iar dupa-amiaza am cursuri. Merg la sala de 2 ori pe saptama, cate o ora de aerobic!

>:D<

Amy71213 16 mai 2013 08:06:42

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
M-am trezit mai devreme ca de obicei pentru a posta aici ce presupune aceasta cura de detoxifiere pentru cei ce nu stiu :)

Pe parcursul intregii zile se bea din 2 in 2 ore o limonada facuta din:
  • 2 linguri zeama de lamaie
  • 2 linguri sirop de artar (eu folosesc miere pentru ca este mai nutritiva)
  • 1 varf lingurita piper cayenne
  • 250 ml apa PLATA
Pe parcursul a 3 pana la 10 zile se bea doar acest amestec si bine inteles apa plata cat mai multa.
Dimineata se bea 1 litru de apa calduta in care dizolvi 2 lingurite de sare neiodata. Este bine sa fi acasa in urmatoarele 2 ore dupa ce bei amestecul pentru ca atunci se vor produce eliminarile.
Seara un ceai laxativ.
Nimic altceva nu se consuma pe perioada curei!


Eu astazi incep cura si vreau sa o tin 10 zile. Deseara voi scrie aici cum a fost ziua de azi si cum am rezistat tentatiilor. x_X

Ceea ce imi propun sa realizez prin aceasta cura:
  1. Sa elimin toxinele din corp
  2. Sa am o piele mai frumoasa pentru ca sunt nevoita sa folosesc in fiecare zi crema
  3. Sa scap de celulita care din fericire nu e prea avansata (stadiul 2)
  4. Sa slabesc 4 kg


P.S: Am baut deja prima portie si este chiar gustoasa!

danyella2008 16 mai 2013 08:48:04

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
Citat:

Anterior postat de Amy71213 (Post 1260268)
M-am trezit mai devreme ca de obicei pentru a posta aici ce presupune aceasta cura de detoxifiere pentru cei ce nu stiu :)

Pe parcursul intregii zile se bea din 2 in 2 ore o limonada facuta din:
  • 2 linguri zeama de lamaie
  • 2 linguri sirop de artar (eu folosesc miere pentru ca este mai nutritiva)
  • 1 varf lingurita piper cayenne
  • 250 ml apa PLATA
Pe parcursul a 3 pana la 10 zile se bea doar acest amestec si bine inteles apa plata cat mai multa.
Dimineata se bea 1 litru de apa calduta in care dizolvi 2 lingurite de sare neiodata. Este bine sa fi acasa in urmatoarele 2 ore dupa ce bei amestecul pentru ca atunci se vor produce eliminarile.
Seara un ceai laxativ.
Nimic altceva nu se consuma pe perioada curei!


Eu astazi incep cura si vreau sa o tin 10 zile. Deseara voi scrie aici cum a fost ziua de azi si cum am rezistat tentatiilor. x_X

Ceea ce imi propun sa realizez prin aceasta cura:
  1. Sa elimin toxinele din corp
  2. Sa am o piele mai frumoasa pentru ca sunt nevoita sa folosesc in fiecare zi crema
  3. Sa scap de celulita care din fericire nu e prea avansata (stadiul 2)
  4. Sa slabesc 4 kg


P.S: Am baut deja prima portie si este chiar gustoasa!

Buna !
Nu am inteles eu bine, sau 10 zile ai de gand sa bei doar limonada asta si apa?..daca da..sincer eu nu te-as sfatui..ar trebui sa te gandesti si la consecintele acestei cure pe termen lung..poate slabesti cat ti-ai propus, insa kg vor reveni repede inapoi...acum tu sti mai bine ce iti doresti..

Amy71213 16 mai 2013 09:23:00

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
Citat:

Anterior postat de danyella2008 (Post 1260300)

Buna !
Nu am inteles eu bine, sau 10 zile ai de gand sa bei doar limonada asta si apa?..daca da..sincer eu nu te-as sfatui..ar trebui sa te gandesti si la consecintele acestei cure pe termen lung..poate slabesti cat ti-ai propus, insa kg vor reveni repede inapoi...acum tu sti mai bine ce iti doresti..

Nu fac aceasta cura pentru a pierde greutate. Adica nu acesta este obiectivul meu principal! Vreau mai ales sa scap de celulita si sa ma disciplinez deoarece am seara niste episoade de mancat compulsiv.:(

Kclaudyia 16 mai 2013 11:04:40

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
10 zile sa bei numai apa cu lamaie?????????
Doamne fereste!!! Tu te-ai gandit vreodata la efectele prostiei pe care vrei s ao faci??
Stii ce efecte poate avea o astfel de cura de detoxifiere drastica??
Ai idee ce se poate intampla cand nu iti hranesti organismul??
O cura de detoxifiere inseamna sa mananci multe sucuri de fructe si legume, fructe, legume crude, nu apa chioara cu lamaie!
Unde Dumnezeu cititi toate tampeniile astea??
Cine le promoveaza??
Cati ani ai? Vad ca ai o greutate normala ptr inaltimea ta..
Ar trebui sa te gandesti la sanatatea ta si la feptul ca organismul nu functioneaza cu apa.. In plus daca 10 zile iti privezi cirpul de mancare, dupa cele 10 zile te vei ingrasa dublu greutatii pierdute.
Dar asta conteaza mai putin, cel mai important e ca o sa ai carente de vitamine in organism ceea ce va duce la slabire a metabolismuluo, a sistemului imunitar, samd!

Revino-ti si daca vrei sa tii cura de detoxifiere ia si mananca fructe, legume multe. Fa-ti shake-uri, bea si apa, cel putin 2 l pe zi, ceaiuri. Dar nu DOAR apa!!!

diana87 16 mai 2013 13:20:43

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
:-o:-o:-oCam asa am ramas cand am citit si eu..Deci mie personal mi se pare o prostie mare si lata si Claudia are perfecta dreptate...vrei sa faci experimente pe propria sanatate?dar sa stii ca vei avea de pierdut..nu o lua in nume de rau ,dar aici pe slabute promovam un stil de viata sanatos..gandeste-te bine inainte de a face aceasta prostie

Zoe 16 mai 2013 13:43:57

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
fetele au mare dreptate, nu aşa se face o detoxifiere.

Amy71213 16 mai 2013 17:44:36

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
:D Vad ca nu e nimeni deacord cu metoda mea ! Oricum eu sper sa am ambitie si sa reusesc sa termin cele 10 zile. Deocamdata nu imi e foame, urmeaza sa imi beau acum la 19 urmatorul amestec, portie dubla, fiindca merg la hypermarket la cumparaturi si pofta vine privind si cum vreau sa iau doar lamai si multe bidoane de apa plata, trebuie sa fiu satula :)) Deseara cand o sa imi beau ceaiul laxativ intru si va zic cum a fost prima zi

Kclaudyia 16 mai 2013 19:45:59

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
Citat:

Anterior postat de Amy71213 (Post 1260512)
:D Vad ca nu e nimeni deacord cu metoda mea ! Oricum eu sper sa am ambitie si sa reusesc sa termin cele 10 zile. Deocamdata nu imi e foame, urmeaza sa imi beau acum la 19 urmatorul amestec, portie dubla, fiindca merg la hypermarket la cumparaturi si pofta vine privind si cum vreau sa iau doar lamai si multe bidoane de apa plata, trebuie sa fiu satula :)) Deseara cand o sa imi beau ceaiul laxativ intru si va zic cum a fost prima zi

Daca toata lumea iti zice ca nu e bine ce faci tu de ce insiti si te incapatanezi?
Nu mi-ai raspuns cati ani ai..
Spune-mi ce efecte benefice crezi tu ca are cura asta si o sa iti divedesc ca aceleasi efecte se pot obtine prin alimentatie adecvata , mancare normala si sport.
In plus de asta ai putea fi o influenta negativa ptr alte fete care te citesc, in special tinere, adolescente si vor avea impresia ca e bine ca 10 zile sa nu bei decat apa cu lamaie..

GCM 16 mai 2013 20:01:13

Re: Experienta mea Master Cleanse
 
Din pacate vin si eu sa iti zic tot ca e o prostie chestia asta.
Unu la mana nenorocesti stomacul, doi la mana peste maxim 2 zile vei claca pt ca organismul se va simti slabit. Mai bine incerci o saptamana cu fructe si legume pt detoxifiere...macar nu iti chinui stomacul!


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:15:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO