forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Disociata (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/)
-   -   Dieta disociata personalizata (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/dieta-disociata-personalizata-5568.html)

Daria1983 20 iul 2010 22:33:09

Dieta disociata personalizata
 
Buna tuturor slabutelor si felicitari celor ce au reusit sa slabeasca si mai ales sa se mentina.

Eu am 27 ani, am un copil de 4 ani si vreau sa slabesc cateva kg. Recunosc ca nu sunt multe, dar totusi vreau sa scap de ele, nu vreau sa-mi schimb sub nici un chip garderoba. Cred ca asta e cea mai mare greseala a femeilor. Nu sunt multumita de cum arat, in partea de sus a corpului sunt slaba si picioarele sunt foarte masive si pline de celulita.
Vreau cu orice chip sa slabesc si sa ma reapuc de sport, masaje...

As fi vrut sa tin dieta Rina, dar e cam greu ptr ca nu mereu mananc acasa si e cam complicata.

Daca cineva vrea sa tina cu mine, euie cu drag astept...si deasemenea si sugestii, critici:P

Dieta mea e urmatoarea:

In fiecare dimineata de consuma fructe (ex 2 mere/ o felie pepene/ 2 piersici/ etc)

Ziua 1: Proteine (carne/ 2 oua/ soia), supa de carne
Ziua 2: Fructe ( orice fel de fructe, inclusiv banane)
Ziua 3: Legume (orice fel de legume fierte sau in stare cruda, inclusiv cartof)
Ziua 4: Lactate (kefir, iaurt, sana, branza)

Daria1983 20 iul 2010 22:38:09

Re: Dieta disociata personalizata
 
Ex de meniu:

Ziua1
Dimineata: fructe
Pranz: carne (fiarta,fripta)
Cina carne

Ziua 2:
Dim: fructe
Pranz: fructe
Cina: fructe

Ziua 3
Dim: fructe
Pranz: legume (salata cu putin ulei si lamaie stoarsa sau mix de legume)
Cina: legume

Ziua4
Dim: fructe
Pranz: lactate
Cina: lactate

apoi se reia

Eu daca am sa simt foarte mult nevoia sa bag si o salata de rosii in zilele de carne si lactate...depinde cum ma simt.

Astept pareri.

Daria1983 21 iul 2010 07:45:19

Re: Dieta disociata personalizata
 
Azi e prima zi de dieta...sper sa fie cu noroc si sa am destula vointa ca sa nu renunt.

Voi incepe cu fructele ca sa fie un fel de detoxifiere.

LicuriciColorat 21 iul 2010 09:31:29

Re: Dieta disociata personalizata
 
Buna Daria
si eu tin o disociata,dar am mai schimbat una alta la ea:D
bine ai venit la noi,eu nu am nimic cu disociatele astea(o zi si-o zi) dar cu conditia sa papi peste 1000cal ca sa nu fie infometare
sport faci?rezultatele sunt mult mai bune daca faci si sport:)
mult succes si sa ne tii la curent cu evolutia ta,si povesteste-ne mai multe despre tine:)

Daria1983 21 iul 2010 11:47:30

Re: Dieta disociata personalizata
 
Licurici, multumesc ptr vizita, sfaturi si te felicit ptr perseverenta.
Am sa intru si eu pe la tine sa citesc.

Slabuta 23 iul 2010 23:06:04

Re: Dieta disociata personalizata
 
Citat:

Anterior postat de Daria1983 (Post 261652)
Buna tuturor slabutelor si felicitari celor ce au reusit sa slabeasca si mai ales sa se mentina.

Eu am 27 ani, am un copil de 4 ani si vreau sa slabesc cateva kg. Recunosc ca nu sunt multe, dar totusi vreau sa scap de ele, nu vreau sa-mi schimb sub nici un chip garderoba. Cred ca asta e cea mai mare greseala a femeilor. Nu sunt multumita de cum arat, in partea de sus a corpului sunt slaba si picioarele sunt foarte masive si pline de celulita.
Vreau cu orice chip sa slabesc si sa ma reapuc de sport, masaje...

As fi vrut sa tin dieta Rina, dar e cam greu ptr ca nu mereu mananc acasa si e cam complicata.

Daca cineva vrea sa tina cu mine, euie cu drag astept...si deasemenea si sugestii, critici:P

Dieta mea e urmatoarea:

In fiecare dimineata de consuma fructe (ex 2 mere/ o felie pepene/ 2 piersici/ etc)

Ziua 1: Proteine (carne/ 2 oua/ soia), supa de carne
Ziua 2: Fructe ( orice fel de fructe, inclusiv banane)
Ziua 3: Legume (orice fel de legume fierte sau in stare cruda, inclusiv cartof)
Ziua 4: Lactate (kefir, iaurt, sana, branza)

Buna Daria :)

Problema cu picioarele nu se va rezolva cu dieta disociata :)

Asta te asigur :)

E nevoie de mai multa "munca" si, in special, fizica, adica sport. Conteaza si alimentatia, dar sportul este temelia :)

Tu faci vreun sport? :)

Daria1983 24 iul 2010 06:51:15

Re: Dieta disociata personalizata
 
Slabuta stiu ca sportul e cheia...dar trebuie si putina dieta ptr ca mananc multe dulciuri.
Sport am sa fac eliptica...am inceput de ieri si mai caut niste ex ptr picioare...ideal ar fi sa fac aerobic, dar nu pot sa ajung la salaca am un copil cu care trebuie sa stau si nu am cu cine sa-l las.

Zilele astea nu am tinut dieta, dar am incercat sa micsorez portiile de mancare si sa nu mai pap seara.

sunshine 24 iul 2010 07:02:15

Re: Dieta disociata personalizata
 
Daria incearca sa faci aerobic cand doarme copilul, sau lasa-l si pe el sa faca cu tine;))

Daria1983 25 iul 2010 20:21:50

Re: Dieta disociata personalizata
 
Copilul meu nu doarme la pranz decat foarte rar...vad ca acum de cand s-a marit ziua am mai reusit...sa vedem cat ne tine.

De maina ma apuc serios de sport...vreau sa vad ce rezultate am...am sa fac de 5 ori pe sapt si dupa ce incep scoala in octombrie de 3 ori...ar fi ideal...si stiu ca pot...chiar imi place.

Daria1983 25 iul 2010 20:23:08

Re: Dieta disociata personalizata
 
am sa-mi schimb dieta...ziua 1 Proteine + legume, ziua 2 Fructe, ziua 3 Lactate...apoi reiau...e mai echilibrata asa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:49:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO