forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Disociata (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/)
-   -   Disociata pe mese (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/disociata-mese-899.html)

amelie 23 iul 2009 13:29:40

Disociata pe mese
 
Buna, slabutelor!
Nu stiu daca s-a mai discutat (sper sa nu ma repet:D) dar vreau sa stiu si eu cum e cu dieta disociata pe mese. De luni am inceput sa tin pe zile, dar nu am reusit sa ajung pana la capat, asa ca la a treia zi am renuntat. Nu e de mine disociata pe zile, ma simteam foarte slabita si ametita, nici nu puteam sa ma ridic din pat.
Ma gandeam sa incerc un regim disociat pe mese. De cateva luni evit sa mananc la aceeasi masa carne cu cartofi sau cu branza, paste cu carne, etc, dulciuri la desert. Eu banuiesc ca asta e o dieta disociata pe mese (dar nu sunt sigura). Trebuie cumva sa mananc, de exemplu dimineata iaurt, dupa-amiaza fructe, gustarea fructe iar seara proteine?
In dieta disociata pe mese pot sa amestec branza cu legume sau carne cu salata?
Sper ca fetele care au incercat aceasta dieta sa ma lamureasca si pe mine cum sta treaba si daca functioneaza.:-*

mishutza 23 iul 2009 13:35:52

Re: Disociata pe mese
 
Tine mai bine Montignac,ca e exact aceeasi chestie pe care vrei tu sa o faci,doar ca acolo gasesti si explicatiileai exemple de meniuri,si stii ca si functioneaza.

Yadiressa 27 iul 2009 16:33:09

Re: Disociata pe mese
 
Citat:

Anterior postat de amelie (Post 16214)
Buna, slabutelor!
Nu stiu daca s-a mai discutat (sper sa nu ma repet:D) dar vreau sa stiu si eu cum e cu dieta disociata pe mese. De luni am inceput sa tin pe zile, dar nu am reusit sa ajung pana la capat, asa ca la a treia zi am renuntat. Nu e de mine disociata pe zile, ma simteam foarte slabita si ametita, nici nu puteam sa ma ridic din pat.
Ma gandeam sa incerc un regim disociat pe mese. De cateva luni evit sa mananc la aceeasi masa carne cu cartofi sau cu branza, paste cu carne, etc, dulciuri la desert. Eu banuiesc ca asta e o dieta disociata pe mese (dar nu sunt sigura). Trebuie cumva sa mananc, de exemplu dimineata iaurt, dupa-amiaza fructe, gustarea fructe iar seara proteine?
In dieta disociata pe mese pot sa amestec branza cu legume sau carne cu salata?
Sper ca fetele care au incercat aceasta dieta sa ma lamureasca si pe mine cum sta treaba si daca functioneaza.:-*

Salut! Si eu am inceput azi o dieta disociata. E de 9 zile, eu tin doar 6. Sper sa gasesc o solutie prin care sa rezist tentatiilor in perioada asta. Daca am identificat solutia magica, ti-o spun imediat. :)

Posibil ca tu sa fi facut o gresala comuna in randul persoanelor care tin aceasta dieta. Majoritatea tind sa manance extrem de putin si deloc variat. Evident ca te simti slabita daca mananci o zi intreaga doar 1 mar, o grefa si niste prune. Incearca mancare adevarata, dar dietetica. Uite, mancarica de dovlecei este o varianta. Se prepara super simplu si are si putine calorii. In plus, e satioasa.

Sper sa gasesti cat mai repede dieta potrivita.

tmr 31 iul 2009 16:13:27

Re: Disociata pe mese
 
Am tinut si eu o data dieta disociata pe zile si am slabit tare mult, in sensul ca am ajund de la 56 la 52 in 5 zile...am mancat carne cu salata 3 zile, apoi mi-am cumparat pt 3 zile iaurt, lapte, branza de toate tipurile. La legume am mancat si fructe dar nu amestecat:)
Si eu m-am simtit slabita dar dupa 4 zile e ok...multa bafta


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:02:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO