forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Dieta Dukan - faza II (alternativa) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/dieta-dukan-faza-ii-alternativa-6507.html)

esmma 26 mar 2011 22:28:20

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
Buna Ana! Numai singurica pe aici ? vin sa iti tin companie in cateva zile. >:D<

marina19 26 mar 2011 22:42:54

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
si eu o sa vin aici de luni >:D<

marina19 27 mar 2011 11:57:14

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
dupa cum spuneam de maine mai trec si pe aici ;;)
mi-am facut pentru urmatoarele 5 zile de PL ciorbita de periosare de pui cu legume, salata de vinete fara maioneza pentru gustare..o sa mai adaug la cina salata de varza si poate un iaurt ceva sau inca putine vinete si dimineata omleta ca de obicei si cu ceapa de data asta :D

maddy95 12 mai 2011 19:14:02

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
buna slabutelor >:D<
imi dati si mie voie sa ma alatur voua ? :">
mie imi place tare mult dieta dukan pana acum :x . am tinut faza de atac 4 zile si am slabit 1,6 kg :D . deci sunt multumita :x .

dar cum poimaine voi fi la PP+PL ... ma intrebam daca ridichiile sunt permise ? :D . stiti ceva ? >:D<

maddy95 12 mai 2011 19:18:16

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
aaa da... si vroiam sa mai intreb .... e bine daca fac carnea la cuptor pe foaie de copt? (asta inseamna ca nu folosesc ulei) . asa am facut pana acum si mi-e teama sa nu gresesc x_x.

mishutza 12 mai 2011 20:41:19

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
Fetelor,se poate folosi proteina praf pura?de aia iau culturistii fara adausuri de zahar sau alti carbohidrati?si batoane proteice tot din proteina pura,fara altceva?

Nemo 12 mai 2011 23:41:25

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
Citat:

Anterior postat de maddy95 (Post 655427)
buna slabutelor >:D<
imi dati si mie voie sa ma alatur voua ? :">
mie imi place tare mult dieta dukan pana acum :x . am tinut faza de atac 4 zile si am slabit 1,6 kg :D . deci sunt multumita :x .

dar cum poimaine voi fi la PP+PL ... ma intrebam daca ridichiile sunt permise ? :D . stiti ceva ? >:D<

Ridichile sunt permise in faza 2, nu sunt permise inca orezul, fasolea uscata, mazarea, lintea, naut, cartofii, derivatele din cereale (boulgour, couscous), in rest legumele uzuale, rosii, ardei castraveti, ridichi, ceapa, usturoi, morcov, telina, varza, conopida, brocoli, vinete, patrujel, pastarnac, ciuperci, fasole verde,dovlecei....,toate sunt permise.;)

Citat:

Anterior postat de maddy95 (Post 655435)
aaa da... si vroiam sa mai intreb .... e bine daca fac carnea la cuptor pe foaie de copt? (asta inseamna ca nu folosesc ulei) . asa am facut pana acum si mi-e teama sa nu gresesc x_x.

Carnea se poate gati in orice fel care nu implica ulei.


Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 655618)
Fetelor,se poate folosi proteina praf pura?de aia iau culturistii fara adausuri de zahar sau alti carbohidrati?si batoane proteice tot din proteina pura,fara altceva?

Se pot folosi, dar stii ce plictisitor e?:D
Asa ca variatie, in loc de o masa sau gustare merge...;)

bylutza 19 mai 2011 18:01:10

Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
Buna tuturor!
Va rog mult sa-mi spuneti daca putem consuma din cand in cand cate o bomboana Solano??? sunt si eu in faza a II-a a dietei si ma mai apuca pofta de dulce...pana acum m-am abtinut.:D
Astept raspuns.pupici :*

Nemo 19 mai 2011 18:03:32

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
Se pot folosi bomboanele Solano fara zahar, guma de mestecat la fel, sucuri light...

bylutza 19 mai 2011 18:19:42

Re: Dieta Dukan - faza II (alternativa)
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 663503)
Se pot folosi bomboanele Solano fara zahar, guma de mestecat la fel, sucuri light...


Multumesc frumos pentru raspuns! O seara buna si bafta in continuare!:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:57:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO