forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-4-etape-silueta-ideala-71.html)

Nemo 30 nov 2010 11:35:24

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Citat:

Anterior postat de Tinky (Post 421470)
Nemo sigur stie reteta corecta. Vrei sa tii 10 zile faza de atac? Nu cred ca e necesar, pt ca nu ai mai mult de 20 de kg de dat jos. Eu ti-as recomanda 7 zile. Ca oricum dupa 7 zile, din cate am citit, faza de atac nu isi mai face efectul atat de eficient. Am dreptate Nemo?

Tarta de tarate de ovaz poti sa o faci sau dulce, cu indulcitor, sau sarata (putina sare) si cu condimente - accepta cam orice fel de condiment, si poti sa-i dai alt gust in fiecare zi.
In prima faza e cu o lingura jumate de tarate, iaurt sau branza tot atat si cu un albus de ou sau chiar un ou intreg.
In varianta asta iese cam lichida si se sfarama. Poti sa adaugi o lingura rasa de tarate de grau sau sa schimbi iaurtul cu o branza cu consistenta mai ferma, dar tot 0% grasime.
Aici am gasit ceva ce se numeste "carre frais", adica niste cuburi de branza, destul de consistente, folosesc doua pentru o tarta si iese ok.
Maine o sa fotografiez procesul daca vreti si il pun pe forum:D.
In faza a doua, cu 2 linguri de tarate, amestecul e deja mai consistent si clatita iese ok.

Revin mai tarziu cu informatii proaspete;)

Lavinia17 30 nov 2010 14:41:34

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Aaa,multumesc.O sa fac si eu maine.Pai eu nu am 76 cat e la ticker,ala de mai demult.Eu am vreo 85 de kg.:D.Pai daca pot sa tin 10 zile fara sa ma deranjeze,le tin ;)).Am baut azi un pahar de suc si am mancat 2 oua si vreo 300 de g de pastrama de pui,dimineata si acum dupa ce am vn de la sc si iaurt:D.Eu mananc cam mult:D.Pupilici :*

di3rvcil 30 nov 2010 18:37:13

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Eu am fost plecata de acasa doua zile si nu am luat tarata de ovaz. :(
Cat de rau m-o fi afectat?

di3rvcil 30 nov 2010 19:28:06

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Eu aseara am clacat - cu ce este facuta carnea de shaworma?!? :(
Am intrebat la ghiseu, mi s-a raspuns ca este doar pui condimentat. Dar are sau nu ulei?!?!?!?

Nemo 30 nov 2010 21:47:00

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Nu carnea e problema...ce ai mancat pe linga?:D
Carnea de shaorma ar trebui sa fie piept marinat si condimentat in mod normal, doar ca unii sar peste partea de marinare si o tavalesc un pic prin ulei cu condimente si o trag pe tepusax-(
Apropo de tarate, s-ar putea sa fi mai constipata :P, o zi, doua.

di3rvcil 30 nov 2010 21:55:17

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Nu, am iesit azi. Cred ca s-a curatat tot stomacul :))
Nu am mancat nimic nimic nimic pe langa, doar un pahar cu apa *pe care am reusit mai apoi sa il vars peste tastatura si statia cu boxe, dar asta e alt subiect*

Lavinia17 01 dec 2010 00:24:18

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Woooaaahhh,am scazut 2 cm \:d/.acum cam 1 sapt aveam cu 2 cm in plus,acum m-am masurat si au scaut vizibil 2.Chiar mi-a si zis o colega azi ca parca am mai slabiiiit.Yupiiiii

Tinky 01 dec 2010 00:33:17

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia17 (Post 422541)
Woooaaahhh,am scazut 2 cm \:d/.acum cam 1 sapt aveam cu 2 cm in plus,acum m-am masurat si au scaut vizibil 2.Chiar mi-a si zis o colega azi ca parca am mai slabiiiit.Yupiiiii

Bravo Lavinia! ;;) Uite din chestiile astea marunte pleaca motivatia si ambitia de a merge mai departe! Ramai puternica pe baricade si-o sa ploua cu cm in minus si complimente de la baieti si fete :P Te pup, eu ma bag la nani! Somnic pufos Lavi!:-*

Lavinia17 01 dec 2010 00:36:42

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Multuuumesc,somn usor.Imi revin la forma mea din araaa.Mai am cam 3-4 cm sa am aceleasi dimenisuni ca vara >:D<.Sunt asa fericitaaa.

di3rvcil 01 dec 2010 04:19:24

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia17 (Post 422552)
Multuuumesc,somn usor.Imi revin la forma mea din araaa.Mai am cam 3-4 cm sa am aceleasi dimenisuni ca vara >:D<.Sunt asa fericitaaa.

Veeeeezi? ti-am zis ca daca vrei poti :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:42:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO