forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-4-etape-silueta-ideala-71.html)

marianaghi 15 feb 2011 21:28:19

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
dupa mine as tine numai pp , dar dupa 7 zile m-am speriat am crezut ca slabesc prea mult.
vreau sa va mai intreb, in fazele 3 si 4 se mai slabeste sau trebuie sa tin pp si pl pana slabesc cele 10 kg?

belisimad 15 feb 2011 21:56:49

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Citat:

Anterior postat de marianaghi (Post 527339)
dupa mine as tine numai pp , dar dupa 7 zile m-am speriat am crezut ca slabesc prea mult.
vreau sa va mai intreb, in fazele 3 si 4 se mai slabeste sau trebuie sa tin pp si pl pana slabesc cele 10 kg?

Buna Maria ,esti in Faza II Croaziera ,in care alternezi zilele de PP cu cele de PL pana la atingerea greutatii dorite ,dupa care intrii in Faza III Consolidarea greutatii care dureaza 10zile pentru fiecare kg pierdut ,de exemplu daca ai pierdut 10 kg in Faza I+II ,va trebui sa faci 100 zile de Consolidare. Eu iti recomand sa iti gasesti un sistem de alternare al zilelor de PP/PL care sa ti se potriveasca , legumele trebuiesc consumate pentru aportul lor de fibre si vitamine ,mai multe zile de PP sunt periculoase pentru organism ,cetonele sunt otravitoare iar in exces nu fac decat rau ,nu trebuie sa uitam de consumul ridicat de apa,lichide!

belisimad 16 feb 2011 00:04:38

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Meniu PP:
MD: iaurt de cafea cu tarate ,macrou afumat
PZ: macrou afumat sos de iaurt,supa de pui goala, pate ficat pui a la Tinky
CN: pulpe de pui la grill ,maioneza Dukan
Gustare: ciocolata 85% cacao

Nemo 16 feb 2011 00:31:21

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Citat:

Anterior postat de belisimad (Post 527509)
Meniu PP:
MD: iaurt de cafea cu tarate ,macrou afumat
PZ: macrou afumat sos de iaurt,supa de pui goala, pate ficat pui a la Tinky
CN: pulpe de pui la grill ,maioneza Dukan
Gustare: ciocolata 85% cacao

Fericito, astia au complotat impotriva mea...nu mai au macrou afumat.x-(x-(
Azi dimineata am dat gata ultimul pachet.
Deci meniul pe azi:
MD - macrou afumat cu ceapa si lipie de tarate
Pranz - sote de ciuperci, ardei si rosii cherry cu gratar de pui si un rest de somon afumat de aseara
Cina - un fel de ciorba cu perisoare din piept de pui
Gustarile dintre mese - ceai verde si dimineata o felie placinta cu mac cam de 20-30 gr, sa se termine odata naibii, ca stau cu necuratul in casa de 3 saptamani. Inainte de regim dadeam gata placinta aia in 2-3 zile.:)):)):))

belisimad 16 feb 2011 00:37:56

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 527517)


Fericito, astia au complotat impotriva mea...nu mai au macrou afumat.x-(x-(
Azi dimineata am dat gata ultimul pachet.
Deci meniul pe azi:
MD - macrou afumat cu ceapa si lipie de tarate
Pranz - sote de ciuperci, ardei si rosii cherry cu gratar de pui si un rest de somon afumat de aseara
Cina - un fel de ciorba cu perisoare din piept de pui
Gustarile dintre mese - ceai verde si dimineata o felie placinta cu mac cam de 20-30 gr, sa se termine odata naibii, ca stau cu necuratul in casa de 3 saptamani. Inainte de regim dadeam gata placinta aia in 2-3 zile.:)):)):))

Iti trimit din tara macrou afumat ,sau preferi reteta sa il afumi tu??? ;;):)) ...si tocmai tu ti'ai gasit sa mananci alea 30 gr de placinta????? :D

Nemo 16 feb 2011 00:40:44

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Citat:

Anterior postat de belisimad (Post 527544)
Iti trimit din tara macrou afumat ,sau preferi reteta sa il afumi tu??? ;;):)) ...si tocmai tu ti'ai gasit sa mananci alea 30 gr de placinta????? :D

Mai este placinta, ca soacra a taiat-o bucati si a bagat-o in congelator si o scote treptat...asta e mai rea ca si picatura chinezeasca.:))

Slabuta 16 feb 2011 00:42:25

Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
 
Buna seara tuturor celor care urmeaza dieta Dukan. :)

De maine va "mutati" in subiectul nou creat http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/...tml#post527546, acesta va ramane ca subiect de documentare.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:20:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO