Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Regimul Dukan (partea 2)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #1941 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 15:42:27
marinuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: chisinau, Moldova
Vârsta: 35
Dieta: Mancam sanatos
Date: 155cm, 75kg
Mesaje: 14.892
Aprecieri acordate: 1.948
Am fost apreciat(a) de 4.054 ori in 2.886 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

pricipalul e ca am inteles..deci vin cu raportul pe azi...facut 2 h de bici...
__________________
marinuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #1942 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 15:48:07
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
pricipalul e ca am inteles..deci vin cu raportul pe azi...facut 2 h de bici...
bravooo
eu sunt la 30min/zi
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #1943 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 15:53:04
marinuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: chisinau, Moldova
Vârsta: 35
Dieta: Mancam sanatos
Date: 155cm, 75kg
Mesaje: 14.892
Aprecieri acordate: 1.948
Am fost apreciat(a) de 4.054 ori in 2.886 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Fac mult macar de ziua mea sa am 55 dar sanse minimeeeeeeeeeeee.....
__________________
marinuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #1944 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 20:12:56
Hippy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 29
Date: 172cm, 74kg
Mesaje: 109
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

buna fetele,ce faceti? cum va merge ? eu am nevoie de sfatul vostru,mi-am printat cartile respective,m-am informat de-a binelea si am ajuns la concluzia ca aceasta dieta nu e intocmai pentru mine pu ca sunt o mare mare iubitoare de fructe si legume mai putin de carne si peste,oua maninc foarte rar,deci ce ziceti,va fi ok daca continui cu carne si peste gatita fara ulei si adaug fructe si legume pu ca tinind strict dukan numai la mincare ma gindesc si sunt mai nervoasa,am vorbit acum cu mama prietenului meu si ea a slabit foarte fain tinind numai asa cu legume si carne plus fructe si respectiv nici virsta nu e aceea unde se slabeste usor,intr-o luna a dat jos 10 kg ce parere aveti,incep un alt regim sau continui cit de greu nu imi este ? :* va pup si va imbratisez :*
__________________
Get fit,stay fit,love life...
Hippy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2342 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1825 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1051 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1945 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 23:24:23
madalinafrincu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de Hippy Vezi mesajul
buna fetele,ce faceti? cum va merge ? eu am nevoie de sfatul vostru,mi-am printat cartile respective,m-am informat de-a binelea si am ajuns la concluzia ca aceasta dieta nu e intocmai pentru mine pu ca sunt o mare mare iubitoare de fructe si legume mai putin de carne si peste,oua maninc foarte rar,deci ce ziceti,va fi ok daca continui cu carne si peste gatita fara ulei si adaug fructe si legume pu ca tinind strict dukan numai la mincare ma gindesc si sunt mai nervoasa,am vorbit acum cu mama prietenului meu si ea a slabit foarte fain tinind numai asa cu legume si carne plus fructe si respectiv nici virsta nu e aceea unde se slabeste usor,intr-o luna a dat jos 10 kg ce parere aveti,incep un alt regim sau continui cit de greu nu imi este ? :* va pup si va imbratisez :*
ce e usor pentru tine e bine! decat sa tii dukan aiurea mai bine incearca dimineata fructe, la pranz si seara carne cu legume si o sa slabesti caci oricum presupun ca e o schibare fata de alimentatia anterioara....si calculeaza ti caloriile, important e sa vrei si sa ai ambitie. bafta si sa ne tii la curent
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1946 (permalink)  
Vechi 19 aug 2012, 14:25:13
karmara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2009
Locaţie: Brasov/Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Nutritionist
Date: 172cm, 71.9kg
Mesaje: 352
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
Fetele, nu va suparati pe mine dar am vazut la cateva dintre voi ca nu tineti strict dieta, nu stiu cat de constiente sunteti ca si ``o gura `` din ceva interzis sau o guma de mestecat cu zahar va strica slabirea si procesul prin care trece corpul vostru, acela de ``cetoza``. Dukan nu e o dieta pe marginea careia sa improvizezi , e stricta, daca intr-o dieta pe baza de calorii o capsuna in plus nu conteaza, aici conteaza. E pacat sa va chinuiti sa tineti o dieta si sa o stricati doar pentru un iaurt cu fructe sau o maslina... pentru cele care nu stiu prin ce trece corpul vostru in perioada asta va recomand sa cititi despre cetoza. Daca tineti o dieta va recomand sa o tineti cum trebuie , daca nu reusiti gasiti ceva ce vi se potriveste, ca doar tinem dieta o data , pana slabim si gata, in ritmul asta o sa tineti diete toata viata......sper sa nu va suparati , doar sa va motivati!
Hello,

Am cautat niste date clare despre cantitatea de carbohidtati necesara pentru a iesi din cetoza si am gasit urmatoarele:

"Dr. Volek says most folks will fall into ketosis within 72 hours at <50g total carb. They will keto-adapt in 2-6 weeks. 50g+ will toss most people out."

"More than 9g in an hour triggers insulin & glycolysis. So less than 9g in an hour (spread out over the hour, not in one bite) should keep a person in ketosis."

"Dr. Wolfgang Lutz recommends 72 grams of carbs per day, to stay out of ketosis."

In principiu se pare ca difera, in functie de greutate, activitate fizica, etc. Oricum, eu inteleg ca ar fi perfect sa tinem regimul ca la carte dar daca trisezi in limitele de mai sus nu mi se pare un capat de tara. Din contra, daca organismul iti cere si simti o pofta foarte mare de dulce, atunci eu cred ca e sanatos sa mananci o capsuna, sa nu dai in altele....Trebuie sa ne mai ascultam si organismul.

Bineinteles ca cele mai bune rezultate in procesul de slabire cu Dukan se ating daca nu trisezi niciodata. Dar asta nu inseamna ca e si cel mai sanatos lucru; parerea mea.
__________________
Jurnalul meu
  #1947 (permalink)  
Vechi 19 aug 2012, 15:11:13
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
nicoleta aseara am adormit ca un bebelussssssss...........
foarte bine!
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
salutare fetelor
am gasit pe net o reteta de Tiramisu si a iesit ff buna,daca va intereseaza am sa scriu cum se prepara:

100 ml cafea preparata (filtru sau la ibric strecurata)
2 linguri (sau 1 1/2 pt atac) tarate de ovaz
4 linguri branza Quark de la Exquisa (0.2 grasime)
2 linguri indulcitor lichid
2 linguri esenta de rom/vanilie/cafea etc (in functie de preferinte)
1 portie 75g branza "miez de lapte"de la Delaco cu 0% grasime (nu este obligatoriu).

Se pun taratele de ovaz la inmuiat in cafea si se lasa cca 15 minute amestecand ocazional dupa care se amesteca usor cu o lingura indulcitor si o lingura de esenta.
Separat de amesteca branza Quark cu o lingura indulcitor si cealalta lingura esenta.
La final se asambleaza totul intr-ul pahar sau bol de cristal respectiv o lingura amestec branza, una de amestec tarate cu cafea pana terminati continutul.
La final se pune recipientul in frigider cca 15, 20 minute (daca rezistati tentatiei) sau nu si se savureaza !
Eu personal am adaugat undeva pe la mijloc si o cutiuta mica de "miez de lapte"de la Delaco se gaseste in mai toate supermarketurile cel cu 0% grasime pt consistenta dar nu este obligatoriu !
foarte interesant! cand vreau ceva dulce imi fac!

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Pliculetul de gelatina este permis?
da!
Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
hahaha....e de varsta cu Alma , e nascuta pe 2 aprilie, si baiatul Nicoletei e de aaceeasi varsta, toate mamicile de copii cu varsta de 3 ani tin dukan
da,mamici constiincioase ce suntem! ptiu sa nu ne deochem!
deci ,eu merg pe stada si aud doar:mama cat ai slabit!,asta imi da putere sa merg mai departe si sa nu ma gandesc la dulciuri!
Citat:
Anterior postat de Hippy Vezi mesajul
buna fetele,ce faceti? cum va merge ? eu am nevoie de sfatul vostru,mi-am printat cartile respective,m-am informat de-a binelea si am ajuns la concluzia ca aceasta dieta nu e intocmai pentru mine pu ca sunt o mare mare iubitoare de fructe si legume mai putin de carne si peste,oua maninc foarte rar,deci ce ziceti,va fi ok daca continui cu carne si peste gatita fara ulei si adaug fructe si legume pu ca tinind strict dukan numai la mincare ma gindesc si sunt mai nervoasa,am vorbit acum cu mama prietenului meu si ea a slabit foarte fain tinind numai asa cu legume si carne plus fructe si respectiv nici virsta nu e aceea unde se slabeste usor,intr-o luna a dat jos 10 kg ce parere aveti,incep un alt regim sau continui cit de greu nu imi este ? :* va pup si va imbratisez :*
eu zic sa faci cum crezi tu ca poti sa ti! important e sa fi sanatoasa si sa slabesti!
Citat:
Anterior postat de karmara Vezi mesajul
Hello,

Am cautat niste date clare despre cantitatea de carbohidtati necesara pentru a iesi din cetoza si am gasit urmatoarele:

"Dr. Volek says most folks will fall into ketosis within 72 hours at <50g total carb. They will keto-adapt in 2-6 weeks. 50g+ will toss most people out."

"More than 9g in an hour triggers insulin & glycolysis. So less than 9g in an hour (spread out over the hour, not in one bite) should keep a person in ketosis."

"Dr. Wolfgang Lutz recommends 72 grams of carbs per day, to stay out of ketosis."

In principiu se pare ca difera, in functie de greutate, activitate fizica, etc. Oricum, eu inteleg ca ar fi perfect sa tinem regimul ca la carte dar daca trisezi in limitele de mai sus nu mi se pare un capat de tara. Din contra, daca organismul iti cere si simti o pofta foarte mare de dulce, atunci eu cred ca e sanatos sa mananci o capsuna, sa nu dai in altele....Trebuie sa ne mai ascultam si organismul.

Bineinteles ca cele mai bune rezultate in procesul de slabire cu Dukan se ating daca nu trisezi niciodata. Dar asta nu inseamna ca e si cel mai sanatos lucru; parerea mea.
sincer nu am inteles de nici o culoare faza asta cu cetoza!
pt mine e foarte important ca slabesc,multumesc Dukan,ca ma simt bine ,ca imi face placere ce mananc si ...cam atat!
parerea mea e ,ca fiecare face cum considera mai bine pt el si sanatatea lui!
multa bafta la slabit ,indiferent daca urmati vreo dieta sau nu!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1948 (permalink)  
Vechi 20 aug 2012, 09:11:54
supermire83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2012
Locaţie: venezia / deva, Italia
Vârsta: 41
Date: 162cm, 82kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 686
Am fost apreciat(a) de 536 ori in 445 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de Hippy Vezi mesajul
buna fetele,ce faceti? cum va merge ? eu am nevoie de sfatul vostru,mi-am printat cartile respective,m-am informat de-a binelea si am ajuns la concluzia ca aceasta dieta nu e intocmai pentru mine pu ca sunt o mare mare iubitoare de fructe si legume mai putin de carne si peste,oua maninc foarte rar,deci ce ziceti,va fi ok daca continui cu carne si peste gatita fara ulei si adaug fructe si legume pu ca tinind strict dukan numai la mincare ma gindesc si sunt mai nervoasa,am vorbit acum cu mama prietenului meu si ea a slabit foarte fain tinind numai asa cu legume si carne plus fructe si respectiv nici virsta nu e aceea unde se slabeste usor,intr-o luna a dat jos 10 kg ce parere aveti,incep un alt regim sau continui cit de greu nu imi este ? :* va pup si va imbratisez :*

poti linistita sa papi si fructe si legume, la fel fac si eu, mananc fructe, legume, carne de pui, curcan si vita ( slabe), si tot ce gatesc o fac fara ulei. In ultimul timp am adaugat si orezul, dar gatit fiert cu legume, dar nu mananc mai mult de o portie pe zi, si nu in fiecare zi, maxim de 2-3 ori pe saptamana.
Imi calculez numarul de calorii zilnice astfel incat sa nu depasesc 1200....de obicei sunt in jur de 1000, fac exercitii fizice si slabesc, in unele saptamani mai mult in altele mai putin ( cel mai putin 1.1kg si cel mai mult 2.6 kg).
Asa ca poti sa ti linistita cu frcute si legume...
O zi frumoasa!
__________________
Jurnal Mirela

Fericirea este un fluture, care, atunci cand este urmarit, este intotdeauna la un pas de a fi prins, dar daca stai linistit, se poate aseza pe tine!






  #1949 (permalink)  
Vechi 20 aug 2012, 09:35:24
madalinafrincu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de karmara Vezi mesajul
Hello,

Am cautat niste date clare despre cantitatea de carbohidtati necesara pentru a iesi din cetoza si am gasit urmatoarele:

"Dr. Volek says most folks will fall into ketosis within 72 hours at <50g total carb. They will keto-adapt in 2-6 weeks. 50g+ will toss most people out."

"More than 9g in an hour triggers insulin & glycolysis. So less than 9g in an hour (spread out over the hour, not in one bite) should keep a person in ketosis."

"Dr. Wolfgang Lutz recommends 72 grams of carbs per day, to stay out of ketosis."

In principiu se pare ca difera, in functie de greutate, activitate fizica, etc. Oricum, eu inteleg ca ar fi perfect sa tinem regimul ca la carte dar daca trisezi in limitele de mai sus nu mi se pare un capat de tara. Din contra, daca organismul iti cere si simti o pofta foarte mare de dulce, atunci eu cred ca e sanatos sa mananci o capsuna, sa nu dai in altele....Trebuie sa ne mai ascultam si organismul.

Bineinteles ca cele mai bune rezultate in procesul de slabire cu Dukan se ating daca nu trisezi niciodata. Dar asta nu inseamna ca e si cel mai sanatos lucru; parerea mea.
cantitatea de carbs, ca sa nu iesi din cetoza la dukan se acopera cu taratele si in zilele de PL cu legumele, de asta nu e indicat sa mananci la PL foarte multe legume, caci depasind cantitatea de carbs iesi din cetoza, in plus zaharul e total interzis, si dupa cum stim cu totii fructele au zahar, deci da, daca mananci un fruct iesi din cetoza,.
Daca e sa iti asculti organismul, nu tii dukan, pentru ca la dukan nu e ``dupa cum iti spune organismul`` trebuie sa recunoastem ca e o dieta destul de restrictiva fiind vorba de o singura grupa de alimente, iar organismul vrea carbo, vrea zahar si vrea multe vitamine.
Problema e urmatoarea, sunt multe persoane care tin doar teoretic dukan, mai improvizeaza pe langa si se vaita ca nu slabesc ca nu e dieta buna, in consecinta , poti sa mananci ce vrei si cum vrei dar atunci nu se mai numeste ca tii Dukan.

Fiecare decide modalitatea de slabire, eu personal, acum sunt la faza la care imi ascult organisuml, ii dau tot ce ii trebuie pentru ca un dukan strict m-a ajutat sa dau surplusul mare de kilograme jos, si asta va recomand si eu , sa tineti o dieta echilibrata , nu sunt promotoare dukan, stiu ca e fff greu de tinut , dar daca decideti sa o tineti si va chinuiti , e important sa nu trisati, altfel o sa fie o lupta continua cu kilogramele....
Bafta tuturor!
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1950 (permalink)  
Vechi 20 aug 2012, 09:40:05
madalinafrincu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de supermire83 Vezi mesajul
poti linistita sa papi si fructe si legume, la fel fac si eu, mananc fructe, legume, carne de pui, curcan si vita ( slabe), si tot ce gatesc o fac fara ulei. In ultimul timp am adaugat si orezul, dar gatit fiert cu legume, dar nu mananc mai mult de o portie pe zi, si nu in fiecare zi, maxim de 2-3 ori pe saptamana.
Imi calculez numarul de calorii zilnice astfel incat sa nu depasesc 1200....de obicei sunt in jur de 1000, fac exercitii fizice si slabesc, in unele saptamani mai mult in altele mai putin ( cel mai putin 1.1kg si cel mai mult 2.6 kg).
Asa ca poti sa ti linistita cu frcute si legume...
O zi frumoasa!
e un regim ideal, bafta in continuare la slabit! lactate mananci?
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
2, calorii, dieta, dukan, partea, regimul, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Regimul Dukan (partea 1) Slabuta Dieta Dukan 5012 23 feb 2012 08:02:28
Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala Slabuta Dieta Dukan 3166 16 feb 2011 00:42:25
Regimul Scarsdale Economic Slabuta Dieta Scarsdale 8 30 aug 2010 12:39:04
Regimul Scarsdale Vegetarian Slabuta Dieta Scarsdale 7 10 apr 2010 20:16:18
Regimul Scarsdale International Slabuta Dieta Scarsdale 0 02 feb 2010 17:58:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole