forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan ( partea 3 ) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-3-a-12103.html)

ancutseek 26 ian 2013 10:48:43

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
ieri am avut in apa dar azi am gasit una in ulei vegetal si ma gandeam sa nu mai ies sa cumpar.. cum am fff mult de invatat azi:D dar .. merg..

ancutseek 26 ian 2013 11:13:23

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1212049)


dar de ce nu iti cumperi direct ton in apa sau in suc propriu ?:-/



ieri am avut in apa dar azi am gasit una in ulei vegetal si ma gandeam sa nu mai ies sa cumpar.. cum am fff mult de invatat azi:D dar .. merg..

Sabine_28 26 ian 2013 14:10:11

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Buna fetelor,

Ieri nu am mai intrat, pt ca n-aveam cu ce sa ma laud , a fost o zi dezastru...dar gata, mi-am facut poftele si merg mai departe. Pana acum am fost cuminte. Am pe foc ciorbita de perisoare ( din piept de pui si vita ), si la cuptor niste varza murata cu muschi de porc, miroase tare bine:x Mi-a iesit multa carne tocata , asa ca fac si niste chiftelute.Azi nu mai fac prajituri, daca chiar nu rezist, o sa-mi fac o budinca. Nu am gasit dovleac in piata, si mi-era tare pofta...poate gasesc la urmatoarea tura de PL.

Lore, bine ai revenit>:D<
Felicitari celor care au mai slabit, Mirutza, bafta la consolidare :)
Eu azi sunt pe plus, si dupa dezmatul de ieri, si pt ca astept musafirii, care dau semne si nu vin.
Miha, o sa fac poze cu dintii, sa vad daca au liber la cabinet saptamana viitoare:) Pana atunci mai profit si eu de cola 0, dupa aceea sunt hotarata sa renunt la ea :D
Ancutseek , mai ai de dat jos doar1 kg, cu Dukan il vei da jos f repede:)Felicitari pt cele pierdute pana acum>:D<

Eu sunt tare bucuroasa, am gasit o oferta la wizz air ( 300 RON/2 bilete cu bagaj de mana ), asa ca pe 14 febr plec cu iubi la Roma , pt doua zile :x, ajungem la 7 dimi in Roma si ne intoarcem a doua zi seara, la 22.00, deci vom avea timp de vizitat, mai ales ca eu am mai fost si ma descurc mai bine acum :)


Va pup, sa aveti un week-end minunat>:D<

LOREDANA99 26 ian 2013 14:15:08

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Buna Sabi! eu am o cioco cake in cuptor dar nu stiu ce iese, ca am folosit iaurt in loc de branza si era cam lichid aluatul...oricum, vad ca Dukan a reusit sa miste acul cantarul, chiar daca doar cu -200 gr in 2 zile de PP sunt increzatoare...SB nu mai avea niciun efect :|...week-end placut iti doresc! :-*>:D<...super daca mergeti la Roma de Valentine's Day :x

marinuta 26 ian 2013 14:51:00

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Buna fetele o zi minunata sa aveti:D

MIRUTZA 26 ian 2013 15:56:30

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Buna,
Azi am luat prima masa din consolidare si am papat 150 grame de orez cu pui la cuptor si castraveti murati.Mai tarziu vreau sa imi fac ciocolata de casa.:)

elene94 26 ian 2013 17:32:33

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1212245)
Buna,
Azi am luat prima masa din consolidare si am papat 150 grame de orez cu pui la cuptor si castraveti murati.Mai tarziu vreau sa imi fac ciocolata de casa.:)

Mirutza, sa nu introduci prea rapid alimentele 'grele', ca ai slabit frumos de la 1 ianuarie:x

Sabine_28 26 ian 2013 18:46:50

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Mutumesc, Lore, abia astept sa vad Roma din nou:x Sper sa reusesc sa vad si ce nu am apucat data trecuta:)
A iesit buna prajitura ? Eu m-am cam saturat de branzica si simpla, si in praji, asa ca pana la urma mi-am facut o budinca de lamaie, nu mai mancasem pana acum, dar e super, racoritoare si gustoasa:x Cred ca merge si la prajituri :)

Fetelor, eu ma pregatesc sa plec la prietenul meu. Imi iau mancare la mine, sa fiu sigura ca maine nu mai gresesc :))

Va pup>:D<

LOREDANA99 26 ian 2013 18:52:11

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1212311)
Mutumesc, Lore, abia astept sa vad Roma din nou:x Sper sa reusesc sa vad si ce nu am apucat data trecuta:)
A iesit buna prajitura ? Eu m-am cam saturat de branzica si simpla, si in praji, asa ca pana la urma mi-am facut o budinca de lamaie, nu mai mancasem pana acum, dar e super, racoritoare si gustoasa:x Cred ca merge si la prajituri :)

Fetelor, eu ma pregatesc sa plec la prietenul meu. Imi iau mancare la mine, sa fiu sigura ca maine nu mai gresesc :))

Va pup>:D<

avea gust ca un fel de crema de zahar ars cu cacao:D...doar ca a lasat ceva zeama si cand am vrut sa scurg zeama am scapt-o in chiuveta;))...noh, am recuperat-o...eu mi-am luat in seara asta branzica sa incerc si eu prajitura isteata ;;)...e foame mare in cartier! Iti doresc de pe acum distractie placuta la Roma!b-) pupici!

MIRUTZA 26 ian 2013 19:33:14

Re: Regimul Dukan ( partea 3 )
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1212277)
Mirutza, sa nu introduci prea rapid alimentele 'grele', ca ai slabit frumos de la 1 ianuarie:x

Vreau sa reintroduc cate un element nou tot la 3-4 zile.Nu ma grabesc sa le introduc pe toate odata,e timp :) Dar azi m-am rasfatat cu o portie de legume cu amidon:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:44:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO