forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta cu fructe si legume (http://forum.slabute.ro/dieta-fructe-legume/)
-   -   Dieta cu usturoi (http://forum.slabute.ro/dieta-fructe-legume/dieta-usturoi-4295.html)

dalama 28 iun 2010 15:50:34

Dieta cu usturoi
 
:-/Buna fetelor..sunt noua prin zona..am si eu o mare mare curiozitate:-/
o colega de servici pe care nu am vazut`o de ceva vreme a slabit vizibil...la intrebarea logica CUM?? mi-a zis ca a tinut o dieta cu usturoi..nu cea care apare pe net ci a mancat in fiecare dimineata pe stomacul gol 2 catei de usturoi....si sincer se vede la ea...ati auzit de aceasta reteta daca ii pot zice asa...

ali_lumi 28 iun 2010 16:03:09

Re: Dieta cu usturoi
 
Citat:

Anterior postat de dalama (Post 233865)
:-/Buna fetelor..sunt noua prin zona..am si eu o mare mare curiozitate:-/
o colega de servici pe care nu am vazut`o de ceva vreme a slabit vizibil...la intrebarea logica CUM?? mi-a zis ca a tinut o dieta cu usturoi..nu cea care apare pe net ci a mancat in fiecare dimineata pe stomacul gol 2 catei de usturoi....si sincer se vede la ea...ati auzit de aceasta reteta daca ii pot zice asa...

Buna si bine ai venit printre noi !

pai 1 la mana inafara de faptul ca a mancat dimineata usturoi pe stomacul gol , ce altceva a mancat ? A mancat sanatos , sau si-a permis orice ?
Ps- nu am auzit de dieta asta

Tina 28 iun 2010 16:07:01

Re: Dieta cu usturoi
 
Cu siguranta a facut si altceva - restrictie alimente, poate ceva miscare. Altfel ar fi prea frumos.

dalama 29 iun 2010 21:12:10

Re: Dieta cu usturoi
 
Din nou eu...nu prea stiu eu manui pe aici..:(
Am intrebat-o asa ca intre fete:"> si a zis ca a mancat normal, la ea normalul fiind 2 mese pe zi...m`am apucat si eu si va tin la curent
Ori imi creste sistemul imunitar ori nu...>:)

deadcountess 30 iun 2010 08:25:14

Re: Dieta cu usturoi
 
Citat:

Anterior postat de dalama (Post 235328)
Din nou eu...nu prea stiu eu manui pe aici..:(
Am intrebat-o asa ca intre fete:"> si a zis ca a mancat normal, la ea normalul fiind 2 mese pe zi...m`am apucat si eu si va tin la curent
Ori imi creste sistemul imunitar ori nu...>:)

:)) Ori va dau aia afara de la servici din cauza mirosului de usturoi din birou>:), ori faceti o gastrita:(...

Acuma serios vorbind, numai usturoi, fara nici o alta schimbare de alimentatie sau stil de viata nu ar fi logic sa dea rezultate.

choco 06 sep 2010 17:03:42

Re: Dieta cu usturoi
 
buna fetelor!am tinut si eu aceasta dieta aproximativ o saptamana.cam 3 kg jumatate jos.doar ca la mine era putin altfel: dimineata pe stomacul gol un catel de usturoi cu otet de mere si putina miere(stiu ca mierea captuseste stomacul,a fost un adaos al meu sa nu am cine stie ce surprize la stomac dupa aceea) dupa care un pahar mare de apa,si dupa ce ma spalam pe dinti scapam de miros imediat.
de mancat pot spune ca am mancat orice,fara sa fiu atenta la mancare.de la supa pana la ciocolata si fast food.au fost doar 2 zile in care am fost plecata la tara si nu am prea putut manca pentru ca nu imi placea mancarea de acolo absolut deloc..
pot spune ca nu am avut surprize neplacute la stomac,sunt bine,deci..eu o recomand.acum nu stiu,la mine a avut succes,nu stiu la ceilalti,cred ca depinde de organism.si mama a tinut-o odata cand eram eu mai mica..intr-o luna stiu ca a slabit 10 kg :-o de incapea in fustele mele,si eu aveam vreo 11 ani.acum cand am tinut-o eu a tinut-o si ea si a slabit 2 kg.la fel,nu era prea atenta la mancare

choco 06 sep 2010 17:04:40

Re: Dieta cu usturoi
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 235566)
:)) Ori va dau aia afara de la servici din cauza mirosului de usturoi din birou>:), ori faceti o gastrita:(...

Acuma serios vorbind, numai usturoi, fara nici o alta schimbare de alimentatie sau stil de viata nu ar fi logic sa dea rezultate.

usturoiul arde grasimile din cate stiam eu,nu se depune mai nimic,e aproape ca atunci cand nu ai manca

Alina82 06 sep 2010 19:13:26

Re: Dieta cu usturoi
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 235566)
:)) Ori va dau aia afara de la servici din cauza mirosului de usturoi din birou>:), ori faceti o gastrita:(...

Acuma serios vorbind, numai usturoi, fara nici o alta schimbare de alimentatie sau stil de viata nu ar fi logic sa dea rezultate.

DE acord cu tine countess :))Dak ar fi chiar asa simplu sa scapam de kg in plus cred k am duhni toate a usturoi dar sincer eu nu mai cred in prostii din astea...am incercat o gramada de tampenii la viata mea si chiar dak unele au fost eficiente....era doar o chestie de moment...imediat cum incetam si mancam normal ma umflam la loc....asa k eu zic sa lasati minunile fetelor si sa va apucati de o dieta adevarata...sa faceti niste schimbari in alimentatie si e garantat k rezultatele vor aparea....dieta sanatoasa+sport e sigur reteta minune ce merge la toata lumea:D

DrIulia2010 06 sep 2010 19:23:02

Re: Dieta cu usturoi
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316947)
usturoiul arde grasimile din cate stiam eu,nu se depune mai nimic,e aproape ca atunci cand nu ai manca


Eeeei,sa nu se exagereze,nu are usturoiul inca "puteri" sa arda grasimile si sa nu lase sa se depuna kg!!!;)

choco 06 sep 2010 22:45:34

Re: Dieta cu usturoi
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 317124)
Eeeei,sa nu se exagereze,nu are usturoiul inca "puteri" sa arda grasimile si sa nu lase sa se depuna kg!!!;)

nu stiu..eu am avut rezultate..am facut si sport si am avut grija la ce am mancat.oricum,nu mai tin o asemenea cura,incerc un stil de viata sanatos


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:31:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO