forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Hipocalorica (http://forum.slabute.ro/dieta-hipocalorica/)
-   -   Multivitaminele si dieta hipocalorica (http://forum.slabute.ro/dieta-hipocalorica/multivitaminele-dieta-hipocalorica-2632.html)

Diviana 06 feb 2010 23:08:21

Multivitaminele si dieta hipocalorica
 
as vrea sa incep sa iau multivitamine pentru a-mi asigura intregul aport necesar de vitamine si mai ales minerale. chiar si daca nu as tine o dieta, sunt incapabila sa imi asigur acest aport numai din alimentatie.

Aveti idee daca imi poate influenta negativ procesul de slabire? chiar as avea nevoie de suplimente de multivit in fiecare zi.

mersi in avans.

pupici>:D<

Slabuta 07 feb 2010 20:32:51

Re: Multivitaminele si dieta hipocalorica
 
Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 80761)
as vrea sa incep sa iau multivitamine pentru a-mi asigura intregul aport necesar de vitamine si mai ales minerale. chiar si daca nu as tine o dieta, sunt incapabila sa imi asigur acest aport numai din alimentatie.

Aveti idee daca imi poate influenta negativ procesul de slabire? chiar as avea nevoie de suplimente de multivit in fiecare zi.

mersi in avans.

pupici>:D<

Buna Diviana :)

Pai, zi-ne mai exact ce vitamine vrei sa iei :)
Ai un anume grafic de administrare? sau le iei pur si simplu?

ianna 08 feb 2010 04:08:00

Re: Multivitaminele si dieta hipocalorica
 
si eu am luat multivitamine...dar am luat cu ele si kg in plus..deci ai grija...parca mai e o slabuta care a avut o tentativa...si le-a lasat din ac motiv

Diviana 08 feb 2010 21:51:41

Re: Multivitaminele si dieta hipocalorica
 
voiam sa imi sigur aportul zilnic necesar de vitamine si minerale, nu numai pentru a nu dezvolta carente in timpul slabitului, ci mai ales pentru a preveni procesul de imbatranire..stiu ca am numai 22 de ani, insa prefer sa ma preocup inca de acum de acest aspect, pentru a fi multumita peste 15-20 de ani ;)

atunci, cred ca o sa astept primavara, sa apara toate acele fructe si legume CU GUST.

va pup

DrIulia2010 08 feb 2010 22:34:00

Re: Multivitaminele si dieta hipocalorica
 
Cura de multivitamine+oligoelemente si minerale (mai ales iarna cand organismului ii lipsesc vitaminele hidrosolubile)este benefica si in mod sigur nu ingrasa.Vitaminele in sinea lor nu ingrasa!!!Cresc intr-adevar pofta de mancare,restul tine de autocontrol.O cura se tine 10-30 zile,recomandate sunt suplimentele nutritive(le gasesti in mag naturiste)sunt naturale si corpul le asimileaza mai usor spre deosebire de vitaminele de sinteza.Aveti grija sa nu depasiti doza zilnica recomandata!!

ras_cristalin 08 feb 2010 22:34:53

Re: Multivitaminele si dieta hipocalorica
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 82458)
Cura de multivitamine+oligoelemente si minerale (mai ales iarna cand organismului ii lipsesc vitaminele hidrosolubile)este benefica si in mod sigur nu ingrasa.Vitaminele in sinea lor nu ingrasa!!!Cresc intr-adevar pofta de mancare,restul tine de autocontrol.O cura se tine 10-30 zile,recomandate sunt suplimentele nutritive(le gasesti in mag naturiste)sunt naturale si corpul le asimileaza mai usor spre deosebire de vitaminele de sinteza.Aveti grija sa nu depasiti doza zilnica recomandata!!

Dr Iulia, chiar esti doctor? :) Ce specializare?

DrIulia2010 08 feb 2010 22:39:11

Re: Multivitaminele si dieta hipocalorica
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 82459)


Dr Iulia, chiar esti doctor? :) Ce specializare?

Diabet,nutritie si boli metabolice.


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:19:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO