forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

maietutza 01 feb 2012 16:54:09

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Pasy felicitari! Vreau si eu retetele pt dulciuri( chec si salam)

Fetelor eu am ton maruntit in ulei, si vreau sa fac cu paste, e ok? Nu mai pun nimic decat pastele fierte al dente si tonul scurs de ulei. A si paste nu am integrale, am spaghete( dar in carte am vazut ca Monti le accepta).

azra 01 feb 2012 16:59:57

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Pasy (Post 920800)
Multumesc frumos, imi doream tare tare mult sa schimb prefixu:)

Sa ai o zi frumoasa si spor la invatat si succes la cursuri :)

multumesc
azi mai mult m-am fofilat decat sa invat,acu cred ca ma pun la somn putin ca eu noaptea invat cel mai bine,cand e liniste:)
Citat:

Anterior postat de maietutza (Post 920803)
Pasy felicitari! Vreau si eu retetele pt dulciuri( chec si salam)

Fetelor eu am ton maruntit in ulei, si vreau sa fac cu paste, e ok? Nu mai pun nimic decat pastele fierte al dente si tonul scurs de ulei. A si paste nu am integrale, am spaghete( dar in carte am vazut ca Monti le accepta).

nu e ok deloc
doar paste cu sos de rosii,ciuperci...fara grasimi de niciun fel

Pasy 01 feb 2012 17:03:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
[QUOTE=azra;920808]
multumesc
azi mai mult m-am fofilat decat sa invat,acu cred ca ma pun la somn putin ca eu noaptea invat cel mai bine,cand e liniste:)

Ai grija cu invatatul noaptea, sau orice alte activitati dupa ora 22, pt ca somnul putin franeaza procesul de slabire, Eu am cam patit-o, dupa o luna de lucru intens, inclusiv pana dim pe la 4 - 5, m-am trezit cu 10 kg in plus, si uite asa de aproape un an ma chinui sa scap de ele, chestie de hormoni, si lipsa de somn.

Somn usor:)

azra 01 feb 2012 17:08:29

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
[QUOTE=Pasy;920814]
Citat:

Anterior postat de azra (Post 920808)

multumesc
azi mai mult m-am fofilat decat sa invat,acu cred ca ma pun la somn putin ca eu noaptea invat cel mai bine,cand e liniste:)

Ai grija cu invatatul noaptea, sau orice alte activitati dupa ora 22, pt ca somnul putin franeaza procesul de slabire, Eu am cam patit-o, dupa o luna de lucru intens, inclusiv pana dim pe la 4 - 5, m-am trezit cu 10 kg in plus, si uite asa de aproape un an ma chinui sa scap de ele, chestie de hormoni, si lipsa de somn.

Somn usor:)

stiu dar e numai o noapte:)
oo te cred,si eu cu monti anul trecut slabisem 12kg,dar am cazut intr-o depresie si nu mi-am mai gatit si nici nu am reusit sa ma mentin si am pus iar pana la 100kg:( (rusine sa-mi fiex-(x-( )dar acum sunt ok din toate punctele de vedere si pusa pe treaba-slabit

Pasy 01 feb 2012 17:11:57

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de maietutza (Post 920803)
Pasy felicitari! Vreau si eu retetele pt dulciuri( chec si salam)

Fetelor eu am ton maruntit in ulei, si vreau sa fac cu paste, e ok? Nu mai pun nimic decat pastele fierte al dente si tonul scurs de ulei. A si paste nu am integrale, am spaghete( dar in carte am vazut ca Monti le accepta).


Multumesc frumos, o sa pun retetele in partea cu retete si apoi postez si aici :) dar ai grija cu dulciurile, chiar daca sunt conforme nu e ok sa exageram mai ales cele care avem mai multe kg in plus:)
Raspunsul la intrebare l-ai primit deja:) eu am pregatit spaghetele si ca un fel de salata, dupa ce s-au racit am adaugat o rosie bucatele, un ardel, si usturoi pisat, bineanteles busuioc si oregano, un strop de ulei de masline....o nebunie :)

O zi frumoasa sa ai >:D<

Pasy 01 feb 2012 17:14:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
[QUOTE=azra;920817]
Citat:

Anterior postat de Pasy (Post 920814)
stiu dar e numai o noapte:)
oo te cred,si eu cu monti anul trecut slabisem 12kg,dar am cazut intr-o depresie si nu mi-am mai gatit si nici nu am reusit sa ma mentin si am pus iar pana la 100kg:( (rusine sa-mi fiex-(x-( )dar acum sunt ok din toate punctele de vedere si pusa pe treaba-slabit



Bine ca a trecut :) asa am invatat eu, ca toate trec, si cu cat e mai mare necazul, depresia, atunci cand crezi ca nu mai e cale de iesire, ca nimic nu mai merita, cand te-ai detasat de toate si chiar nu mai astepti nimic, atunci apare soarele acela stralucitor :) si si ramane:) totul e sa ne pastram optimisti si plini de viata >:D<

Spor spor la slabit:)

Plecatalaplaja 01 feb 2012 17:35:42

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de Pasy (Post 920778)
Salutare tuturor >:D<

Bun venit celor noi si spor la slabit:)

Se discuta aici intr-un ritm... de ametesc...abia ma mai ajung din urma cu cititul, bravo :)

Asa.... azi e ziua mea de cantar, fac fix o luna de Monti ;;) asa si... bucurie mareeeee :) mi-am primit cantarul inapoi (era pitit, ca facusem o obsesie intr-o vreme:) ) si.... astazi arata... 89,7 kg, aproape cu 5 mai putin ca acu o luna, super zic eu :P:):):):P.. ma bucur nevoie mareeee:):):):)

Wow, asta da! :) Felicitari! :)

Pasy 01 feb 2012 17:43:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Multumesc multumesc >:D< sunt asa de bucuroasa....:)

Si retetele promise, le gasiti aici
http://forum.slabute.ro/retete-monti...nti-11034.html
http://forum.slabute.ro/retete-monti...mac-11033.html

Pofta buna, da cu masura :)

TinAlexa 01 feb 2012 19:18:40

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Pasy eu daca as fi in locul tau as continua cu inca doua luni fara dulciuri, ca eu parca asa am vazut la tine fara dulciuri, sau am visat:))
Bravo felicitari toto asa inainte.>:D<

TinAlexa 01 feb 2012 19:21:21

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Oana cum este baiatul, tu esti bine, am vazut ca esti super ocupata zilele astea, iti doresc sa treci cu bine si repede de perioada asta. >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:15:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO