Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 13:50:47
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
La multi ani pe noul an si din partea mea!
Ieri le-am corupt pe mama si sora mea sa tina Monty ca nu se simteau bine de la carnea de porc.Vai ce munca de lamurire am dus cu ele!!!!le e frica sa nu moara de foamedaca nu mananca paine.Nu mai zic de orele fixe ....sunt terorizate ca nu mananca cand vor ele.
Le-am zis sa tina o saptamana si dupa aia sa vada cum se simt.
Multa sanatate si spor la slabit sa avem toate.
Laura sa speram ca vei reusi sa le corupi la o alimentatie sanatoasa. Cu siguranta nu este usor sa iti schimbi niste tabieturi alimentare cu care te-ai obisnuit de ani de zile, dar, cu putina vointa, ajutor din partea ta si sustinere vor reusi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 14:38:52
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna draga Oana,
Ma bucur sa te revad, am descoperit in mesajul tau mult optimism si buna dispozitie.
Multumesc frumos pentru cuvintele deosebite, pentru apreciere, pentru felicitari si urari.
Iti doresc in 2012 sa cunosti numai bucurii, fericire, sa reusesti in tot ceea ce ti-ai propus si fie ca toata familia voastra sa fie sanatoasa.
Multumesc din suflet,slabuta!Optimista nu prea sunt,inca ma simt coplesita de pierderea mamei...dar incerc cat de cat sa imi recapat starea de bine si stiu ca daca voi scapa si de kg acumulate in nestire in ultimile luni,starea de spirit se va imbunatati...Momentan ma simt batrana si grasa...
Am terminat tentatiile din frigider si sper sa reusesc sa ma pun pe slabit!Mai rau e cu programul de lucru care,asa cum ma plangeam,nu imi permite sa iau cina mai tarziu de ora 17 si cand ajung acasa de la munca(la ore tarzii) ma apuca foamea si nu mai tin cont de nimic...
Ma bucur ca incet incet se animeaza topicul...De sarbatori a fost tare liniste pe aici...
Evaaaaa...am o intrebare pt. tine!!!..Am probleme deja destul de suparatoare cu mana dreapta(incheietura).De vreo luna si ceva simteam asa...ca o jena cand si cand cand taiam cu cutitul pe la bucatarie,dar de vreo saptamana durerea a devenit mai puternica ,iar de ieri pur si simplu nu o mai suport!Nu mai pot sa folosesc mana deloc,nici sa ma pieptan nu mai sunt in stare.De tastat,noroc ca nu trebuie sa indoi deloc mana sau sa aplic presiune pe incheietura..ca altfel nici asta nu mai puteam face.Am fost de dimineata la farmacie si mi-a dat 5 pastile(1 data pe zi sa iau una-ceva cu "v",am uitat cum ii spune,un antiimflamator) si un unguent(fenilbutazona)...mi-am pus si o manseta elastica,insa constat ca ma doare din ce in ce mai rau...Sper ca saptamana asta sa ma timp sa jung la medic,dar oare la ce fel de medic?Reumatolog,ortoped,de familie???Sau daca mi-ai putea spune ce e de facut...
Scuze de off topic!
Fetelor ma bucur tare sa va simt increzatoare si puse pe treaba asa...de la inceput de an!Succes si sa aveti rezultatele asteptate!!!
Va imbratisez si o zi minunata!
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 14:52:31
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Laura sa speram ca vei reusi sa le corupi la o alimentatie sanatoasa. Cu siguranta nu este usor sa iti schimbi niste tabieturi alimentare cu care te-ai obisnuit de ani de zile, dar, cu putina vointa, ajutor din partea ta si sustinere vor reusi.
Si eu sper sa aiba macar putina vointa pt ca au nevoie(mama e de cativa ani cu rectocolita ,iar sora s-a ingrasat f mult!!!)
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 15:05:46
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Multumesc din suflet,slabuta!Optimista nu prea sunt,inca ma simt coplesita de pierderea mamei...dar incerc cat de cat sa imi recapat starea de bine si stiu ca daca voi scapa si de kg acumulate in nestire in ultimile luni,starea de spirit se va imbunatati...Momentan ma simt batrana si grasa...
Am terminat tentatiile din frigider si sper sa reusesc sa ma pun pe slabit!Mai rau e cu programul de lucru care,asa cum ma plangeam,nu imi permite sa iau cina mai tarziu de ora 17 si cand ajung acasa de la munca(la ore tarzii) ma apuca foamea si nu mai tin cont de nimic...
Ma bucur ca incet incet se animeaza topicul...De sarbatori a fost tare liniste pe aici...
Evaaaaa...am o intrebare pt. tine!!!..Am probleme deja destul de suparatoare cu mana dreapta(incheietura).De vreo luna si ceva simteam asa...ca o jena cand si cand cand taiam cu cutitul pe la bucatarie,dar de vreo saptamana durerea a devenit mai puternica ,iar de ieri pur si simplu nu o mai suport!Nu mai pot sa folosesc mana deloc,nici sa ma pieptan nu mai sunt in stare.De tastat,noroc ca nu trebuie sa indoi deloc mana sau sa aplic presiune pe incheietura..ca altfel nici asta nu mai puteam face.Am fost de dimineata la farmacie si mi-a dat 5 pastile(1 data pe zi sa iau una-ceva cu "v",am uitat cum ii spune,un antiimflamator) si un unguent(fenilbutazona)...mi-am pus si o manseta elastica,insa constat ca ma doare din ce in ce mai rau...Sper ca saptamana asta sa ma timp sa jung la medic,dar oare la ce fel de medic?Reumatolog,ortoped,de familie???Sau daca mi-ai putea spune ce e de facut...
Scuze de off topic!
Fetelor ma bucur tare sa va simt increzatoare si puse pe treaba asa...de la inceput de an!Succes si sa aveti rezultatele asteptate!!!
Va imbratisez si o zi minunata!
Buna Oana. Trebuie sa mergi la fizioterapie,articulatia e inflamata. Eu am mereu probleme cu articulatiile si fac fizioterapie la cateva luni. Deocamdata trebuie sa iei Aflamil si Ketonal........astea mi le recomanda fizioterapeutul mereu. Scuze de interventie.
__________________
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 15:28:09
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Felicitari pt. noua casuta!
Slabuto,tocmai mi-am "clatit ochii" uitandu-ma la pozele tale!Esti o frumusete naturala pe care pur si simplu nu te mai saturi sa o admiri!Si felicitari pt. tot ce ai realizat atat pt. tine(am vazut cat de frumos ai slabit si ce tonifiata esti!!!)cat si pt. noi toate!Forumul acesta este cu adevarat un mod minunat de a ajuta,de a relationa si cu alte persoane care se lupta cu aceeasi dorinta de a infrange kg si de a invata sa manance sanatos si nu in ultimul rand de a-ti gasi o multime de prietene(fie ele si numai virtuale)care sa te sprijine neconditionat pe tot parcursul drumului si sa iti dea puterea de a continua atunci cand simti ca ai pierdut controlul,sau sa te felicite atunci cand ai obtinut ceea ce ai dorit...
Felicitari intregii echipe,felicitari si tuturor slabutelor!
Ma alatur si eu 100% celor spuse de Magda (n-are rost sa mai repet inca o data ) si-n casuta noua va urez LA MULTI ANI!,iar tie Magda iti trimit multe si si trebuie sa speram ca acest an va fi mai bun decat cel care a trecut...desi imi vine si mie f.greu dupa tot ce am patimit in anul trecut...
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 15:54:48
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Evaaaaa...am o intrebare pt. tine!!!..Am probleme deja destul de suparatoare cu mana dreapta(incheietura).De vreo luna si ceva simteam asa...ca o jena cand si cand cand taiam cu cutitul pe la bucatarie,dar de vreo saptamana durerea a devenit mai puternica ,iar de ieri pur si simplu nu o mai suport!Nu mai pot sa folosesc mana deloc,nici sa ma pieptan nu mai sunt in stare.De tastat,noroc ca nu trebuie sa indoi deloc mana sau sa aplic presiune pe incheietura..ca altfel nici asta nu mai puteam face.Am fost de dimineata la farmacie si mi-a dat 5 pastile(1 data pe zi sa iau una-ceva cu "v",am uitat cum ii spune,un antiimflamator) si un unguent(fenilbutazona)...mi-am pus si o manseta elastica,insa constat ca ma doare din ce in ce mai rau...Sper ca saptamana asta sa ma timp sa jung la medic,dar oare la ce fel de medic?Reumatolog,ortoped,de familie???Sau daca mi-ai putea spune ce e de facut...
Buna ziua dragi montignace!
La multi ani! Sper ca ati petrcut sarbatori minunate Vad ca fetele pe aici deja si-au facut bilantul sarbatorilor... cate kg au luat, cate au dat (daca e cazul pe undeva )... eu n am avut curaj sa ma urc pe cantar!
Una peste alta bun venit in casa noua! Sa aveti parte de tot ce va doriti in noul an... din cate am citit eu prin horoscoape o sa fie bine cica 2011 a fost un an cu lectii pentru toti.. anul asta e de plimbat hehe!
Le multumesc fetelor care mi-au scris in cartea de oaspeti! Asemenea va doresc si eu voua! M-am bucurat enorm sa le vad pe Ame, Oana, Loly... Tinutza a mai trecut! Apropos, pupici catre Canada! Si Italiaaaa! Si Romania!
Oana draga mea... prima oprire.. ortopedul! iti trebuie facuta o poza la incheietura sa vada exact care e treaba acolo... daca nu ai pomenit nimic, presupun ca nu e umflata! eu la tot ce m-am putut gandi este ca ai facut tu ceva cu mana si probabil ti-ai... scrantit-o. sau e o entorsa sau ceva de genul si probabil la momentul respectiv nu ai simtit/bagat de seama.. ideea e ca durerea s-a accentuat pentru ca mana trebuia sa ramana in repaos si eventual fixata, macar cu benzile acelea elastice, nu ma refer la ghips.. stii tu! inteleg ca tu ai folosit-o in continuare, pe la bucatarie pe la serviciu etc...acum e deja tarziu pentru banda aia, insa ar trebui sa ajungi neaparat la ortoped! nu vreau sa te ingrijorez insa trebuie mers si vazut, facuta o radiografie, pentru ca prin incheietura mainii trec multe vene, artere si f important multi nervi... de asemenea sunt jdemii de oscioare.. nu stii care e afectat, nu simti neaparat... poate fi si o bursita, adica un fel de chistuletz care apasa pe vreun nerv.. trebuie sa mergi ca altfel ramane vreun nerv afectat!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 16:02:18
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Pot manca o salata greceasca cu feta si masline la cina? La pranz am mancat salmon la gratar cu salata si putina ciocolata neagra.
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 17:04:22
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Buna Oana. Trebuie sa mergi la fizioterapie,articulatia e inflamata. Eu am mereu probleme cu articulatiile si fac fizioterapie la cateva luni. Deocamdata trebuie sa iei Aflamil si Ketonal........astea mi le recomanda fizioterapeutul mereu. Scuze de interventie.
Multumesc,Rozica!!!
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Ma alatur si eu 100% celor spuse de Magda (n-are rost sa mai repet inca o data ) si-n casuta noua va urez LA MULTI ANI!,iar tie Magda iti trimit multe si si trebuie sa speram ca acest an va fi mai bun decat cel care a trecut...desi imi vine si mie f.greu dupa tot ce am patimit in anul trecut...
Loly,te inteleg...stiu ca nici pt. tine 2011 nu a fost grozav...dar speram ca anul asta va fi mai bun!!!Ma bucur sa te "revad" si ma bucur si ca Ame a dat si ea un semn de viata!!!
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 17:12:42
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Buna ziua dragi montignace!
La multi ani! Sper ca ati petrcut sarbatori minunate Vad ca fetele pe aici deja si-au facut bilantul sarbatorilor... cate kg au luat, cate au dat (daca e cazul pe undeva )... eu n am avut curaj sa ma urc pe cantar!
Una peste alta bun venit in casa noua! Sa aveti parte de tot ce va doriti in noul an... din cate am citit eu prin horoscoape o sa fie bine cica 2011 a fost un an cu lectii pentru toti.. anul asta e de plimbat hehe!
Le multumesc fetelor care mi-au scris in cartea de oaspeti! Asemenea va doresc si eu voua! M-am bucurat enorm sa le vad pe Ame, Oana, Loly... Tinutza a mai trecut! Apropos, pupici catre Canada! Si Italiaaaa! Si Romania!
Oana draga mea... prima oprire.. ortopedul! iti trebuie facuta o poza la incheietura sa vada exact care e treaba acolo... daca nu ai pomenit nimic, presupun ca nu e umflata! eu la tot ce m-am putut gandi este ca ai facut tu ceva cu mana si probabil ti-ai... scrantit-o. sau e o entorsa sau ceva de genul si probabil la momentul respectiv nu ai simtit/bagat de seama.. ideea e ca durerea s-a accentuat pentru ca mana trebuia sa ramana in repaos si eventual fixata, macar cu benzile acelea elastice, nu ma refer la ghips.. stii tu! inteleg ca tu ai folosit-o in continuare, pe la bucatarie pe la serviciu etc...acum e deja tarziu pentru banda aia, insa ar trebui sa ajungi neaparat la ortoped! nu vreau sa te ingrijorez insa trebuie mers si vazut, facuta o radiografie, pentru ca prin incheietura mainii trec multe vene, artere si f important multi nervi... de asemenea sunt jdemii de oscioare.. nu stii care e afectat, nu simti neaparat... poate fi si o bursita, adica un fel de chistuletz care apasa pe vreun nerv.. trebuie sa mergi ca altfel ramane vreun nerv afectat!
Eva,multumesc de sfat.Chiar asteptam cu interes sa vezi ce am scris si sa reactionezi...Am sa fac tot posibilul sa ajung la ortoped.Nu imi amintesc sa ma fi lovit...eu dintotdeauna am carat sacose "la greu" si am folosit mainile fara pic de mila.Am sesizat ca intr-o perioada imi facea articulatia cu pricina zgomot(asa cum mai paraie oasele la degete,cam asa facea atunci cand eram nevoita sa rasucesc mana din incheietura) si parca tot atunci a inceput si "jena"...Acum ,dupa ce am luat pastila aceea si am uns mana cu unguent,parca s-a mai atenuat o idee durerea,dar nici vorba sa imi pot folosi mana(m-am spalat pe dinti si imi venea sa urlu de durere de mana)...
Eiiii,Eva...va veni si vremea sa te urci pe cantar...dar poate la tine nu va fi asa de grav ca la altii(eu am pus 6 kg!!!!!!!)
Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Pot manca o salata greceasca cu feta si masline la cina? La pranz am mancat salmon la gratar cu salata si putina ciocolata neagra.
Da,poti!Este ok,sau poti opta pt. o cina glucidica,depinde ce alegi!
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 18:13:57
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Bine v-am regasit in noua casuta, voi incepe si eu monti dar treptat, meniul il voi pune cind am prima zi fara abateri.
Magda dar daca inainte sa pleci de acasa iti pregatesti ceva papa pentru cind te intorci nu te-ar ajuta?
Asa papa buna faci tu, hai prinde un pic de curaj si fa ceva pentru tine, aminteste-ti ce bine te simteai anul trecut.
Nici eu nu incep brusc pentru ca nu pot, dar VREAU, nu ma mai suport, mi-am promis ca anul acesta voi face tot posibilul sa scap de ultimile kilograme fie ele si 20kg, nu stiu cite kg am acuma o sa ma cintaresc miercuri.

Ame, Loly si Eva va astept cu nerabdare!

Danielaslim tu faci cum doresti dar meniul tau nu este Monti, crenvrusti, lactate prea multe, unt din bomboanele rafaelo, prea putine legume adica nimic.


Va doresc o seara frumoasa.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole