Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #12211 (permalink)  
Vechi 21 mai 2015, 21:18:11
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

am uitat ca azi nu am dat raportul aici ci in cealalta casuta a mea!Asta era meniul.
Meniul de azi:
md-o felie de paine integrala si un sfert de tarta cu fructe(55 gr amandoua),o ceasca de lapte semidegresat si o cescuta de expresso decof
gustare- o ceasca de cirese
pranz-iepure cu sos vanatoresc,vin rosu,capsuni
gustare fragi
cina -tot iepure daca imi ramane,daca nu omleta cu sparanghel



VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
cristy28 (22 mai 2015)
  #12212 (permalink)  
Vechi 22 mai 2015, 09:33:59
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Fetele,unde sunteti?Neatza!
Iaca si weekendul bate la poarta.
Azi nu stiu ce sa mananc..pana acum am baut doar un capucino neindulcit
Weekend fain si slabacios!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
michellabfirst (23 mai 2015)
  #12213 (permalink)  
Vechi 22 mai 2015, 14:26:49
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Emi, capsunile sunt la Obor 7 lei. Se pare ca productia e buna si daca se mentine vremea frumoasa ma pun pe gemuri si sigur fac si ceva fara zahar. Oare daca fac gen magiun iese ceva sau se strica?

Azi am plecat de acasa cu o mancarica super colorata, am taiat morcovii betigase, telina la fel, un dovlecel l-am facut parca era spaghetti si am pus la sfarsit ardei rosu taiat tot lunguiet, calite in ulei de floare presat la rece. O sa pun poza in album. A fost super cu br cu mucegai
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Mihaela1006:
cristy28 (22 mai 2015), michellabfirst (23 mai 2015)
  #12214 (permalink)  
Vechi 23 mai 2015, 18:58:40
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara fetelor

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna la fetele mele

acuma am reusit sa va citesc din urma, vad ca sunteti tare cuminti, sunt mandra de voi

am vazut ca tot aveti discutii despre primele carti si ultimele carti si dupa ani de monti, sunt de parerea Mihaelei
cele mai bune rezultate le-am avut mancand sanatos, dar curat, fara cele multe permise dar cu semnul intrebarii

cand am tinut Monti dupa prima carte, dar cu amendamente, mi-a mers tare bine, apoi cand m-am luat dupa urmatoarele nu am putut tine ca mergeam din abatere in abatere

concluzia? mai bine carne, branza cat de grasa, oua, si legume muuulte, cat de multe, fructe moderat, paste si fasole ocazional, miere cand si cand, iaurturi si tot ce are zer doar cu masura (cat de mica masura), fructoza si indulcitori DELOC.

mie cel mai bine mi-a mers cu urmatorul meniu:
- mar/capsuni/caise/nectarine/piersici/cirese
-wasa cu dulceata conforma (de cele mai multe ori am preferat magiun fara zahar si indulcitori adaugati) sau cu rosii maruntite si busuioc si un strop de UME, cate 5-6 bucati de 4-5 ori pe saptamana
sau 3-4 oua ochiuri si salata/branza grasa si salata de 2-3 ori pe saptamana

- mar/ capsuni/caise/nectarine/cirese

- ciorba fara cartof ,cu sau fara smantana
-carne (porc,vita, uneori pui) cu salata de cruditati si legume sotate (dovlecel, vinete, mazare, conopida, ciuperci) minim 200 g carne
sau 150-200 g telemea cu salata
sau souflee de legume (varza de bruxelles, mazare, ciuperci) cu oua si smantana, branza, la cuptor cu salata

ocazional (nu mai des de o data pe luna fiecaree din ele, deci cam o masa pe saptamana dintre urmatoarele):
-fasole cu ciolan sau salata cu fasole boabe (niciodata din conserva)
-naut (conserva-singura care stiu ca e ok din oleaginoase la conserva) sau mazare congelata fiarta cu ton sau facute tocanita cu carne (porc sau vita)
-mamaliga din faina de naut cu carnita cu sos
-paste (numai spaghetti) al dente cu sos de rosii si ciuperci, cu fff puti UME, fara parmezan

- alune, migdale, nuci, prune uscate, caise uscate dupa-amiaza sau seara in loc de fructe, maxim 50 g pe zi

ca desert am preferat 50-70 g de telemea, parmezan, cascaval dupa mesele PL, sau 40 g ciocolata neagra cu 75-80% cacao
dupa mesele G o lingurita sau doua de magiun



cafea oricand si oricata, neagra, amara fara zahar
m-am ferit de iaurturi, am preferat smantana, iaurt am mancat ocazional in loc de fructe, daca nu am avut, si doar izolat de alte mese
nu am consumat: fructoza sau alti indulcitori, curmale, branza slaba proaspata, smochine, fainuri de nici un fel in afara de cea de naut sau soia
am facut o singura data inghetata conforma cu fructoza (e pe site reteta) la o aniversare

am exagerat doar cu carnea, salata si legumele la care nu am tinut cont de cantitati, nici la UME, fructe moderat si doar in prima parte a zilei

am slabit 10 kg in 3 luni, apoi am continuat vreo 5-6 luni cu mici abateri ca sa mentin greutatea la care am ajuns, apoi am mancat tot ce mi-a picat in mana (paine, cartofi, alcool, paste etc) si abia dupa 1 an de abateri grave zilnice am inceput sa urc in kg, am luat vreo 5-6 inapoi
cred ca datorita faptului ca am mentinut noua greutate cateva luni nu m-am ingrasat la loc decat cand chiar deja mancam nesimtit si pentru o persoana slaba, o data pe zi mancare, in rest dulciuri si alcool si fast food la 5 dimineata (de, viata de barman la mare)
Tare bine ai pus punctul pe i Uite asa vad eu cam cate greseli fac
Cred ca salvez mesajul asta si l fac "biblia" mea Monti.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
despre altele care sigur m-au ajutat sa slabesc dar nu au legatura cu ce bagam in gura, ci modul in care o faceam, sigur cel mai important au fost orele de masa fixe (asta mi se pare cel mai greu de tinut), am avut foarte putine zile cu mancat in afara programuluui, apoi felul in cae m-am raportat la mancare. Am incetat sa ma concentrez pe ce nu aveam voie sa mananc, ci mereu ma concentram pe ce trebuie sa mananc, asa ca eram mereu focusata pe carnea sau branza ce TREBUIA sa o mananc pentru proteine si pe legumele si salata ce TREBUIA sa o mananc pentru fibre si tranzit, si imi faceam singura pofta de mancare sanatoasa, in asa fel incat sa mananc destul din ce trebuia.
asa nu a mai ramas nici loc nici pofta pentru neconforme

cand am incercat sa reiau Monti cu toate chestiile noi permise, nu m-am putut tine niciodata de el, pentru ca fructoza si indulcitorii, laptele din cafea si zerul din branza proaspata si iaurtul, fainurile, fructele in exces toate intretin pofta dulce si carbohidrati
Cred ca e cel mai important sa ai mesele la aproximativ aceleasi ore si neaparat cele trei mese pe zi.Dar la mine micul dejun nu intra
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fetele,unde sunteti?Neatza!
Iaca si weekendul bate la poarta.
Azi nu stiu ce sa mananc..pana acum am baut doar un capucino neindulcit
Weekend fain si slabacios!
Uite ca eu am aparut.Vad ca si Cris lipseste de ceva vreme.Cred ca si ea invata saraca ca e pe ultima suta de metri.Bafta multa Cris si sa vii cu vesti bune
Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Emi, capsunile sunt la Obor 7 lei. Se pare ca productia e buna si daca se mentine vremea frumoasa ma pun pe gemuri si sigur fac si ceva fara zahar. Oare daca fac gen magiun iese ceva sau se strica?

Azi am plecat de acasa cu o mancarica super colorata, am taiat morcovii betigase, telina la fel, un dovlecel l-am facut parca era spaghetti si am pus la sfarsit ardei rosu taiat tot lunguiet, calite in ulei de floare presat la rece. O sa pun poza in album. A fost super cu br cu mucegai
Cum faci magiun? Am vazut poza cu mancarica ta colorata Foarte apetisant arata si toate culorile alea parca te imbie.Buna idee, am sa mi fac si eu pt luat la pachet cand ma duc la curs.Cat timp le ai calit?

Eu sunt in continuare prietena cu nenea Monti dar nu si cu domnul cantar Daca zilele trecute urcase la 69,4 kg, azi imi arata 68,7 kg
Ceva nu fac bine si cred ca fructele si cantitatea de naut care o mananc cu wasa.De cand a inceput concursul (o luna) am slabit in total 2,6 kg Foarte putin zic eu.Nu stiu ce sa fac, cred ca consum prea multi carbo.Dar am sa incerc sa aplic ce zicea Floricica in mesajul ei, poate vad rezultate mai bune ca tare imi vine sa o iau la padure.Parca m am saturat si de regim si de tot.
Astazi am mancat la pranz cam 200 gr brocoli si cam tot pe atat varza de bruxelles, fierte, apoi stropite cu zeama de lamaie si cativa stropi de ulei de masline si un hamburger de vita 12% mg fript in tigaie.
Gustare am facut inghetata dietetica, ca a Mihaelei numai ca eu nu am pus miere ci niste zaharina.Fructe rosii congelate, iaurt slab si zaharina.Foarte buna a iesit.Merci de idee Mihaela
Pentru seara asta mi am pregatit salata verde cu, cam 50 gr branza feta, cam 100 gr somon afumat, rosii, ardei gras, castravete si ceapa.Cand ne punem la masa adaug ulei de masline si otet de mere.Si daca imi trebuie gustare bag niste cioco 99
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
  #12215 (permalink)  
Vechi 23 mai 2015, 20:04:50
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Buna seara fetelor

Tare bine ai pus punctul pe i Uite asa vad eu cam cate greseli fac
Cred ca salvez mesajul asta si l fac "biblia" mea Monti.

Cred ca e cel mai important sa ai mesele la aproximativ aceleasi ore si neaparat cele trei mese pe zi.Dar la mine micul dejun nu intra

Uite ca eu am aparut.Vad ca si Cris lipseste de ceva vreme.Cred ca si ea invata saraca ca e pe ultima suta de metri.Bafta multa Cris si sa vii cu vesti bune

Cum faci magiun? Am vazut poza cu mancarica ta colorata Foarte apetisant arata si toate culorile alea parca te imbie.Buna idee, am sa mi fac si eu pt luat la pachet cand ma duc la curs.Cat timp le ai calit?

Eu sunt in continuare prietena cu nenea Monti dar nu si cu domnul cantar Daca zilele trecute urcase la 69,4 kg, azi imi arata 68,7 kg
Ceva nu fac bine si cred ca fructele si cantitatea de naut care o mananc cu wasa.De cand a inceput concursul (o luna) am slabit in total 2,6 kg Foarte putin zic eu.Nu stiu ce sa fac, cred ca consum prea multi carbo.Dar am sa incerc sa aplic ce zicea Floricica in mesajul ei, poate vad rezultate mai bune ca tare imi vine sa o iau la padure.Parca m am saturat si de regim si de tot.
Astazi am mancat la pranz cam 200 gr brocoli si cam tot pe atat varza de bruxelles, fierte, apoi stropite cu zeama de lamaie si cativa stropi de ulei de masline si un hamburger de vita 12% mg fript in tigaie.
Gustare am facut inghetata dietetica, ca a Mihaelei numai ca eu nu am pus miere ci niste zaharina.Fructe rosii congelate, iaurt slab si zaharina.Foarte buna a iesit.Merci de idee Mihaela
Pentru seara asta mi am pregatit salata verde cu, cam 50 gr branza feta, cam 100 gr somon afumat, rosii, ardei gras, castravete si ceapa.Cand ne punem la masa adaug ulei de masline si otet de mere.Si daca imi trebuie gustare bag niste cioco 99
Ma gandesc sa fierb capsunile pana se plictisesc si renunta sa mai fie frumos colorate, se vor transforma intr-o masa maro roscata mai taricica. As incerca si o fierbere in bain marie a borcanelor. Totul fara zahar. Pana nu incerc nu am cum sa stiu ce iese. Capsunile se folosesc cele de la finalul sezonului, atunci sunt mai dulci si mai aromate, din soiul acela mic de te plictisesti sa il speli si cureti se frunzute

Legumele mele la tigaie le-am tinut asa: am taiat fideluta morcovii si telina, le-am pus la calit cu ulei EV in wok si le-am intors din cand in cand, timp in care am taiat si dovlecelul, l-am pus in tigaie si am luat o juma de capia ramas de la sandwich-ul de dimineata la fetei mele si l-am facut fideluta si pe el. Deci dovlecelul a stat doar cat am taiat ardeiul. Am pus ardeiul si am inchis focul, am pus capac si gata. Au ramas al dente toate. Nici nu e buna combinatia cu legumele prea gatite. Nu m-am cronometrat. Si odata cu ardeiul am pus sare si piper.

Cu placere Azi am facut si eu din smoothie de capsuni cu banane si iaurt. Fara zahar, banana ii da destul dulce.

Duminica placuta tuturor!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Mihaela1006:
michellabfirst (23 mai 2015)
  #12216 (permalink)  
Vechi 23 mai 2015, 20:37:18
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Eu am sa incerc sa fac din caise sau nectarine ceva pentru ca nu mi plac capsunile decat fructul proaspat, altfel nu suport gustul.Sa vad ce gasesc maine la piata.
Nu am wok dar presupun ca merge in orice tigaie nu?
Astazi am facut pentru ai mei sarmale cu varza acra si cum nici fiimea nici fiimiu nu mananca frunza de la sarmale, le am mancat eu.Vreo opt.Credeti ca am gresit? Ma gandesc ca nu dar...
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui michellabfirst:
Mihaela1006 (24 mai 2015)
  #12217 (permalink)  
Vechi 24 mai 2015, 09:11:56
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Eu am sa incerc sa fac din caise sau nectarine ceva pentru ca nu mi plac capsunile decat fructul proaspat, altfel nu suport gustul.Sa vad ce gasesc maine la piata.
Nu am wok dar presupun ca merge in orice tigaie nu?
Astazi am facut pentru ai mei sarmale cu varza acra si cum nici fiimea nici fiimiu nu mananca frunza de la sarmale, le am mancat eu.Vreo opt.Credeti ca am gresit? Ma gandesc ca nu dar...
Merge in orice tigaie neaderenta. Nu cred ca ai gresit, varza e buna oricum, iar urmele de umplutura nu fac nici ele ravagii Personal cred ca meritai si tu macar o sarma intreaga.

Azi mi-am tras un sut si am alergat in jurul blocului, combinat cu mers rapid si ceva gimnastica la aparatele din parculet, in total 30 min.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Mihaela1006:
michellabfirst (24 mai 2015), VentoFreddo (24 mai 2015)
  #12218 (permalink)  
Vechi 24 mai 2015, 10:25:22
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul


Merge in orice tigaie neaderenta. Nu cred ca ai gresit, varza e buna oricum, iar urmele de umplutura nu fac nici ele ravagii Personal cred ca meritai si tu macar o sarma intreaga.

Azi mi-am tras un sut si am alergat in jurul blocului, combinat cu mers rapid si ceva gimnastica la aparatele din parculet, in total 30 min.
Bravo!!! Pe mine doar gandul ma omoara Ma chinui din greu cu programul de 3 mile.Si asta doar datorita concursului.Dupa ce s o terminba cred ca schimb cu plimbari lungi.Nu e sportul pentru mine si gata.
Aseara ciocolata care o programasem pentru gustare 3 a devenit seminte prajite vreo 50gr daca nu si mai mult.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
Mihaela1006 (25 mai 2015), VentoFreddo (24 mai 2015)
  #12219 (permalink)  
Vechi 24 mai 2015, 12:28:04
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetele,2 zile am avut musafiri si nu am avut timp nici sa respirPrima zi am reusit nu stiu nici eu cum sa fiu conforma,desi la cina am amestecat proteinele(piftelute cu sos,masline,carne de vitel,branza,vin rosu).
Dar ieri...o declar zi de cheat meal.Am mancat si piane am baut si bere..la aceeasi masa.Plus cirese,seara seminte..ma rog,zi nula din pct de vedere a dietei.

Azi ma repun pe linia de plutire:
md 2 wasa 29% cu 3 linguri smantana 12%
gustare -cirese
pranz-salata cu mozzarella(nu prea e conforma dar mi-a ramas si daca nu o consum azi e bun de aruncat)
cina-mancare de linte cu o lingura ume
Pupici,succes celor ce au examene ,si spor la slabit!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
cristy28 (25 mai 2015), feelix (24 mai 2015), michellabfirst (24 mai 2015), Mihaela1006 (25 mai 2015), myha (24 mai 2015)
  #12220 (permalink)  
Vechi 24 mai 2015, 20:33:20
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara fetelor

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna fetele,2 zile am avut musafiri si nu am avut timp nici sa respirPrima zi am reusit nu stiu nici eu cum sa fiu conforma,desi la cina am amestecat proteinele(piftelute cu sos,masline,carne de vitel,branza,vin rosu).
Dar ieri...o declar zi de cheat meal.Am mancat si piane am baut si bere..la aceeasi masa.Plus cirese,seara seminte..ma rog,zi nula din pct de vedere a dietei.

Azi ma repun pe linia de plutire:
md 2 wasa 29% cu 3 linguri smantana 12%
gustare -cirese
pranz-salata cu mozzarella(nu prea e conforma dar mi-a ramas si daca nu o consum azi e bun de aruncat)
cina-mancare de linte cu o lingura ume
Pupici,succes celor ce au examene ,si spor la slabit!
Sa ti fie de bine cheat meal ul Lasa ca tu mananci foarte frumos, curat si nu se pune ziua asta de abatere.Chiar am vazut la multe regimuri ca ai dreptul la o abatere pe saptama (o masa dar la tine e exceptie) asa ca nu i mare bai.
Ma intreb de multe ori cum te saturi tu cu asa putina mancare.De ex mie mi ar fi trebuit min 3 wasa cu smantana aia In rest, stiu ca tu mananci rezonabil, adica, cantitati suficiente.
Eu azi am fost cu fiimea si sotul la clubul de joaca pt copii si de acolo la resto.Ieri am zis ca mananc un profiterol dar cand m am gandit ca trece timpul si acum vine august m am lasat pagubasa si am mancat cuminte salata cu somon afumat.Salata verde, ardei gras, rosie si ou.
Si pentru ca ma impingea de la spate spre ceva dulce, am facut o tarta (flan) cu fructe rosii conforma.Are in compozitie oua, faina de naut, lapte de soia si fructe rosii (congelate).Am mancat doua bucati si pentru ca nu e dulce am pus cativa stropi de sirop de artar.Sa zic max o lingurita pe amandoua.Buna la gust dar cam acrisoara.
Va pun si poze sa vedeti isprava mea si sa mi spuneti va rog daca e ok in desert.Va intreb si eu dupa ce am mancat Asta s eu, intai fac si apoi ma intreb unde am gresit
Imagini ataşate
File Type: jpg 20150524_195300.jpg (2,60 MB, 0 vizualizări)
File Type: jpg 20150524_202048.jpg (1,19 MB, 0 vizualizări)
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
cristy28 (25 mai 2015), Mihaela1006 (25 mai 2015), VentoFreddo (25 mai 2015)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole