forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

VAmedeea 19 iun 2011 09:32:08

Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Si pentru ca deja cealalta casuta s-a aglomerat si am obsevat ca se incarca destul de greoi, am decis sa trecem la nivelul urmator. Asa ca va astept cu drag la etajul IX, sa vb pe indelete de Monti si nu numai. :)
Spor la slabit!:-*:-*:-*:-*



Slabuta 02 ian 2012 04:10:15

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
De azi aveti un nou jurnal al slabutelor Montignac.

La multi ani! Sa aveti un 2012 asa cum vi-l doriti![*141*]

oanamagdalena 02 ian 2012 09:52:56

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Felicitari pt. noua casuta!
Slabuto,tocmai mi-am "clatit ochii" uitandu-ma la pozele tale!Esti o frumusete naturala pe care pur si simplu nu te mai saturi sa o admiri!:-*Si felicitari pt. tot ce ai realizat atat pt. tine(am vazut cat de frumos ai slabit si ce tonifiata esti!!!)cat si pt. noi toate!Forumul acesta este cu adevarat un mod minunat de a ajuta,de a relationa si cu alte persoane care se lupta cu aceeasi dorinta de a infrange kg si de a invata sa manance sanatos si nu in ultimul rand de a-ti gasi o multime de prietene(fie ele si numai virtuale)care sa te sprijine neconditionat pe tot parcursul drumului si sa iti dea puterea de a continua atunci cand simti ca ai pierdut controlul,sau sa te felicite atunci cand ai obtinut ceea ce ai dorit...
Felicitari intregii echipe,felicitari si tuturor slabutelor!
>:D<>:D<>:D<>:D<

salexandre 02 ian 2012 10:34:45

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Neata si bine v-am gasit in 2012 si in noua casuta :)

Nu am fost conforma de sarbatori dar incepand cu azi sunt din nou pe baricade.

MD tarate de avaz cu iaurt slab
G: 2 morcovi
P salmon la gratar + salata+ un patratel de ciocolata neagra.
G prune uscate
C salata: rosii, castraveti salata, ou sau tun
Am fier naut ieri si o sa fac humus azi. Maine vreau sa fac un macrou la cuptor sa vedem ce iese :)

La cat mai multe kg slabite anul asta.

Pupici si multumesc pt tot ajutorul din 2011 :)

laurra 02 ian 2012 11:49:02

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
La multi ani pe noul an si din partea mea!
Ieri le-am corupt pe mama si sora mea sa tina Monty ca nu se simteau bine de la carnea de porc.Vai ce munca de lamurire am dus cu ele!!!!le e frica sa nu moara de foame:)):)):))daca nu mananca paine.Nu mai zic de orele fixe ....sunt terorizate ca nu mananca cand vor ele.:P
Le-am zis sa tina o saptamana si dupa aia sa vada cum se simt.
Multa sanatate si spor la slabit sa avem toate.>:D<>:D<>:D<

AvramRaluca 02 ian 2012 12:31:06

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
La multi ani fetelor!

De sarbatori pacatele mele au fost carnatii de casa, putina salata de boeuf si chec simplu cu muuulta cacao.

Sper ca nu am gresit prea mult. In rest ne intoarcem la obiceiurile noastre sanatoase.

Un an nou minunat sa aveti!

deedy84 02 ian 2012 12:33:14

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna fetelor,

Am absentat pe perioada Sarbatorilor din lipsa de timp si deplasari, dar acum am revenit cu forte proaspete!


In primul rand va urez tuturor LA MULTI ANI si un An Nou fericit alaturi de toti cei dragi voua! Multa sanatate, spor la dieta, si jos cu kilogramele !!! :))

Eu in concediu am incercat sa fiu cat de cat conforma, dar nu prea mi-a iesit mai ales spre final...decat sa-mi pun toata familia in cap, am zis ca nu e capat de tara daca iau 1-2 kg (si asa ii vad f rar)... In final, sunt multumita, am luat 1.5 kg...Dar sunt convinsa ca se duc repede, pentru ca de azi o sa fiu din nou conforma!
Trebuie sa ma duc sa fac cumparaturi, nu mai am nimic conform pe acasa :) Si de-abia astept sa vad ceva rezultate.

Bun venit fetelor care ni s-au alaturat de curand (nu ca eu as fi prea cu vechime :))) si sa ne traiasca noua casuta !

Dupa cum ziceam, de azi ma apuc de treaba, de dimi am mancat un mar si o cafea decof , chiar nu am avut altceva :))....si la pranz cred ca o sa fie peste si seara nu stiu...dar sigur ceva conform!!

Va pup !

Plecatalaplaja 02 ian 2012 12:59:39

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna,

Nici eu nu am reusit sa fiu foarte conforma de sarbatori, mai ales ca am fost in Italia. Cred ca am pus cam 2 kg. Dar a fost o experienta cu adevarat italiana din punct de vedere culinar. Bine, unele lucruri nu le-am putut manca (gen coada de vaca, sau peste tipar) dar am incercat sa ma conformez traditiilor lor. :) Asa s-a facut ca am mancat pentru prima data mancare de linte. Ei mananca linte de Revelion, dupa miezul noptii, pentru ca se zice ca lintea aduce bani. :)

Dar de azi sunt din nou conforma! Trebuie sa merg si eu la cumparaturi, e gol frigiderul. :)

La multi ani!

salexandre 02 ian 2012 13:00:57

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
doar ce am mancat P si am mancat cam mult salmon dar era asa de bun :)

Sa vad ce idee de salata gasesc pt diseara ca la cat am mancat acum diseara sper sa ma satur doar cu o salata :).

Slabuta 02 ian 2012 13:46:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 887681)
Felicitari pt. noua casuta!
Slabuto,tocmai mi-am "clatit ochii" uitandu-ma la pozele tale!Esti o frumusete naturala pe care pur si simplu nu te mai saturi sa o admiri!:-*Si felicitari pt. tot ce ai realizat atat pt. tine(am vazut cat de frumos ai slabit si ce tonifiata esti!!!)cat si pt. noi toate!Forumul acesta este cu adevarat un mod minunat de a ajuta,de a relationa si cu alte persoane care se lupta cu aceeasi dorinta de a infrange kg si de a invata sa manance sanatos si nu in ultimul rand de a-ti gasi o multime de prietene(fie ele si numai virtuale)care sa te sprijine neconditionat pe tot parcursul drumului si sa iti dea puterea de a continua atunci cand simti ca ai pierdut controlul,sau sa te felicite atunci cand ai obtinut ceea ce ai dorit...
Felicitari intregii echipe,felicitari si tuturor slabutelor!
>:D<>:D<>:D<>:D<

Buna draga Oana,

Ma bucur sa te revad, am descoperit in mesajul tau mult optimism si buna dispozitie. :)

Multumesc frumos pentru cuvintele deosebite, pentru apreciere, pentru felicitari si urari.

Iti doresc in 2012 sa cunosti numai bucurii, fericire, sa reusesti in tot ceea ce ti-ai propus si fie ca toata familia voastra sa fie sanatoasa.>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:16:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO