forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

TinAlexa 04 ian 2012 19:14:39

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna fetelor
Asa cum am spus astazi m-am cintarit si am 80.9kg :D mi-am facut mult bine.
Nu stiu ce se intimpla cu mine dar ma simt obosita as dormi intr-una, am ochii grei in cap si senzatie de greata plus ameteli, nu sint gravida, sa vad daca imi revin daca nu ma duc sa vad care este problema, remarc ca si daca imi misc ochii am ameteli.
Floricica bine ai revenit.>:D<
Revin mai tarziu.

deedy84 04 ian 2012 19:15:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 889143)

Eu am link-ul de la Tinalexa,insa mi l-a trmis pe mesaj privat ca nu avem voie sa punem link-uri...iar mesaj privat poti primi sau trimite doar de la 100 de mesaje in sus(daca am retinut eu bine)...E vorba de mesajele postate de tine pe forum..


Ok, am inteles. Eu nu am ajuns inca la 100 de mesaje :( dar dc nu putem pune link-uri se pot spune macar cateva cuvinte, dupa care pot face o cautare pe Dl google?
Daca nu se poate nici asa, asta e...mai astept pana la 100 de mesaje :))

TinAlexa 04 ian 2012 19:24:00

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 888433)
Cristinuta(Canada),am o rugaminte la tine!!!Am salivat de "n" ori in fata bunataturilor Monti prezentate pe blogul acelei d-ne de care ai mai povestit tu,dar fiind in franceza(limba pe care eu nu o cunosc )chiar si folosind google pt. tradus,iese o bazaconie de traducere...Poate cand si cand ne mai pui tu ceva de acolo,ca tu intelegi...Are in ultima vreme numai poze de-a dreptul dementiale:-sssi are si retete de diferite tipuri de paine,printre care si ceva care merge asociat cu grasimi...Nu mai zic si de dulciurile prezentate...OOO ,Doamne!!!:((
Multumesc anticipat!!!:-*:-*:-*:-*:-*

Spune-mi ce retete doresti sa traduc si iti traduc totul :-*:-*:-*

Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 889264)
gata schimb meniul!
semintele sunt crude
care e limita la iaurt?
pai sunt daia vegetali fara faina fara zahar si grasimea redusa
-nu suport sa mananc numa salata....numi place deloc dak nam si alte chesti...
mozzarella...pai sunt dale globulete mici de 3-4 g...2 la md,2 seara

Daniela eu am mai spus ca meniul tau trebuie sa il schimbi dar eu nu am vechime ce sa ii faci, dar totusi sint curioasa globuletele de mozzarella sint in zer sper sa imi raspunzi, mersi.


salexandre 04 ian 2012 19:34:12

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Eu nu am mai făcut piept de pui la grătar. Am mâncat macroul de ieri in sos tomar si câteva legume ca nu mai erau. Desert mere fierte. Nu e cel mai bine dar cred ca e ok.

danielaslim 04 ian 2012 19:47:56

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 890311)
Spune-mi ce retete doresti sa traduc si iti traduc totul :-*:-*:-*



Daniela eu am mai spus ca meniul tau trebuie sa il schimbi dar eu nu am vechime ce sa ii faci, dar totusi sint curioasa globuletele de mozzarella sint in zer sper sa imi raspunzi, mersi.

pai eu le iau la punga daia...fara aer..stiti voi de care sper...aia in care nu e aer deloc:)))si o mai scurg o data de zer...

effegi 04 ian 2012 19:52:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Batoanele pe care le-am luat au asa in compozitie:
Primul baton SB Ingrediente: izolat proteic din soia, maltitol, ulei de palmier, fulgi de grau germinat, fulgi de porumb, sirop de malt, cacao, seminte de in, ceai verde, caroba (praf de roscove), alune prajite, L-camitina, aroma de ciocolata, carbonat de calciu, vitamina C, oxid de magneziu, oxid de zinc, iodura de potasiu.
Al doilea baton IB Ingredinete: are fructoza, lecitina de soia si acid ascorbic in plus fata de ceea ce contine primul baton.

Acum eu nu zic ca as vrea sa devina o obisnuita sa consum asa ceva dar ma gandesc cand nu am cioco 75 la indemana as putea sa apelez la asa ceva?:D

effegi 04 ian 2012 19:55:54

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fetelor eu am 100 de mesaje cine imi trimite si mie mesaj privat cu linkul acela:D:D please please>:D<>:D<

effegi 04 ian 2012 20:04:52

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Danielaslim nu stiu cati ani ai insa ma uitam la cate kg vrei sa ajungi, ma refer la cele 49, ma gandesc, nu e cam putin la inaltimea ta 168? Stiu ca pe aici fetele mai vorbeau despre faptul ca un indice corporal sub 18 nu e tocmai sanatos. Acum fiecare stie ce e mai bine pentru el si cum isi doreste sa arate, insa nu trebuie uitat ca si sanatatea este la fel de importanta. Pupici!>:D<

floricica0vesela 04 ian 2012 20:19:40

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de effegi (Post 890341)
Batoanele pe care le-am luat au asa in compozitie:
Primul baton SB Ingrediente: izolat proteic din soia, maltitol, ulei de palmier, fulgi de grau germinat, fulgi de porumb, sirop de malt, cacao, seminte de in, ceai verde, caroba (praf de roscove), alune prajite, L-camitina, aroma de ciocolata, carbonat de calciu, vitamina C, oxid de magneziu, oxid de zinc, iodura de potasiu.
Al doilea baton IB Ingredinete: are fructoza, lecitina de soia si acid ascorbic in plus fata de ceea ce contine primul baton.

Acum eu nu zic ca as vrea sa devina o obisnuita sa consum asa ceva dar ma gandesc cand nu am cioco 75 la indemana as putea sa apelez la asa ceva?:D

din primul baton sunt strict interzise urmatoarele ingrediente: maltitol, fulgi de porumb, sirop de malt. sunt 2 zaharuri si porumbul are IG 65. deci nu sunt in nici un caz conforme
nu mai comentez restul ingredientelor care sunt periculoase si ar trebui evitate.

AvramRaluca 04 ian 2012 21:53:12

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Hello,

Meniul pe ziua de azi a fost:

MD: iaurt cu fulgi de ovaz
P: muschi slab de porc la cuptor cu salata verde cu ardei si castraveti
C: Masline negre, putina mozzarella apoi somon la gratar cu varza rosie si 300 ml vin rosu

Azi am inceput iar dieta deci nu e chiar 100% corect meniul :)

O seara frumoasa!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:30:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO