forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

LOREDANA99 06 oct 2012 20:59:22

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna seara fetelor! Intentionez sa tin dieta Montignac, cu toate ca nu inteleg foarte bine principiile...sper sa ma edific, am si una dintre carti...o seara placuta in continuare!:*

Sasy 07 oct 2012 00:12:15

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Minunate unghiutele, Magda. Felicitari!>:D<

buburuzze 07 oct 2012 10:22:13

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1146961)
Buna seara fetelor! Intentionez sa tin dieta Montignac, cu toate ca nu inteleg foarte bine principiile...sper sa ma edific, am si una dintre carti...o seara placuta in continuare!:*

Buna si bun venit >:D<
In week-end este putina activitate pe la noi prin casuta.
Posteaza meniul de astazi si sigur se vor pronunta ;)

buburuzze 07 oct 2012 12:49:48

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Meniul meu pt azi
md:ovaz +cafea
pranz:omleta din 2 oua + salata mare
Gustare2:mere la cuptor cu scortisoara,migdale si sirop de agave
Cina:ciuperci inabusite cu usturoi si o salata ceva nush..astazi nu imi este foame :)
Duminca frumoasa >:D<

Sasy 07 oct 2012 13:19:21

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna, slabutelor!>:D<
Azi toata lumea e la miscare in aer liber. Si eu am fost vreo 4 ore: la biserica, apoi in parc, apoi am trecut si prin piata sa-mi iau fructe. Am luat zmeura si catina. Yami yamiii!
Meniul de azi;
MD: -paine integrala cu gem conform si iaurt 0,1 %
G1: -2 mere
P: -supa crema de legume + dovlecel umplut cu piept de pui si ciuperci
G2. -zmeurica 150 g
C: -somon pe gratar + salata de castraveti cu marar, lamaie si ulei de masline
O zi frumoasa, va doresc!>:D<

LOREDANA99 07 oct 2012 13:52:33

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
fetelor, e ok daca mananc la micul dejun fructe si lactate?

Pasy 07 oct 2012 14:14:35

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Ciao frumoaselor :)

Banuiesc ca azi va cam insoriti si nu o sa fiti prin zona :)

Loredana, bun venit :) Fructele se mananca cu minim o juma de ora inainte de orice masa, recomandat chiar o ora, iar lactate ai voie, dar degresate, fetele spun ca lactatele in exces pot incetini procesul de slabire, incerci si vezi cum reactionezi.

Magda :) talent e putin spus in cazul tau :) multe felicitari :) o sa ai la cliente...:)

Eu am incercat sa fiu cuminte zilele astea, cu exceptia zilei de ieri, totul e in regula :)

Va doresc un wekend minunat :)

buburuzze 07 oct 2012 16:33:01

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Draga Sasy imi plac meniurile tale foarte mult;;).Felicitari pentru miscare >:D<
Saptamana viitoare am in program 3 mese cu peste.
Citat:

Anterior postat de Sasy (Post 1147141)
Buna, slabutelor!>:D<
Azi toata lumea e la miscare in aer liber. Si eu am fost vreo 4 ore: la biserica, apoi in parc, apoi am trecut si prin piata sa-mi iau fructe. Am luat zmeura si catina. Yami yamiii!
Meniul de azi;
MD: -paine integrala cu gem conform si iaurt 0,1 %
G1: -2 mere
P: -supa crema de legume + dovlecel umplut cu piept de pui si ciuperci
G2. -zmeurica 150 g
C: -somon pe gratar + salata de castraveti cu marar, lamaie si ulei de masline
O zi frumoasa, va doresc!>:D<


oanamagdalena 08 oct 2012 09:17:12

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Multumesc,fetelor!
Felicitari si voua ca va tineti de meniuri Monti...
Eu sunt extrem de fericita,ca desi nu am 48 de kg asa cum imi doream(dar poate ca voi ajunge si acolo),imi vin perfect costumele pe care in ultimii 2 ani nu le-am mai putut purta,ca nu mai incapeam in ele,iar toamna si primavara erau anotimpurile in care nu aveam cu ce ma imbraca mai elegant...doar blugi (care elastici fiind se intindeau pe sunci) si adidasi...Acum ma pot duce si eu imbracata ca un om normal si tare mandra mai sunt de mine:">:">:">:">...Sper din suflet ca de data asta(am zis-o de "n" ori pana acum) sa reusesc sa ma mentin,pentru ca tare greu e sa te mobilizezi si sa dai jos,mai ales daca e pentru a nu stiu cata oara:D
Pasy,sa dea d-zeu sa am cui face unghii,ca pana una alta tot cheltui bani in prostie(cursuri,materiale,aparatura)..Eu am deja prietene care se ofera a fi "modele" pentru inceput,dar pe degeaba,normal...insa cred ca trebuie cumva sa imi recuperez banii investiti in pasiunea asta...si mi-ar placea ca in timpul liber sa mai am pe cine exersa,ca de serviciu nici gand sa ma las...insa e bine sa stiu ca am si o varianta de rezerva in caz ca raman fara loc de munca...
Pentru mine chiar conteaza parerile voastre,pentru ca eu,sincer,comparand cu ce am admirat eu la alte fete(care e drept ca au deja 2 ani experienta),sunt inca departe de ceea ce sper sa reusesc sa pot afce si eu intr-o buna zi...Dar e bine ca imi place si ma relaxeaza si dupa o zi de munca imi e drag sa stau pana tarziu in noapte sa exersez si sa ma umplu de energie pozitiva...Cred ca asta de fapt conteaza in momentul de fata cel mai mult...si mi s-a spus ca din pasiune si perseverenta obligatoriu se va naste ceva frumos...asa ca sper sa fie asa...
O saptamana minunata si un cantar cat mai generos!!!>:D<>:D<>:D<>:D<

Sasy 08 oct 2012 09:31:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de buburuzze (Post 1147203)
Draga Sasy imi plac meniurile tale foarte mult;;).Felicitari pentru miscare >:D<
Saptamana viitoare am in program 3 mese cu peste.

Buna dimineata, slabute!
Multumesc, buburuzze>:D< Sper din inima sa fie si eficiente.
O saptamana frumoasa tuturor!!! Fara abateri sa fie cuvantul de ordine!!!!!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:26:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO