forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rapida (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/)
-   -   Dieta "Slabire Rapida" III (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/dieta-slabire-rapida-iii-201.html)

Slabuta 11 mar 2009 14:03:10

Dieta "Slabire Rapida" III
 
Dieta "Slabire Rapida"


Micul dejun
  • O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
  • Doua oua fierte sau prajite in putin ulei de masline.
  • Doua felii de sunca presata sau parizer slab, de pui.

Pranz
  • O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
  • Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
  • O salata fara sos.

Cina
  • O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
  • Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
  • Legume pe saturate, dar in afar de cartofi, porumb, mazare, fasole uscata, soia.

Inainte de culcare
  • Un pahar de lapte degresat sau suc de rosii.
Poti pregati carnea in diverse feluri, ii poti adauga diverse condimente, asa incat sa nu te plictisesti mancand acelasi fel de mancare zilnic. Grapefruitul este important si nu trebuie inlocuit cu alt fruct, caci el declanseza procesul de ardere a grasimilor. Poti folosi unt pentru a praji ouale sau pentru a face un sos pentru salate, dar nu ai voie sa consumi maioneza, ketchup sau sosuri din comert. Sunt interzise si sucurile, chiar daca sunt "light". Nu se consuma fructe si nu se mananca intre mese. Exercitiile fizice usoare sau moderate pot fi de mare ajutor.

cristina22008 02 iun 2010 18:07:45

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
va rog am nevoie de ajutor merge cura asta de slabire? si are cumva efectul yo-yo

anndreea 02 iun 2010 18:14:45

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
a incercat cineva dieta aceasta ?

deadcountess 02 iun 2010 21:03:02

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1386)
Dieta "Slabire Rapida"



Micul dejun
  • O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
  • Doua oua fierte sau prajite in putin ulei de masline.
  • Doua felii de sunca presata sau parizer slab, de pui.

Pranz
  • O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
  • Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
  • O salata fara sos.

Cina
  • O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
  • Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
  • Legume pe saturate, dar in afar de cartofi, porumb, mazare, fasole uscata, soia.

Inainte de culcare
  • Un pahar de lapte degresat sau suc de rosii.
Poti pregati carnea in diverse feluri, ii poti adauga diverse condimente, asa incat sa nu te plictisesti mancand acelasi fel de mancare zilnic. Grapefruitul este important si nu trebuie inlocuit cu alt fruct, caci el declanseza procesul de ardere a grasimilor. Poti folosi unt pentru a praji ouale sau pentru a face un sos pentru salate, dar nu ai voie sa consumi maioneza, ketchup sau sosuri din comert. Sunt interzise si sucurile, chiar daca sunt "light". Nu se consuma fructe si nu se mananca intre mese. Exercitiile fizice usoare sau moderate pot fi de mare ajutor.

Suna destul de sanatos, nu e de lista neagra (Am eu un fix contra dietelor rapide :)) )

Nu stiu cum e cu sportul aici, ca arderea grasimilor nu e destul de rapida incat sa asigure energia la timp, de obicei lipsa carbohidratilor duce la o stare de oboseala, slabiciune. Probabil ca o plimbare merge, dar efort intens... :-/

cristina22008 17 iun 2010 09:28:08

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
dar are efectul yo-yo ?

Slabuta 17 iun 2010 18:23:48

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
Citat:

Anterior postat de cristina22008 (Post 222291)
dar are efectul yo-yo ?

Cristina nu stiu daca are efect yo-yo, ca nu am incercat chiar toate dietele de pe net :D dar eu sigur m-as fi saturat de acelasi meniu zilnic.

Toate dietele care nu ofera un meniu variat sunt sortite intr-un final esecului, te plictisesti, te frustrezi si iar mananci ca inainte.

Eu zic ca trebuie ocolita. :)

stefy11 02 aug 2010 15:43:40

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
Hei a incercat cineva dieta asta? sunt disperata trebuie sa slabesc 12 kg in aproximativ o luna? vreo idee? plzzz help me :-*

Adella 02 aug 2010 16:47:33

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
Citat:

Anterior postat de stefy11 (Post 275189)
Hei a incercat cineva dieta asta? sunt disperata trebuie sa slabesc 12 kg in aproximativ o luna? vreo idee? plzzz help me :-*

Buna Stefy,
In primul rand nu e sanatos sa slabesti 12 kg intr-o luna,mai bine ti-ai acorda mai mult timp pentru a da jos atatea kg ..intr-o luna poti slabi sanatos pana la 5 kg:)
De ce sa-ti torturezi organismul...incearca sa citesti mai mult,informeaza-te,iar apoi iei o decizie;)

ADINAadinutza 05 dec 2011 16:15:14

Re: Dieta "Slabire Rapida" III
 
de maine incep dieta aceasta. revin in 12 zile cu rezultate, pentru k am de gand sa o tzin 12 zile pe urma 2 pauza, dupa care sa o reiau. pupici la toate slabutzele :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:58:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO