forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rapida (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/)
-   -   Noua mea dieta :D (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/noua-mea-dieta-d-2163.html)

cyberangel 09 ian 2010 16:32:05

Noua mea dieta :D
 
Buna fetelor am gasit si eu o dieta care mi s-a parut mie mai acceptabila si partea buna e ca am reusit sa o tin deja de o saptamana si 4 kg au zburat fara sa ma chinui prea mult, pana acum cred ca e singura care a functionat la mine.
Dieta e cam asa mananci zii de zii alimentele acestea in ce cantitati vrei:
-piept de pui sau orice carne fripta
-iaurt degresat sau alte lactate degresate
-fructe( eu prefer portocale si pomelo :D)
Partea buna la dieta asta e ca contine cate putin din toate ai si vitamine si proteine.
Eu sunt si putin anemica si e o realizare faptul ca nu m-am simtit rau de la ea.

dorutza 09 ian 2010 17:38:48

Re: Noua mea dieta :D
 
Citat:

Anterior postat de cyberangel (Post 62184)
Buna fetelor am gasit si eu o dieta care mi s-a parut mie mai acceptabila si partea buna e ca am reusit sa o tin deja de o saptamana si 4 kg au zburat fara sa ma chinui prea mult, pana acum cred ca e singura care a functionat la mine.
Dieta e cam asa mananci zii de zii alimentele acestea in ce cantitati vrei:
-piept de pui sau orice carne fripta
-iaurt degresat sau alte lactate degresate
-fructe( eu prefer portocale si pomelo :D)
Partea buna la dieta asta e ca contine cate putin din toate ai si vitamine si proteine.
Eu sunt si putin anemica si e o realizare faptul ca nu m-am simtit rau de la ea.

hello.
sa inteleg ca ai slabit 4 kg intr-o saptamana? nu e prea ok.ca cu cat merg mai repede cu atat vin mai repede inapoi.. sa ai grija.
si sa ai grija de piele sa o hidratezi bine ca daca slabesti in ritmul asta risti sa ramai cu vergeturi. si sa faci putin sport, tot pt piele si aspect
te-am pupat

Liviutzza 09 ian 2010 18:02:59

Re: Noua mea dieta :D
 
Ai grija cu dieta asta,si eu am tzinut dieta disociata,si intradevar se slabeste dar nu o vei putea tzine toata viata si o sa ajungi la acelasi rezultat!Sport faci?

cyberangel 09 ian 2010 18:38:03

Re: Noua mea dieta :D
 
Pai mi-am luat deja o crema anticelulitica, hidratanta de corp dove mai am si ma gandesc sa imi iau si una antivergeturi.
Partea buna la dieta asta e ca nu mai am pofta de dulciuri, ca eu cu grasimile oricum nu eram mare fan.Am deja o sapt si nu am pofte interzise ceea ce pentru mine e ceva.
Cat despre sport fac tae bo in weekend mai ales si merg mult pe jos. Ma bate gandul sa imi iau o bicicleta magnetica de fitness sau makar un stepper sa vad ce preturi sunt si ce buget imi va ramane.Daca aveti vreo idee unde as gasi mai ieftin in Bucuresti, ar fii binevenit

cyberangel 09 ian 2010 18:45:22

Re: Noua mea dieta :D
 
Nu e disociata pentru ca nu mananc un singur fel de aliment pe zi mananc din toate. Dupa slabire ma gandeam sa tin o dieta mai diversificata iar apoi treptat sa trec la una de mentinere, sper sa imi iasa.

Liviutzza 09 ian 2010 19:14:31

Re: Noua mea dieta :D
 
Citeste despre dieta Dunkan,mi se pare foarte interesanta ptr persoanele cu vointza de fier!Crema e f buna ptr elasticizarea pielii,dar sa o folosesti zi de zi ca sa vezi rezultate.Dieta+masaj+sport suna super!Succes!

drama queen 09 ian 2010 19:17:33

Re: Noua mea dieta :D
 
ma bucur ca ai reusit sa dai atata jos dar nu stiu, sa nu fie cu efect de yo-yo .. ca atunci nu s-ar merita sa tii atata si porma efortul sa fie egal cu zero oricum succes :)

Liviutzza 09 ian 2010 19:52:43

Re: Noua mea dieta :D
 
Ce inseamna carne fripta?prajita?sau cum o gatesti?mananci si seara?sau dupa o anumita ora spui stop?

cyberangel 09 ian 2010 20:45:18

Re: Noua mea dieta :D
 
Pai o gatesc fara ulei intr-o tigaie de teflon. Dar nu pun nici sare nici condimente pentru ca trebuie sa bei lichide apa de preferabil.Eu insa mai trisez cu suc dietetic, adica fara zahar, ca fara suc eu una nu pot sta :P
Da pap si seara portocale sau iaurt pentru ca la mine regula cu pana in ora 7 nu merge pentru ca eu ma culc tarziu 2-3, am auzit de la fete de aici ca trebuie sa nu consum cu 3 ore inainte de culcare deci incerc sa respect chestia asta.

cyberangel 09 ian 2010 20:52:34

Re: Noua mea dieta :D
 
Ce nu imi place mie la maj dietelor e ca te obliga in general sa mananci multe proteine, mie imi vine rau de ex sa mananc numai carne si/sau lactate.
Trebuie si ceva vitamine, pe care le iau din portocala.
Apropo ff important portocala(fructul) il mancati primul la masa si apoi iaurtul sau pieptul, ca altfel nu va scade pofta de mancare.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:31:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO