forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rezultate Rina 90''s (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rezultate-rina-90s-6825.html)

Slabuta 25 oct 2010 15:30:33

Rezultate Rina 90''s
 
Subiectul acesta este exclusiv pentru mesaje in care sa scrieti cate kilograme si in ce perioada de timp ati slabit cu dieta Rina 90"s.

Despre dieta se discuta in continuare pe acest subiect :) http://forum.slabute.ro/dieta-rina-9...-90-s-881.html

Vreau sa centralizam rezultatele voastre, ca sa fie gasite usor de catre slabutele care doresc informatii despre aceasta dieta :)

nicoleta100 25 oct 2010 20:55:41

Re: Rezultate Rina 90''s
 
Salutare!
Eu am tinut dieta Rina's timp de 90 zile si am slabit 12 kg!!!
Recomand celor care tin aceasta dieta sa tina si perioada de mentinere de dupa dieta ,deoarece kg revin incet -incet ,daca reveniti la mancarea de dinainte de dieta!
Multa bafta!!!

cricos 26 oct 2010 08:17:52

Re: Rezultate Rina 90''s
 
Daca-i pentru centralizare si pentru o urmarire mai usoara, hai sa va raspund.

Dupa cum se vede pe tikere, tin dieta Rina(pentru prima data), de 48 de zile si am slabit 12,1 kg.
Nu am tinut prima zi de apa(nu am transformat-o in zi de vitamine, ci am continuat dieta cu ziua de proteine) si nici nu am de gand sa le tin pe celelalte doua, nu am mancat felia de paine permisa in ziua de proteine si amidonuri si nici supa din ziua de proteine(nu pentru ca mi-am impus, ci pentru ca supa imi era prea lene sa o mai prepar si dupa gratar nici nu-mi mai era foame, iar cu painea nu ma omor).

orhidee 02 nov 2010 17:42:35

Re: Rezultate Rina 90''s
 
Tin Rina pt prima data...in 57 de zile, cat au trecut pana acum am slabit 11,2 kg :). Nu am baut niciodata supa din ziua de proteine si am mancat intotdeauna felia de paine (atunci cand am avut voie)...Am tinut prima zi de apa si...am ajuns la concluzia ca pe celalalte doua nu le voi mai tine (dupa prima zi de apa s-a instalat o faza de platou de toata frumusetea)...E o dieta usor de tinut...cea mai usoara din cate am tinut eu vreodata! Asa ca, fetelor, luati-o in calcul, Rina este cu adevarat o obtiune f. buna! ;)
>:D<

Icey 02 nov 2010 20:56:29

Re: Rezultate Rina 90''s
 
Prima serie de dieta Rina tinute 70 de zile- am slabit 9kg, apoi pauza de 5luni in care am luat cca 2kg.
Acum am reluat dieta la sf lunii august si am slabit 9kg.
Nu am tinut nici una din zilele de apa, la zilele de vitamine am pus in salate cateva cubulete de sunca sau de cascaval, portiile le fac destul de marisoare si toate astea pt ca inca alaptez- Ksenia are 1an si 3 luni.
In paralel cu dieta fac miscare pe crosstrainer si ab rocket.

Cl@udi 03 nov 2010 11:52:33

Re: Rezultate Rina 90''s
 
Ma alatur fetelor alaturi de care am tinut dieta Rina timp de 58 de zile, timp in care am reusit sa slabesc 12.2 kg. E o dieta echilibrata, usor de tinut si pe care vreau sa o reiau dupa faza de mentinere pentru a da jos toate kilogramele in plus. Ca si Orhidee, nu am mai tinut a doua zi de apa, din cauza fazei de platou care s-a instalat si la mine dupa prima zi de apa.
In prima luna de dieta am dat jos 8.2 kg, urmate de inca 4 kg de la prima zi de apa si pana acum.
Singurul lucru pe care nu l-am facut a fost miscarea, sportul, dar intentionez ca de acum inainte sa fac plimbari lungi in ritm alert, abdomene si, poate, bicicleta. Luna aceasta mi-am propus sa dau jos cel putin 6 kilograme.
Mult succes tuturor celor care vor dori sa tina rina's 90, e o dieta care chiar functioneaza, nu te infometezi si slabesti frumos !

ele56 04 nov 2010 18:31:23

Re: Rezultate Rina 90''s
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 380153)
Salutare!
Eu am tinut dieta Rina's timp de 90 zile si am slabit 12 kg!!!
Recomand celor care tin aceasta dieta sa tina si perioada de mentinere de dupa dieta ,deoarece kg revin incet -incet ,daca reveniti la mancarea de dinainte de dieta!
Multa bafta!!!

Buna,
Eu am ajuns intamplator aici unde, bag seama, se incearca o sistematizare a rezultatelor...eu incepusem frumusel dar s-a intamplat ca am fct o criza urata de lombosciatica (sunt operata de hernie de disc) si sunt sub tratament care a fct o mare dezordine in organismul meu- medicatia retine apa- asa ca de unde vazusem o oarecare modificare in bine a tiker-ului va trebuit sa ma adaptez la noua situatie...incerc sa pastrez pe mai departe principiile daca tot am parcurs prima luna....:)

kittykat 06 dec 2010 10:41:57

Re: Rezultate Rina 90''s
 
Buna fetelor, ma intereseaza si pe mine dieta Rina si am citit ce-ati scris despre aceasta dieta dar am cateva nelamuriri. As vrea sa citesc cartea. M a poate ajuta cineva?

orhidee 06 dec 2010 13:03:54

Re: Rezultate Rina 90''s
 
90 zile de dieta Rina I = 15 kg !!!

rodastrid 07 dec 2010 09:07:05

Re: Rezultate Rina 90''s
 
90 zile Rina-20 kg.O luna mentinere,3 kg.6 zile dieta aditionala cu supa de varza-1,5 kg.Total=24,5 kg.Din pacate,mai am 21,5 kg.Totusi,functioneaza.>:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:42:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO