forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90" s (etaj I) (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-etaj-i-7645.html)

Pasarin Mihaela Georgiana 07 ian 2011 13:34:39

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de alexutza2 (Post 462504)
Eu pentru azi mi-am pregatit niste omleta cu legume la cuptor.
o bunatate.
sa va zic de unde stiu ca este buna omleta mea:
tatal meu de fiecare data cand imi fac ceva de mancare , mananca si el.
eu nu pregatesc doar pentru mine, fac portie dubla pentru ca o "degusta" si da verdictul.
:P:P:P:P:P

Buna, cum faci omleta la cuptor?

Pasarin Mihaela Georgiana 07 ian 2011 13:36:02

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Scuze cred ca o faci pe aragaz omleta,te intreb ca eu sunt tot la ziua de proteine si nu am mancat omleta pna acum.

alexutza2 07 ian 2011 13:38:10

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Pasarin Mihaela Georgiana (Post 462768)
Scuze cred ca o faci pe aragaz omleta,te intreb ca eu sunt tot la ziua de proteine si nu am mancat omleta pna acum.


o fac la cuptor.

alynacrystyna 07 ian 2011 13:39:07

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Pasarin Mihaela Georgiana (Post 462768)
Scuze cred ca o faci pe aragaz omleta,te intreb ca eu sunt tot la ziua de proteine si nu am mancat omleta pna acum.

buna. la pagina 9 spune cum o face ;)

alexutza2 07 ian 2011 13:39:33

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de alexutza2 (Post 462572)
rosie , ardei gras, ceapa verde si un ardei iute taiate nici prea mici nici prea mari, adaug piper un strop de sare,un picut de tot ulei, un pic de verdeata si cam atat. astea le amestec bine si le dau la cuptor, dupa ce simt eu ca s-au incalzit legumele in tava torn si ouale peste legume.

mie imi plac foarte mult.


asa o fac omleta la cuptor.

Pasarin Mihaela Georgiana 07 ian 2011 13:42:38

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
[*floare-tie*]Dragele mele, m-am speriat ingrozitor cand am vazut subiect inchis,imi pare bine ca v-am gasit.
Eu nu prea am mai intrat ca am avut treaba,cu dieta merge binisor am inceput de luni dar cam "scartaie"cred ca sunt foarte stresata ca nu-mi gasesc de munca si imi vine sa mananc mai multa paine ca de obicei,stau cam prost cu banii si azi am zi de proteine ,m oua dar nu mi-am facut omleta niciodata ,numai oua fierte, voi cum faceti omleta? fara ulei? sau cu putin ulei de masline?

Va sarut cu drag pe toate si am nevoie de sustinerea voastra, nu vreau sa renunt la dieta,nu m-am ingrasat decat 300 de g,dar trebuia sa mai slabesc pana acum![*1*]

Pasarin Mihaela Georgiana 07 ian 2011 13:44:47

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
[*48*]
Citat:

Anterior postat de alexutza2 (Post 462777)
asa o fac omleta la cuptor.

Multumesc mult de tot,chiar o sa-mi fac si eu,la asta nu ma gandisem!

alexutza2 07 ian 2011 13:45:13

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Pasarin Mihaela Georgiana (Post 462781)
[*floare-tie*]Dragele mele, m-am speriat ingrozitor cand am vazut subiect inchis,imi pare bine ca v-am gasit.
Eu nu prea am mai intrat ca am avut treaba,cu dieta merge binisor am inceput de luni dar cam "scartaie"cred ca sunt foarte stresata ca nu-mi gasesc de munca si imi vine sa mananc mai multa paine ca de obicei,stau cam prost cu banii si azi am zi de proteine ,m oua dar nu mi-am facut omleta niciodata ,numai oua fierte, voi cum faceti omleta? fara ulei? sau cu putin ulei de masline?

Va sarut cu drag pe toate si am nevoie de sustinerea voastra, nu vreau sa renunt la dieta,nu m-am ingrasat decat 300 de g,dar trebuia sa mai slabesc pana acum![*1*]




bine ca ai precizat. FOLOSESC ULEI DE MASLINE LA OMLETA(UNDE ESTE NEVOIE, FOLOSESC PUTIN DE TOT, UN STROP).

alexutza2 07 ian 2011 13:47:46

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Pasarin Mihaela Georgiana (Post 462786)
[*48*]

Multumesc mult de tot,chiar o sa-mi fac si eu,la asta nu ma gandisem!

n-ai pentru ce! sa ai pofta.
si stai linistita ca lucrurile chiar si daca ne stresam noi, ele se rezolva tot la timpul lor.
e urat ca e vorba de loc de munca dar nu intra in panica, ca nu te ajuta asta cu nimic, ba chiar iti mai faci si rau singura.
;)

alynacrystyna 07 ian 2011 13:49:15

Re: Rina 90" s (etaj I)
 
Citat:

Anterior postat de Pasarin Mihaela Georgiana (Post 462781)
[*floare-tie*]Dragele mele, m-am speriat ingrozitor cand am vazut subiect inchis,imi pare bine ca v-am gasit.
Eu nu prea am mai intrat ca am avut treaba,cu dieta merge binisor am inceput de luni dar cam "scartaie"cred ca sunt foarte stresata ca nu-mi gasesc de munca si imi vine sa mananc mai multa paine ca de obicei,stau cam prost cu banii si azi am zi de proteine ,m oua dar nu mi-am facut omleta niciodata ,numai oua fierte, voi cum faceti omleta? fara ulei? sau cu putin ulei de masline?

Va sarut cu drag pe toate si am nevoie de sustinerea voastra, nu vreau sa renunt la dieta,nu m-am ingrasat decat 300 de g,dar trebuia sa mai slabesc pana acum![*1*]

buna draga mea!!! sa stii k si noi neam speriat azidimi knd am intrat si am vazut subiect inchis...am vorbit prea mult ieri , de sa inrosit jurnalu..si slabuta a hotarat k avem nevoie de un spatiu nou si mai mare sa ne putem povesti in voie>:D<...si eu am inceput de luni si incerc sa ma tin de ea asa cum trebuie, dak vreau rezultate :D...sa stii k nu esti singura in situatia asta finaciara...km scartaie si pe le mine si pe alte fete:(:(...si eu snt azi la proteine...eu de obicei o fac cu foarte putin ulei, o lingura maxim 2, nu pt k eram la dieta sau ceva de genu, dar cu mult ulei iese umpic km gretoasa si nu o pot manca...:-*:-*pupici dulci..si fi tare...k toate problemele au rezolvare...doar k trebuie sa fim tari si sa nu ne lasam >:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:05:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO