forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90"s (etaj XVI) (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-etaj-xvi-12225.html)

igrama 04 ian 2014 08:06:58

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319356)
Off ce nasol! O sa-mi fie foarte greu la inceput acum dar ce sa faci : rabda baba la frumusete.Asta este.Ma duc sa beau un pahar mare cu apa.in stilul asta beau si eu apa mai multa ,caci de fel nu sunt amatoare.
Multumesc Soggy si anamaria pt raspunsuri.

Mihaela cand ai stari de foame ca nu mai rezisti poti sa-ti faci si un ceai.
Eu de exemplu sunt cu ceaiul verde cu menta, dar am vazut ca multe fete beau si ceai de soc sau altele.
Daca nu poti bea fara zahar iti pi un pic de miere. Eu asa procedez.

igrama 04 ian 2014 08:32:56

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
1 ataşament(e)
E gata cafeluta! o zi frumoasa va doresc!

Ataşament 14566

soggy 04 ian 2014 08:47:51

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
[QUOTE=igrama;1319417]E gata cafeluta! o zi frumoasa va doresc!

Ataşament 14566[/QU
Multumim Iolanda.
La fel si tie...

anamaria petreus 04 ian 2014 08:58:30

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1319385)
Sa-ti traiasca fetitele:).
In seara asta nu mai pap nimic m-am umflat cu prostix-(,maine am carbo,voi continua cum trebuie,ce-i drept ca primele 3 zile imi e mai greu.....mai ales ca vin dupa sarbatori in care a mancat mult si mult si prost.
Multumesc Ana pentru sustinere.:-*>:D<

Nu ai de ce sa imi multumesti. Sigur si eu voi avea nevoie de sustinerea voastra:x

Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319395)
Costina dai inainte cu tupeu la aceasta dieta.Nu te lasa,nu renunta.Eu astazi practic am fos lesinata de foame,dupa cat m-am indopat de sarbatori cred ca am un stomac de elefant acum.Dar nu ma las de dieta nici daca lesin de foame.
Ai mei deja au inceput sa faca pariuri intre ei ca nu ma tine mai mult de 2 saptamani,ca voi renunta repede.Ei uite nici de-a naibii nu renunt.Si am sa-mi duc la capat telul.Chiar de-ar fi sa fac balta sub mine cu gandul la tortul din frigider si la alte bunataturi.Am zis!

Bravo, imi place ca esti ambitioasa :x

Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1319406)
Cunosc senzatia aia de foame...stomac de elefant:)):)):)):)) hai ca m-ai facut sa rad....
Eu daca trec de 2 saptamani nu mai am probleme apoi,imi intra in refelx,eu eram foarte disciplinata inainte de ultima sarcina dar na'stiti cum e cu poftele de gravida si uite asa mi-au intrat in sange si mancam si aia si aia desi nu mai eram nici gravi nici nu mai alaptamx-(....Eu sunt pofticioasa rau si gurmanda cum zice socrela....apoi daca ma pun la masa macar sa plec bine mancata nu?..prost obicei...
Maine am carbohidrati,voi papa spaghete cu usturoi si rosii,la vitamine fructe la greu si luni abia astept sa im fac o varza cu carnati...mi-a facut o pofta ana azi:D.Eu nu stiam ca pot sa combin proteinele cu legume fierte,am crezut ca se poate doar cu salata:(.
Deci spuneti ca daca imi fac o varza calita de post pot sa o pap si in ziua de proteine si in ziua de amidon?

varza calita o poti manca si la proteine si la amison si la carbo,inclusiv la vitamine daca nu e cu ulei gatita. La proteine poti manca toate legumele in afara de cele incluse la amidon. Poti sa iti faci ciorbite , mancaruri scazute,orice vrei tu :-*

Citat:

Anterior postat de soggy (Post 1319414)
Buna dimineata fetelor!...
Aseara am cam comis o...din nou. Am mancat saratele si cateva jeleuri.:(
Voi ce mai faceti cum va descurcati cu dieta?

Ti-o iei pe cocoasa Ali(sper sa nu gresesc) daca mai faci din astea!!!Vrei sa slabesti sau nu? Tre sa te gandesti ca la vara vrei sa mergi la strand si musai sa arati cat mai bine. Hai, sa nu mai aud ca faci prostii,da? >:D<

Citat:

Anterior postat de igrama (Post 1319417)
E gata cafeluta! o zi frumoasa va doresc!

Ataşament 14566

multumim la fel!>:D<

soggy 04 ian 2014 09:07:16

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Cred ca merit, dar asta e....trebuie sa ma ambitionez de acum.
Mie cel ma greu imi este seara....

costina89 04 ian 2014 09:16:01

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de soggy (Post 1319414)
Buna dimineata fetelor!...
Aseara am cam comis o...din nou. Am mancat saratele si cateva jeleuri.:(
Voi ce mai faceti cum va descurcati cu dieta?

:(In seara asta sa te culci devreme;) poate asa nu mai trisezi.

Citat:

Anterior postat de igrama (Post 1319417)
E gata cafeluta! o zi frumoasa va doresc!

Ataşament 14566


multumim Iolanda>:D<

eu mi-am propus sa nu mai gresesc,astea doua zile sunt decisive,daca calc iar stramb asa voi face mereu...astazi fiind zi de carbo nu va fi mare tregedie daca pap ceva dulce dar maine....hmmm zi de vitamine>:)....presimt ca imi va fi foarte,foarte foame.

mihastef 04 ian 2014 09:23:44

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Igrama multumesc pentru sfat ,mi-am luat ceai de soc cu lamaie si ceai verde ,le mai combin intre ele si pentru cafea.;)
Anamaria merci de incurajare.Incerc sa fiu ambitioasa.Trebuie,pt ca a inceput sa ma ia lumea in ras ca sunt grasa,ca nu mai slabesc si vreau sa le arat eu lor .....>:D<
Soggy si mie imi este foarte greu seara,atunci ne intalneam cu totii la masa,pe la ora 20.00 -21.00.Curaj.:D

igrama 04 ian 2014 09:30:10

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de soggy (Post 1319423)
Cred ca merit, dar asta e....trebuie sa ma ambitionez de acum.
Mie cel ma greu imi este seara....

Alina sa stii ca toate am mai calcat strmb, dar ideea e sa treci peste ele.
Ai gresit asta e! Continua si nu abandona!

costina89 04 ian 2014 09:31:01

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de anamaria petreus (Post 1319421)
varza calita o poti manca si la proteine si la amison si la carbo,inclusiv la vitamine daca nu e cu ulei gatita. La proteine poti manca toate legumele in afara de cele incluse la amidon. Poti sa iti faci ciorbite , mancaruri scazute,orice vrei tu :-*
multumim la fel!>:D<


bun deci nu pot sa pap 2 zile la rand varzuca:( sau chiar 3(proteine,amidon si carbo).
Ma duc sa hranesc armata si apoi pap si eu,va pupacescx-(>:D<

moni30 04 ian 2014 10:58:37

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
neata
Maaamma cat ati vb, am avut ce citi...in mare vad ca v-ati lamurit, cum e cu gustariile, la inceput e mai greu. iar intre Md si p se poate lua o gustare de fructe.
feleor, nu abadonati, macar pana apar primele rezultate, apoi sigur, continuati, rina nu e o dieta, e un stil de viata sanatos, nu e greu de tinut...va spune una care a incercat en spe mii de diete :))
multa bafta>:D<
eu azi...a 3-a zi de detoxifiere (am mancat doar fructe, salate, ciorbe de legume si iaurt)
azi de dimi am baut un suc de sfecla rosie+ gref, iar pt pranz fac o varza calita, fara carne, evident, si fara paine;;), maine cantar :-s
o zi faina va doresc !!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:20:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO