forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Scarsdale (http://forum.slabute.ro/dieta-scarsdale/)
-   -   Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!! (http://forum.slabute.ro/dieta-scarsdale/se-cauta-voluntare-scarsdale-937.html)

drama queen 31 ian 2010 14:20:53

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 74854)
pai eu termin mentinerea miercuri ( desi numa mentinere nu cred ca a fost, ma astept sa arate cantarul 1 kg mai mult, maine dim ma canteresc si va spun|) de data asta vreau sa-l tin strict strict. sa fac si eu o data un lucru bun:)
azi o sa fac triunghiuri cu mere/dovleac :D f dietetic, dupa masa pun si retete si poze


dap si eu eu vreu sa tin f strict :D mmmm ce bunatati faci tu :x eu fac o placinta cu branza:D

sunshine 31 ian 2010 14:37:57

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
si mie imi place placinta cu branza, imi place sa i pun stafide :D iami. papam azi, ca de maine gata cu deserturile:))

drama queen 31 ian 2010 14:39:24

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 74875)
si mie imi place placinta cu branza, imi place sa i pun stafide :D iami. papam azi, ca de maine gata cu deserturile:))

adevarat de mn adio dulciuri:D dar chiar daca o sa am pofta de ceva dulce ce o sa fac ? cred ca o sa beau un suc natural:)

sunshine 31 ian 2010 16:48:22

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
eu stii cum fac? cred ca ti am mai spus.. iau un pahar cu suc natural, dizolv gelatina ( intai o inmoi in apa rece, apoi incalzesti sucul, nu f fierbinte, si adaugi gelatina in suc) si pui la frigider. si se face jeleu :) de portocale, grepfruit ce suc ai tu. mie imi place

cridutza 08 feb 2010 12:43:32

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Citat:

Anterior postat de iulisha (Post 73877)
Buna Cridutza !
Mult succes in a realiza ce ti-ai propus .
Sa ne spui cum te descurci ! >:D<


Multumesc de incurajare!
Am reusit sa tin regimul sunt deja la a 2 a saptamana si sunt foarte multumita
3.2Kg>:D<

aln2010 10 feb 2010 00:13:57

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Buna.De luni o incep si eu.Dar am o intrebare:care e treaba cu zucurile acidulate,am voie sa beau
pepsi light?:)

aln2010 10 feb 2010 00:20:32

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Buna.Mai am si eu o intrebare:cat sport trebuie sa faci?
Sau nu trebuie deloc?Mi-e greu sa cred ca fare sport reusesc sa slabessc.Oricum apluze celor care au reusit.Pup

Slabuta 10 feb 2010 00:26:43

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Citat:

Anterior postat de aln2010 (Post 83507)
Buna.Mai am si eu o intrebare:cat sport trebuie sa faci?
Sau nu trebuie deloc?Mi-e greu sa cred ca fare sport reusesc sa slabessc.Oricum apluze celor care au reusit.Pup

Ca in orice regim trebuie facut sort. Nu exista ceva impus, faci un sport care iti place.
Tae-bo, aerobic, pilatesc, etc

Citat:

Anterior postat de aln2010 (Post 83505)
Buna.De luni o incep si eu.Dar am o intrebare:care e treaba cu zucurile acidulate,am voie sa beau
pepsi light?:)

Ai voie sa bei sucuri acidulate light, dar moderat si doar zile in care e specificat

iulisha 11 feb 2010 23:04:08

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Citat:

Anterior postat de cridutza (Post 81930)
Multumesc de incurajare!
Am reusit sa tin regimul sunt deja la a 2 a saptamana si sunt foarte multumita
3.2Kg>:D<

Ma bucur foarte mult sa aud acest lucru . Felicitari si mult succes pe mai departe... :-*
>:D<

Poofy Girl 12 feb 2010 23:24:15

Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!
 
Căutat dietă, găsit, citit forumul mai toată după-amiaza, cumpărat mâncare, mâncat ce scria la ziua de vineri la cină, făcut cont, prima postare pe forum: aşa încerc să mă automotivez să ţin dieta asta până la capăt.

Am mai ţinut diete dar am "poftit". Şi când zic poftit... mă refer la faptul că parcă mă uitam la mine cum mă îmbrăcam, coboram până la primul magazin, plăteam o sacoşă plină de bombe calorice şi mă dezmeticeam abia după ce le ingerasem pe toate. Iar dacă nu poftele mi-s păcatul cel mai mare, altul mi-e mărimea porţiei: mănânc foarte mult.

Acum nu mai e de glumă: am ajuns rotundă ca o lună plină şi la vară nu vreau să mai arăt ca un gogoşar în orice tricou. Go, diet!

Dacă mi-e frică de ceva, mi-e că trec printr-o perioadă de serioasă strâmtorare financiară, şi sper să nu fie cazul într-o zi să sar peste mese sau să înlocuiesc cu ieftineli. Altminteri, voinţă este (şi când dispare, mă urc pe cântar şi reapare) şi văd aici muuulte fete prietenoase şi săritoare.

Astea fiind zise, eu fiind mai de-a-ndoaselea, închei cu începutul: mă numesc Diana şi sunt o bilă la dietă :-<.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:28:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO