Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 07 sep 2009, 19:25:21
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

da, pe 1 octombrie as vrea..sper sa nu imi fie prea dificil, asta pentru ca sunt multe alimente care nu imi plac, de aceea cand o sa fiu pe punctul de a ma apuca, va trebui sa te intreb pe tine cam ce as putea papa, din ce imi place mie, ca sa ma incadrez in acest regim pentru ca adevarul e ca pare destul de ok si ofera perspective bune...o sa te naunt cand e cazul..puup
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #22 (permalink)  
Vechi 07 sep 2009, 22:14:54
Anais_Anais's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 07 sep 2009
Dieta: Scarsdale
Date:
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Buna fetelor!

Mika...te asteptam sa ni te alaturi


Dupa cum am promis, revin cu raportul primei zile de dieta Scarsdale.

Mic dejun: - cafea cu lapte degresat si indulcitor
- o felie de paine integrala
Pranz: - 2 pahare fresh de portocale si mix de banana, portocala, capsuni (mi- am uitat sunca si rosiile acasa, prin urmare am cam sarit masa asta)
Cina - o salata verde cu 200 gr creveti facuti la teflon, cu usturoi si 2 lg sos soia
lamaie si o nectarina.

*Apa 2.5 L

Sport: o ora plimbare, 30 de min crosstrainer, 20 de min bicicleta, 30 de min antrenament cu greutati.

A! si am de fapt 66 de kg. M-am cantarit in aceasta seara iar urmatoarea cantarire va fi peste fix 2 saptamani Am slabit 1 kg intr-o saptamana
Sexul nu este setat. Anais_Anais, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #23 (permalink)  
Vechi 16 sep 2009, 10:21:52
luize's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2009
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Scarsdale
Date: 152cm, 69kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Buna fetelor

Mai este cineva pe aici? Ca vad ca de o saptamana nu a mai zis nimeni nimic...

Nu mai stiu al catelea forum pe care il citesc este asta (legat de scarsdale, desigur), dar este primul in care ma hotarasc sa scriu.

Tin si eu aceasta dieta, sunt in a zecea zi din prima serie şi merge binisor. Citind ce ai scris tu, slabuto, mi-am dat seama ca am mai calcat stramb, fara sa vreau (adica fara sa stiu). De ex., am mancat pepene rosu, care constat ca e strict interzis....si am mancat, nu gluma... Asta e....n-am ce sa mai fac, decat sa am grija de acum incolo.

Daca mai sunteti pe aici, fetelor, si daca vreti sa va povestesc si eu cum imi merge cu dieta, m-as bucura tare.

Va pup si sa avem succese!
luize, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 986 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 470 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #24 (permalink)  
Vechi 16 sep 2009, 13:54:04
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de luize Vezi mesajul
Buna fetelor

Mai este cineva pe aici? Ca vad ca de o saptamana nu a mai zis nimeni nimic...

Nu mai stiu al catelea forum pe care il citesc este asta (legat de scarsdale, desigur), dar este primul in care ma hotarasc sa scriu.

Tin si eu aceasta dieta, sunt in a zecea zi din prima serie şi merge binisor. Citind ce ai scris tu, slabuto, mi-am dat seama ca am mai calcat stramb, fara sa vreau (adica fara sa stiu). De ex., am mancat pepene rosu, care constat ca e strict interzis....si am mancat, nu gluma... Asta e....n-am ce sa mai fac, decat sa am grija de acum incolo.

Daca mai sunteti pe aici, fetelor, si daca vreti sa va povestesc si eu cum imi merge cu dieta, m-as bucura tare.

Va pup si sa avem succese!
Buna Luize si bine ai venit printre slabute si viitoare slabute

Sunt eu ca nu toata lumea tine aceasta dieta, fiecare isi alege regimul care i se potriveste

Ai citit topicul de aici: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale ?
Au mai fost fete care au tinut Scarsdale si au slabit erau tare multumite

Pepene rosu puteai sa mananci in ziua de marti si sambata la pranz cand se spune ca poti manca orice fel de fructe

Chiar vroiam sa vorbim despre aceasta dieta, cum te simti, sa vad ce rezultate vei avea
Daca mai ai intrebari te ajut cu placere

Eu am tinut aceasta dieta asa:
2 saptamani cap coada
dupa 2 saptamani mentinere dupa principiile Scarsdale

dupa 2 saptamani Scarsdale
1 luna mentinere dupa Scarsdale

iar 2 saptamani Scarsdale
vreo 2 luni mentinere cu Scarsdale

si iar Scarsdale.....
cu pauze
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 06 dec 2010 at 12:59:44.
Răspuns cu citat
  #25 (permalink)  
Vechi 16 sep 2009, 14:09:16
luize's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2009
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Scarsdale
Date: 152cm, 69kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Slabuta, multumesc mult pentru raspuns

Am citit topicul cu pricina, acolo am si vazut ca scria de pepenele rosu.
Iar de mancat, l-am mancat exact marti si sambata la pranz. Problema mea nu era cand l-am mancat, ci faptul ca nu stiam ca nu trebuie mancat. Dar, cum ziceam, asta nu mai are importanta acum. Doar de acum incolo.

Sunt foarte incantata de Scarsdale, chiar daca nu am slabit spectaculos sau cum au slabit alte fete. In prima saptamana am dat jos 2,6 kg si mi se pare ok. Nu mi-am propus sa slabesc intr-o luna, pentru ca nu m-am ingrasat intr-o luna. Important mi se pare sa ma simt bine mancand ce trebuie zi de zi si ma bucur ca mi se si intampla. Am si zile putin mai grele, cand simt ca mi se face foame, desi nu e inca ora mesei sau s-au terminat mesele. Dar beau apa si e ok.
Astept acum dimineata de luni cand voi vedea ce "ispravi" am facut si in cea de-a doua saptamana de dieta. Apoi, la mentinere cu mine, doua saptamani. Am citit lucruri foarte interesante despre mentinere pe site si am sa le si folosesc.

Te tin la curent cu ceea ce fac. O zi buna in continuare!
luize, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 986 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 470 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #26 (permalink)  
Vechi 16 sep 2009, 14:15:23
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de luize Vezi mesajul
Slabuta, multumesc mult pentru raspuns

Am citit topicul cu pricina, acolo am si vazut ca scria de pepenele rosu.
Iar de mancat, l-am mancat exact marti si sambata la pranz. Problema mea nu era cand l-am mancat, ci faptul ca nu stiam ca nu trebuie mancat. Dar, cum ziceam, asta nu mai are importanta acum. Doar de acum incolo.

Sunt foarte incantata de Scarsdale, chiar daca nu am slabit spectaculos sau cum au slabit alte fete. In prima saptamana am dat jos 2,6 kg si mi se pare ok. Nu mi-am propus sa slabesc intr-o luna, pentru ca nu m-am ingrasat intr-o luna. Important mi se pare sa ma simt bine mancand ce trebuie zi de zi si ma bucur ca mi se si intampla. Am si zile putin mai grele, cand simt ca mi se face foame, desi nu e inca ora mesei sau s-au terminat mesele. Dar beau apa si e ok.
Astept acum dimineata de luni cand voi vedea ce "ispravi" am facut si in cea de-a doua saptamana de dieta. Apoi, la mentinere cu mine, doua saptamani. Am citit lucruri foarte interesante despre mentinere pe site si am sa le si folosesc.

Te tin la curent cu ceea ce fac. O zi buna in continuare!

Unde ai citit ca nu ai voie pepene? eu credeam ca tu ai spus ca ai mancat pepene zilnic, dar daca l-ai papat marti si sambata este perfect

Si eu am ramas cu pareri bune de pe urma acestei dieta, si acum aplic principiile ei si stau cu bine cu mentinerea la aceasta greutate

2.6 kg este chiar destul de mult, stiu ca dieta promite multe kg slabite, dar asta nu trebuie sa te intereseza, ideea e sa scapi de kg si s anu le mai pui la loc asta e mai important decat orice altceva

Si eu nu am slabit mult din prima, sima bucur ca e asa, altfel cred ca eram la loc cu 68 acum, asa mi-am schimbat incet dar sigur obiceiurile alimentare

Vezi ca intremese ai voie sa rontai morcovi sau telina Eu niciodata nu am stat sa mi se faca foame, zilnic aveam in jur de 1200-1300 kcal, dar faceam si sport, aerobic si tae-bo

Iti doresc succes si tine minte unlucru, kg care pleaca incet au foarte putine sanse de intoarcere, ideea e sa iti faci un stil de viata sanatos, altfel daca mananci ca ininte revii de unde ai plecat
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #27 (permalink)  
Vechi 16 sep 2009, 17:58:51
Diana27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Weight Watchers
Date: 160cm, 59.7kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Saluare fetelor!

Ma bucur ca mai sunt voluntare, ca si Luize, in perioada asta. Poate vom reusi sa ne sustinem reciproc mai bine, ca o dieta, oricat ar fi de ok, tot devine frustranta uneori .
Eu m-am intors de o luna din concediu si pana acum am epuizat toate scuzele care ma impiedicau sa ma apuc de slabit, dar de-acum am zis gata! si de luni m-am apucat iarasi de Scarsdale .
Asta e a treia zi si incep sa ma obisnuiesc cu regimul, nu stiu daca e ambitia de vina sau chiar mi-e usor sa renunt la gustul dat de mancarurile cu sos sau la paharul de vin sau de cola pe care il mai beau uneori... hmm...
In prima zi a fost groaznic in prima parte a zilei, pentru ca mancam intotdeauna o gustare inainte de pranz, dar a trecut cumva cu ceai verde si apa si concentrandu-ma mult la job. Apoi nu a mai fost asa nasol, am mers la sala, m-am dat pe banda si am mai facut ceva fitness si am obosit destul de mult ca sa mai am prea multa pofta de mancare.
Acuma, cum am zis, e mult mai simplu, parca devine rutina.
Mi-am propus sa merg cam 4 ore pe saptamana la sala si sa fac fitness si pilates (nu-mi place miscarea prea agitata), iar in rest sa ma plimb sau sa merg pe jos cand am ocazia.
Si eu mai schimb una alta cand pot prin dieta, dar incerc sa ma incadrez in tipurile impuse pe cat posibil. De exemplu azi, la pranz, in loc de salata de ton cu lamaie, am mancat o jumatate de vanata, o zucchina si o rosie facute pe grill si taiate marunt, cu ton in sos propriu din conserva si asezonate cu o lingura de vinegreta (cu apa in loc de ulei) si a fost excelent. Am mai observat ca dupa 2 zile de dieta incepi sa te saturi destul de repede si sa ti se faca foame mai rar , ceea ce e bine, pt ca eu nu sufar nici morcovii cruzi, nici telina .
Cat despre cantar, am zis ca ma cantaresc doar cand se termina cele doua saptamani si va spun atunci .
Pe curand!
PA!
Diana27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1690 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1174 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #28 (permalink)  
Vechi 17 sep 2009, 09:47:25
luize's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2009
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Scarsdale
Date: 152cm, 69kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Buna dimineata, fetelor!

Ce mai faceti, cum va mai merge cu dieta?
Mie bine (sper), iar fiecare zi care trece si in care reusesc sa nu ma abat de la reguli, mi se pare o mare realizare. Tentatiile exista peste tot, dar cu fiecare zi ma simt mai puternica in a nu le ceda. Deja incep sa cred, pe propria mea piele, ca imi pot schimba stilul de alimentatie. Am citit ca e posibil acest lucru, multe fete declarau asa, dar mi se parea putin cam mult sa poti schimba ceva dupa doar 2 saptamani de dieta. Si uite dovada ca se poate. Cel putin teoretic, pentru ca asta simt si gandesc dupa nici 2 saptamani, dar sper sa reusesc si practic. Se spune ca daca vrei, poti.

Diana27 ma bucur ca si tie iti merge bine cu dieta asta si cred ca, intr-adevar conteaza sa ne sustinem reciproc!

Slabuta, sa stii ca aia cu pepenele am citit-o la "Principiile, meniul si rezultatele dietei Scarsdale", reguli de baza in timpul dietei, fructe interzise. De aia ma alarmasem, dar ieri, cand mi-ai zis ca aveam voie, si stiind ca mancat numai cand trebuia, sincer, m-am linistit. Oricum, nu era sfarsitul lumii, dar chiar m-am straduit sa respect regulile si mi-ar fi parut rau sa gresesc din nestiinta.

Imi pare rau ca nu mi-am luat masurile inainte de dieta, pt. ca mi se pare mie ca imi vin putin mai largute unele haine.... Poate e doar in mintea mea, ca am citit ca se poate ca pe cantar sa nu se vada modificari, dar la centimetru, da...

Va doresc o zi frumoasa, ca vremea de afara, si vorbim mai tarziu.

Va !
luize, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 986 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 470 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #29 (permalink)  
Vechi 21 sep 2009, 16:52:40
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de Diana27 Vezi mesajul
Saluare fetelor!

Ma bucur ca mai sunt voluntare, ca si Luize, in perioada asta. Poate vom reusi sa ne sustinem reciproc mai bine, ca o dieta, oricat ar fi de ok, tot devine frustranta uneori .
Eu m-am intors de o luna din concediu si pana acum am epuizat toate scuzele care ma impiedicau sa ma apuc de slabit, dar de-acum am zis gata! si de luni m-am apucat iarasi de Scarsdale .
Asta e a treia zi si incep sa ma obisnuiesc cu regimul, nu stiu daca e ambitia de vina sau chiar mi-e usor sa renunt la gustul dat de mancarurile cu sos sau la paharul de vin sau de cola pe care il mai beau uneori... hmm...
In prima zi a fost groaznic in prima parte a zilei, pentru ca mancam intotdeauna o gustare inainte de pranz, dar a trecut cumva cu ceai verde si apa si concentrandu-ma mult la job. Apoi nu a mai fost asa nasol, am mers la sala, m-am dat pe banda si am mai facut ceva fitness si am obosit destul de mult ca sa mai am prea multa pofta de mancare.
Acuma, cum am zis, e mult mai simplu, parca devine rutina.
Mi-am propus sa merg cam 4 ore pe saptamana la sala si sa fac fitness si pilates (nu-mi place miscarea prea agitata), iar in rest sa ma plimb sau sa merg pe jos cand am ocazia.
Si eu mai schimb una alta cand pot prin dieta, dar incerc sa ma incadrez in tipurile impuse pe cat posibil. De exemplu azi, la pranz, in loc de salata de ton cu lamaie, am mancat o jumatate de vanata, o zucchina si o rosie facute pe grill si taiate marunt, cu ton in sos propriu din conserva si asezonate cu o lingura de vinegreta (cu apa in loc de ulei) si a fost excelent. Am mai observat ca dupa 2 zile de dieta incepi sa te saturi destul de repede si sa ti se faca foame mai rar , ceea ce e bine, pt ca eu nu sufar nici morcovii cruzi, nici telina .
Cat despre cantar, am zis ca ma cantaresc doar cand se termina cele doua saptamani si va spun atunci .
Pe curand!
PA!
Diana cum merge dieta?
te astept cu vesti bune
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #30 (permalink)  
Vechi 21 sep 2009, 16:53:20
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de luize Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor!

Ce mai faceti, cum va mai merge cu dieta?
Mie bine (sper), iar fiecare zi care trece si in care reusesc sa nu ma abat de la reguli, mi se pare o mare realizare. Tentatiile exista peste tot, dar cu fiecare zi ma simt mai puternica in a nu le ceda. Deja incep sa cred, pe propria mea piele, ca imi pot schimba stilul de alimentatie. Am citit ca e posibil acest lucru, multe fete declarau asa, dar mi se parea putin cam mult sa poti schimba ceva dupa doar 2 saptamani de dieta. Si uite dovada ca se poate. Cel putin teoretic, pentru ca asta simt si gandesc dupa nici 2 saptamani, dar sper sa reusesc si practic. Se spune ca daca vrei, poti.

Diana27 ma bucur ca si tie iti merge bine cu dieta asta si cred ca, intr-adevar conteaza sa ne sustinem reciproc!

Slabuta, sa stii ca aia cu pepenele am citit-o la "Principiile, meniul si rezultatele dietei Scarsdale", reguli de baza in timpul dietei, fructe interzise. De aia ma alarmasem, dar ieri, cand mi-ai zis ca aveam voie, si stiind ca mancat numai cand trebuia, sincer, m-am linistit. Oricum, nu era sfarsitul lumii, dar chiar m-am straduit sa respect regulile si mi-ar fi parut rau sa gresesc din nestiinta.

Imi pare rau ca nu mi-am luat masurile inainte de dieta, pt. ca mi se pare mie ca imi vin putin mai largute unele haine.... Poate e doar in mintea mea, ca am citit ca se poate ca pe cantar sa nu se vada modificari, dar la centimetru, da...

Va doresc o zi frumoasa, ca vremea de afara, si vorbim mai tarziu.

Va !

Luizeeeeee, pe unde esti?

Ceva schimbari la cantar? Cum te simti?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, dieta scarsdale, diete, regim, scarsdale, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale Slabuta Dieta Scarsdale 1497 26 apr 2017 13:48:04
Vrea cineva sa se ingrase? Dirty Diana Ingrasare 49 17 mar 2011 07:51:20
Mentinere cu Dieta Scarsdale Slabuta Mentinere 11 12 mar 2011 10:58:05
Dieta Scarsdale - Mentinerea Slabuta Dieta Scarsdale 29 26 feb 2011 00:35:23
Modificare pagina principala, nu se afiseaza sub-categoriile. vadmin Sectiunea - Slabute FORUM 0 07 mai 2009 18:30:40

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole