forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Gustari dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/gustari-dieta-south-beach-7754.html)

dyya 15 ian 2011 20:40:37

Gustari dieta South Beach
 
Vreau sa incep de luni dieta SB caci am tinut hipocalorica pana acuma si am slabit in solduri i cv din burtica..dar eu vreau din talie sa dau jos! am vb cam mult. deci in SB sunt interzise fructele de tot :(( ce s afac ? le iubesc:X la gustarile dintre emse de obicei mancam un mar...ce gustari as putea lua in dieta SB ?

Livia89 15 ian 2011 21:51:26

Re: gustari dieta SB
 
Citat:

Anterior postat de dyya (Post 476192)
Vreau sa incep de luni dieta SB caci am tinut hipocalorica pana acuma si am slabit in solduri i cv din burtica..dar eu vreau din talie sa dau jos! am vb cam mult. deci in SB sunt interzise fructele de tot :(( ce s afac ? le iubesc:X la gustarile dintre emse de obicei mancam un mar...ce gustari as putea lua in dieta SB ?

eu am inlocuit gustarea de fructe cu o gulie:) e permisa si seamana mult cu marul ca si consistenta... mai poti face acelasi lucru cu bucati de telina si brocolli;) nu uita ca poti apela la un iaurt de baut sau la o mana de alune/nuci

o sa fim colege de breasla, de luni incep si eu o saptamana de faza 1;)) daca mai ai nevoie de idei uita-te peste meniurile mele sau ale altor slabute care tin SB: anqutz, Adella:) mult succes>:D<

dyya 15 ian 2011 22:12:24

Re: gustari dieta SB
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 476405)
eu am inlocuit gustarea de fructe cu o gulie:) e permisa si seamana mult cu marul ca si consistenta... mai poti face acelasi lucru cu bucati de telina si brocolli;) nu uita ca poti apela la un iaurt de baut sau la o mana de alune/nuci

o sa fim colege de breasla, de luni incep si eu o saptamana de faza 1;)) daca mai ai nevoie de idei uita-te peste meniurile mele sau ale altor slabute care tin SB: anqutz, Adella:) mult succes>:D<

multumesc:* tinem legatura sa vedem cum ne mai descurcam ;)) >:D<

anqutz 16 ian 2011 13:52:55

Re: Gustari dieta South Beach
 
Uite ce mananc eu la gustari:
* alune, nuci, fistic in limita permisa
* un iaurt de baut (330 de gr dar uneori si de 450 de gr)
* rulouri facute cu sunca slaba de pui, un pic de maioneza cu verdeata si ardei gras
* acel desert cu branza si cacao
* buseuri cu legume
* bucatele de pastrama de piept de pui si branza

Anorien 16 ian 2011 16:29:40

Re: Gustari dieta South Beach
 
Eu la gustari mananc ceva din gama nucilor, sau o bucata de cascaval light, mozzarella, sau imi fac urda cu cacao, sau un iaurt 0%.
Cand mi-e dor de fructe, fac un ceai verde in care arunc cateva bucati de coaja de portocala sa ii dea aroma, sau imi fac apa minerala cu un pic de zeama lamaie si cateva frunze de menta proaspata.

Livia89 18 ian 2011 02:51:11

Re: Gustari dieta South Beach
 
gustare incercata de mine azi, si pe care o ador: "barcute" din ardei sau gogosari proaspeti cu urda:x de-a dreptul racoritor si bun:x

dyya 18 ian 2011 16:34:56

Re: Gustari dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 479546)
gustare incercata de mine azi, si pe care o ador: "barcute" din ardei sau gogosari proaspeti cu urda:x de-a dreptul racoritor si bun:x

multumesc de idee :* voi incerca si eu >:D<

marina19 07 feb 2011 20:12:00

Re: Gustari dieta South Beach
 
si eu tin south beach si nu stiu ce as putea sa mananc la scoala pe post de gustare:(
helllpp!!!!!

dyya 07 feb 2011 20:24:30

Re: Gustari dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 514340)
si eu tin south beach si nu stiu ce as putea sa mananc la scoala pe post de gustare:(
helllpp!!!!!

incearca alune..fistic..migdale :* eu la liceu am un magazin interior si imi pot lua si iaurt :)

marina19 07 feb 2011 20:30:04

Re: Gustari dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de dyya (Post 514372)
incearca alune..fistic..migdale :* eu la liceu am un magazin interior si imi pot lua si iaurt :)

dac eram acasa in mod normal asta mancam ..dar la scoala nu pot sa imi iau alune fistic sau migdale..nu am in ce sa le pun,,si colegele s-ar uita ciudat :-j..sunt mai inchise la minte..de iaurt nici nu se pune problema
ma gandeam sa imi fac eu acasa niste batoane cu alune fistic nuci dar nu stiu cum sa le fac sa se inchege..as putea sa topesc niste ciocolata neagra si sa le amestec apoi sa le dau la frigider..ce ziceti :-? ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:28:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO