forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Slabute care tin dieta South Beach faza II (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/slabute-tin-dieta-south-beach-faza-ii-4386.html)

Slabuta 05 iul 2010 20:48:10

Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Am zis sa fac un subiect separat, ca sa nu existe confuzii de meniuri pentru slabutele noi venite, si sa nu creada ca toate sunt de faza I.

Asa ca slabutelor, in faza II ne intalnim aici :)

Eu de maine aici voi da raportul. :)

sunshine 05 iul 2010 20:49:09

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
ce bine ca esti cu o zi inaintea mea, ma inspir de la tine:)

Slabuta 05 iul 2010 20:53:15

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 241767)
ce bine ca esti cu o zi inaintea mea, ma inspir de la tine:)

Nu stiu daca va fi mare inspiratie :D

Ca eu prima saptamana o sa mananc fructele in stare cruda, cred ca abia pe weekend fac niste deserturi cu fructe, in rest le voi manca simplu :)

Dar cand ma satur de ele asa ma apuc sa imi pun imaginatia la munca sa fac ceva interesant :)

Vreau sa imi fac maine painitele acelea gen wasa, am vazut ca avem voie cate putin paine.

Si sa am pe dimineata. :)

Slabuta 05 iul 2010 20:54:18

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Ma duc sa imi fac ultimul meniu din faza I :)

sunshine 05 iul 2010 20:55:25

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
da si am inteles ca la inceput trebuie sa alegi cate un aliment permis pe zi. deci nu intr-o zi si fructe si paine. o zi fructe, a doua zi o portie de paine, a 3 a zi o portie de orez. sper ca nu zic prostii, eu asa am prins

anqutz 05 iul 2010 21:02:42

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 241780)
da si am inteles ca la inceput trebuie sa alegi cate un aliment permis pe zi. deci nu intr-o zi si fructe si paine. o zi fructe, a doua zi o portie de paine, a 3 a zi o portie de orez. sper ca nu zic prostii, eu asa am prins

Da, cam asa ceva, reintorduci ft lin carbohidratii. :P De ex, in prima zi nu o sa manaci si paste integrale si fructe. Probabil ca dupa 4-5-6 saptamani o sa poti sa mananci si paste, putina wasa si 3 portii fructe in aceeasi zi.

O sa mai arunc si eu pe un ochi aici. :P

Slabuta 05 iul 2010 21:05:37

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 241793)
Da, cam asa ceva, reintorduci ft lin carbohidratii. :P De ex, in prima zi nu o sa manaci si paste integrale si fructe. Probabil ca dupa 4-5-6 saptamani o sa poti sa mananci si paste, putina wasa si 3 portii fructe in aceeasi zi.

O sa mai arunc si eu pe un ochi aici. :P

Aham.
Ia uite, bine ca am zis prostia ca asa taceam si faceam greseli :))

Multumesc pentru corecturi.
Eu nu am cartea si nu inteleg mai nimic din ce trebuie si ce nu.
Atunci pa-pa painita ca nu ii duc lipsa. Mai degraba pap fructe. :)

Pai sa arunci Anqutz, ca imediat fac o prostie si 2 saptamani se duc pe apa sambetei :))

Slabuta 05 iul 2010 21:07:06

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Anqutz frisca e voie?
Fara zahar frisca.

anqutz 05 iul 2010 21:08:48

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Ai voie frisca, cel putin eu am mancat si la faza 1 si asta nu m-a impiedicat sa dau jos ft mult, dar ai grija ca e grasa. Daca simti nevoia de ceva dulce mai bine iei o gura de frisca (15 gr) decat sa te arunci in cine stie ce. :P

Slabuta 05 iul 2010 21:15:31

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 241807)
Ai voie frisca, cel putin eu am mancat si la faza 1 si asta nu m-a impiedicat sa dau jos ft mult, dar ai grija ca e grasa. Daca simti nevoia de ceva dulce mai bine iei o gura de frisca (15 gr) decat sa te arunci in cine stie ce. :P

Tu ce fel de frisca mancai?
Ca eu am vazut la tub si scria light fara zahar, acum nu stiu cum era la grasimi si nici firma nu am retinut-o.

Eu nu vreau sa o mananc asa, ma gandeam sa o folosesc la prajituri :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:45:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO