Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Nasterea - Cum am nascut...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 21 iul 2010, 15:06:26
alinaflisc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mai 2010
Locaţie: RESITA, Romania
Vârsta: 40
Dieta: personala
Date: 158cm, 72kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

Am nascut pe 14 mai 2008,cred ca am omis sa spun si moasa mi-a zis ca am nascut f fff repede,am ajuns ultima in sala de travaliu si am nascut prima.Va pup si multa bafta!
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 22 iul 2010, 12:26:29
1905's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2010
Locaţie: Gernika, Spania
Date: 166cm, 52kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

Ai nascut cu epidurala sau nu?
1905, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
1905, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1670 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1153 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 22 iul 2010, 15:03:11
alinaflisc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mai 2010
Locaţie: RESITA, Romania
Vârsta: 40
Dieta: personala
Date: 158cm, 72kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

am nascut normal fara epidurala.Fetita mea,Andra a avut 3400kg la nastere.daca mai ai intrebari iti raspund.pa pa
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 19:28:43
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

Citat:
Anterior postat de alinaflisc Vezi mesajul
am nascut normal fara epidurala.Fetita mea,Andra a avut 3400kg la nastere.daca mai ai intrebari iti raspund.pa pa
Alina felicitari pentru bebe, sa fie sanatoasa si fericita fetita ta

Ma bucur ca ai nascut repede si nu te-ai chinuit cum au mai povestit unele mamici
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 23:13:16
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

salutare mamici si nu numai!
sunt fericita mamica a unui baietel pe nume ROBERT.eu si sotul meu suntem impreuna de 12 ani (ii implinim in noaptea de revelion la ora 2.20)si casatoriti de 3 (i-am implinit in 7 iulie).dupa casatorie am hotarat sa facem un bebe pt ca ne doream acest lucru foarte mult dar bebe s-a lasat asteptat vreo 10 luni,pur si simplu nu ramaneam insarcinata si pace buna!!! controale peste controale ,analize investigatii, totul in zadar .eram disperata!!! il intrebam pe sot seara cand ne puneam la somn daca vom infia un bebe in cazul in care nu raman insarcinata??? eu nu hotarat! vai fetelor cate nopti am plans eu ,cate intrebari ridicate la cer :de ce tocmai eu ? oare cu ce sau unde am gresit de eu nu pot avea copii?
dar............ minunea s-a intamplat atunci cand imi pierdusem orice speranta , am ramas in concediu am fost la mare si am venit acasa
insarcinata!!!
am aflat apoi ca stresul era de vina pt faptul ca nu ramaneam insarcinata(lucram intr-o firma de confectii imbracaminte si raspunzatoare pt toat ceea ce inseamna croirea hainelor)
asa deci am ramas insarcinata..........bun .......................... aveam 94 kg!
am avut o sarcina usoara ,fara greturi,dureri ,ameteli nimic (doresc tuturor viitoarelor mamici o sarcina asa usoara)doar ca datorita faptului ca am inceput renovarea apartamentului pt primirea printului nostru am slabit 5 kg ,lucru pt care am fost putin mustruluita de medic!
in luna a 7 de sarcina am vizitat pt prima data sala de travaliu ,nu pt ca as fi avut probleme de nastere prematura ci pt ca asa mi-a zis moasa cu care hotarasem ca voi naste ca este bine.atunci am auzit pt prima data bataile inimii puiutului meu ,a fost asa de emotionant (mai auzisem eu ceva cand mergem la ecograf lunar dar parca aparatura asta amplifica sunetul ,a fost ceva ce nu voi uita niciodata!)
vizita la spital s-a repetat si in luna a 8 a si in luna a 9 a . cu 2 zile inainte sa nasc m-a chemat moasa pt un control rapid si mi-a zis sa ma pregatesc ca voi naste curand (asta era luni,miercuri am nascut)
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui nicoleta100:
pamy (11 ian 2013)
  #16 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 00:02:58
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

......................si a venit ziua de miercuri
bagajele erau gata pregatite
miercuri dimineata ma trezeste o durere acuta in spate,m-am speriat ,moasa zicandu-mi ca trebuie sa ma doara burta. asa..........asta era pe la 8.00 dimineata ,la 9.00 alta durere acuta(nu sunt rea de durere ,nu ma plang de obicei ,dar durerea asta parca era altfel decat orice durere ,daca imi dadeai mana te strangeam pana iti albeam mana!) la 9.20 iar la 9.40 iar , incepand de la 10.00 am inceput sa notez contractiile (am sunat moasa si mi-a zis ca sunt contractii si ca daca se repeta la interval de 6min inseamna ca este nastere sigur si sa merg la spital)
calma merg fac o baie (bine am facut ca pana duminica nu am mai facut alta!) imi sun sotul pt ca deja contractiile erau din 10 min in 10 min si.....................surpriza :sotul meu(sofer de meserie) era plecat din judet cu treaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cand contractiile au ajuns sa fie din 6 in 6 minute m-am imbracat ,mi-am carat singura bagajul la masina si m-am dus frumusel la spital!!!
asta era pe la ora 11.00 .bun.....merg la spital ma tin asistentele alea pt ami face actele de internare vreo 15 min ,pana vine doamnele de la sala de nasteri mai trece vreo 15 minute si iata-ma pe la 11.30 in sala de nasteri pe 'capra' pt a mi se face clisma (daca stiam ca imi face asa ceva cred ca eram in stare vreo 4 zile sa nu mananc nimic,super naspa senzatia) noroc ca eram epilata total ca altfel am auzit ca se ocupau ele si de lucrul asta! apoi sunt trimisa la baie .............vai imaginati-va ca am stat acolo vreo 30 min cred (naspa senzatie!) cnd credeam ca pot sa plec trebuia sa ma intorc,si uite asa a m,ai trecut vreo 30 min .Durerile se intensificau ,deja nu mai puteam sa stau in picioare cand aveam contractiile(si cand ma gandesc ca o intrebam pe mama daca doare si imi spunea ca un pic mai tare decat o durere de masele!).am hotarat ,sfatuita de moasa sa ma plimb pe coridor (cica daca te plimbi nasti mai usor)si ma intalnesc pe coridor cu nenea doctorul care ma suie din nou pe 'capra' si imi rupe apa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! am crezut ca acolo raman!!!!!!!!!! nu am mai putut sa ma dau jos de acolo decat cu ajutorsi....iar plimbare .pe coridor ma intalnesc cu nasa mea (manichiurista de meserie )pe care o sunasem eu sa ii spun ca am venit la spital,si care cu un 'tupeu' fantastic imbraca halatul alb pe care il foloseste la servici si intra cu mine sa ma ajute la plimbare pe toate coridoarele spitalului (in mod normal nu este voie) ,dar scopul scuza mijloacele. sunt dusa din nou in sala de nastere ,unde se hotareste ca trebuie sa merg la baie sa ma ''screm'(asa ceva nu am mai auzit in viata mea!) .noroc cu nasa care cu tupeul caracteristic a intrat cu mine si la baie (care se afla intradevar aproape de sala de nastere)si mi-a suflat pe fata ,m-a udat cu apa,mi-a facut vant ,nici nu mai stiu ce mi-a facut ,ideea este ca mi-a fost de un real ajutor ,ea a mers si a chemat moasa ca nu mai puteam ,daca eram singura nu stiu cat eram lasata la baie!
bun ....................odata ajunsa in sala de nastere ainceput chinul !!! impinge tare!!!! acum nu mai impinge !!! hai ca poti!!!! eu nu mai pot (strigam ,imi povesteste nasa care era in afara salii ca eu sincer nu mai stiu!!!) cred ca am impins de vreo 4-5 ori puternic si bebe ...........a venit pe lume !!!! a fost nevoie de o taietura de vreo 3 cm pt ca bebe era foarte mare ,a avut 4,100 kg la nastere si 54 cm!(dar nu am simtit-o)
bebe mi-a fost pus imediat la san dar a fost lenes si nu a vrut sa suga ,drept pt care a primit nota 9 la nastere!
intradevar(vorba IANNEI) dupa ce am facut 'cunostinta ' cu puuiutul meu ,am uitat de toata durerea!!!!
a urmat eliminarea placentei ,curatarea locului,coaserea taieturii de 3 cm(ulterior am aflat ca mai bine o taietura 'controlata' decat o rupere care necesita o refacere mai lunga si mai multe copci) dar eu nu mai eram prezenta ,atenta la ce imi fac ,aveam ochi numai pt bebe meu scump si drag
intradevat nu poti uita niciodata sentimentele care te invadeaza cand vezi un ghemotoc de carne mica mica care parca se uita la tine si iti zambeste (pacat ca la noi taticii nu au acces pt a filma acele momente unice si pline de emotii)
desi a fost o experienta dureroasa (mai ales ultimele contractii inainte de nastere cand eu eram la baie pt a ma 'screme' si imi venea sa ma dau cu capul de pereti de durere) daca ar fi sa repet aceasta experienta unica in viata unei femei as spune DA fara a sta pe ganduri(si probabil ca o voi repeta pt ca sotul meu deja ma bate la cap sa facem si o fetita!)
sper ca nu v-am plictisit cu povestea nasterii printului casei noastre!!
va pup si va doresc nastere usoara celor care sunteti pe punctul de a naste sau celor care vor face acest minunat pas in viitor!
sanatosi si frumosi !!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui nicoleta100:
pamy (11 ian 2013)
  #17 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 00:18:38
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

Am citit cu zambetul pe buze cele 2 mesaje ale tale, Nicoleta

Unele momente de-a dreptul amuzante
Ma bucur ca sunteti bine impreuna cu bebe

Multa sanatate va doresc
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 17:54:16
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Am citit cu zambetul pe buze cele 2 mesaje ale tale, Nicoleta

Unele momente de-a dreptul amuzante
Ma bucur ca sunteti bine impreuna cu bebe

Multa sanatate va doresc
salutare SLABUTA!
MULTUMESC FRUMOS
si noi iti dorim multa sanatate ,fericire si poate ....un bebelus(atunci cand va fi vremea)si.....nastere usoara ,fara peripetii
da ce numai pe mine sa ma traga cineva de pantaloni cand sunt la PC???
PS:esti casatorita?(din cate am citit eu cred ca nu!) ceva planuri in viitorul apropiat?
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 12:38:10
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Nasterea - Cum am nascut...

Am o mare rugaminte la slabutele mamici care vor naste anul acest sau la anul viitor.

Sa ne povestiti cum a fost nasterea, eu cel putin sunt foarte curioasa si as vrea sa stiu prin ce trebuie sa treci.

Am vazut ca unele femeie nasc mai usor altele mai greu, cum ati nascut voi?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 24 ian 2011, 13:24:21
patratel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 ian 2011
Locaţie: tg-mures, Romania
Vârsta: 38
Dieta: South beach
Date: 160cm, 53.8kg
Mesaje: 1.822
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)

am vazut ca discutati de nasteri.... si pentru mine a fost un dezastru..... mai avem putin si ma aruncam pe geamul salonului (fara exagerare), dar am reusit sa trec cumva si peste asta

la noi in oras este o politica in spital ceva de speriat... pana nu cazi jos de pe picioare nu iti fac cezariana.... vezi Doamne ei vor sa incurajeze nasterea naturala.... imi bag picioarele in ea, ca din cate am citit si am vb cu mai multe mamici nu vad nici un avantaj sau vreun beneficiu... eu recomand cezariana (ca pana la urma am nascut cu cezariana ) din tot sufletul.... rad acum si zic ca eu as face un copil cu cezariana in fiecare luna....

deci nasterea mea a debutat in data de 14.12.2009 seara pe la 19.... mi s-a rupt membranele si incet incet m-am pregatit de spital ca incepeau sa apara si durerile.. mici dar erau... astfel ca la ora 22 imi faceau hartiile de internare... m-au dus in salon unde mai erau 2 fetelll.... un dezinteres total fata de mine din partea asistenteleor pana le bagam banutii in buzunar... a trecut noaptea si durerile se intensificau si astfel ca pana dimineata am ajuns sa am dureri din 3 in 3 minute.... mi-au pus atunci o perfuzie care cica era cu oxitocina, ca mai tarziu sa aflu ca defapt era doar ser fizilogic.... si toata ziua de 15 am tinut-o cu dureri din 3 in 3 minute si dilatie ciuciu.... spre seara ajunsesem la dilatare de 4 cm..... dupa 24 de ore de travaliu am inceput sa ma cert cu toata lumea pe acolo, ca imi era frica de viata puisorului meu.... sotul era pe holurile spitalului innebunit, a ajuns pana la directorul spitalului cu interventii si toata lumea imi spunea acelasi lucru "TREBUIE SA AVETI RABDARE".... nu va spun ca deja nu mai aveam putere nici macar sa vb cum trebuie si ei ma trimite-au sa ma culc ca sa imi reinnoiesc fortele pentru a putea face nasterii in sine.... dupa o noapte groaznica dimineata a intrat un dr de garda (pe care il consider ingerul meu) mi-au facut controlul si mi-a spus: ai dilatatie 6 cm.... mai asteptam o ora... daca nu avanseaza lucrurile te propun spre cezariana... vreau sa va spun ca nu a durat o ora si cazusem de pe picoare... de oboseala? de foame? de dureri? nu stiu /... astfel ca s-au speriat idiotii atat de tare inca m-au bagat in sala de operatii de urgenta.... si asa in data de 16.12.2009 la ora 12.45 a venit pe lume puiule meu Eric Andrei.... recuperarea la cezariana a fost floare la ureche... a dua zi m-am dat jos din pat si seara eu era cu picioarele in ciuveta sa ma spal.....

a fost cumplit si nu ii doresc nici celui mai mare dusman sa treaca prin ce am trecut eu in zilele alea, dar cand il vad pe baietelul meu zic ca a meritat fiecare secunda de durere si pentru el as mai trece odata prin aia... doar pentru el, ca datorita acestei intamplari eu alt copil nu imi mai doresc.... in sistemul nostru de sanatate este o adevarat loterie daca scapi sanatosi din mana acestor doctori dezinteresati
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui patratel:
LOREDANA99 (04 nov 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
copil, epidurala, mama, mamici, maternitate, nastere

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Nasterea in spitalele din Romania lavinuta Dieta, Sportul si Sarcina 30 13 iul 2012 13:55:14
Am nevoie de indici cum sa ma descurc pe site galdeaelena Forum 17 02 feb 2011 10:44:39
Cum sa slabesc? am 90 de kg simonika18 Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 78 16 dec 2010 10:11:11
Cum pot sa am un grafic cu greutatea? julia_B Calculator Nutritional 4 13 sep 2009 13:38:19
Cadou pentru un nou-nascut Slabuta Despre noi, ... femeile 9 09 aug 2009 23:34:08

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole