forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete si alimentatie (http://forum.slabute.ro/diete-alimentatie/)
-   -   Slabute pana la vara!!! (http://forum.slabute.ro/diete-alimentatie/slabute-pana-vara-10617.html)

Sarita 18 nov 2011 18:19:25

Slabute pana la vara!!!
 
Fetelor,nu v-ati dori sa aratati bine pe plaja la anul?
M-am hotarat sa deschid acest subiect pentru a ne sprijini una pe alta sa "descoperim slabuta din noi" dupa cum spune si sloganul acestui site.
Va astept sa va scrieti "povestile" sau mai bine zis experientele in ale slabitului ..va pup :* si va astept.

Sarita 19 nov 2011 09:53:05

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Pentru a slabi frumos si sanatos si pentru a ne mentine (ca asta e mai greu) nu trebuie sa tinem o anumita dieta ci se ne formam o dieta proprie,personalizate cu 3 mese si 5 gustari, multe legume, 1-2 fructe pe zi, 2 l de apa si suplimente (alge,omega3,vitamine,etc) daca este nevoie.
O alta latura importanta este sportul practicat de minimum 4x/saptamana cel putin 30 de minute. Pentru inceput ar trebui sa incepem cu plimbari iar apoi sa crestem treptat ritmul pana ajungem la exercitii cardio adevarate precum aerobicul. Dupa ce vom dobandi rezistenta este foarte indicat sa combinam exercitiile cardio cu cele de forta iar dupa ce vom ajunge la greutatea dorita ar trebui sa ne axam pe exercitii de modelare precum pilates sau fitness (dar sa nu uitam de cele cardio pt ca sunt f sanatoase).

Deci, cine mi se alatura?;;)

Brownnie 19 nov 2011 14:20:49

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Buna Sarita...ma alatur initiativei tale..sa fim suple pana la vara!
Fac sport cam de 3 ori pe saptamana,aerobic,fittnes.Ma simt mult mai bine de cand m-am apucat sa fac miscare.Mananc echilibrat,legume si fructe..mai ma scap uneori cu un desert dar asta e.dupa ce vin de la sala mi se face pofta de dulce,acum am inceput sa ma mai descurc cu aceasta pofta,adica mananc o salata de fructe dupa cu putina miere deasupra si gata..e mai bine decat sa mananc o ciocolata!
Oricum nu este recomandat nici sa manancam f multe fructe.
Deci,mult succes!

Sarita 19 nov 2011 14:42:37

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Citat:

Anterior postat de Brownnie (Post 849888)
Buna Sarita...ma alatur initiativei tale..sa fim suple pana la vara!
Fac sport cam de 3 ori pe saptamana,aerobic,fittnes.Ma simt mult mai bine de cand m-am apucat sa fac miscare.Mananc echilibrat,legume si fructe..mai ma scap uneori cu un desert dar asta e.dupa ce vin de la sala mi se face pofta de dulce,acum am inceput sa ma mai descurc cu aceasta pofta,adica mananc o salata de fructe dupa cu putina miere deasupra si gata..e mai bine decat sa mananc o ciocolata!
Oricum nu este recomandat nici sa manancam f multe fructe.
Deci,mult succes!

Lasa ca nu-i nimic daca mai mananci si cate un desert..nu e indicat sa renuntam complet la un anumit fel de mancare .
Mult succes si tie!

mutulica 19 nov 2011 15:39:14

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Buna fetelor, ma alaturi si eu voua, vreau si eu sa fiu slabuta pina la vara, sa arat supeeeer bine in pantaloni scurti, in costum de baie si in fustite, pe care neaparat le cumpar la vara, ca doar o sa fiu o slabuta>:)>:)>:)...
sint bune planurile voastre...
eu acum tin o hipocalorica personalizata cu 3 mese principale si 1-2 gustari; nu renunt definitiv la dulce dar oricum cu ajutorul calculatorului nutritional imi tin in friu caloriile si numarul de carbo.
Sportul e important, deci pentru a fi slabute pina la vara trebuie sa facem cit mai mult sport eu zic de 5-6 ori pe saptamina cel putin cite 30-40 min.
Cam asa e planul.....

adrianapop78 19 nov 2011 19:23:04

Re: Slabute pana la vara!!!
 
buna fetelor si eu vreau sa ma inscriu in concurs ce ziceti ma acceptati?

mutulica 19 nov 2011 19:37:18

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Citat:

Anterior postat de adrianapop78 (Post 850210)
buna fetelor si eu vreau sa ma inscriu in concurs ce ziceti ma acceptati?

pai nu e un concurs, e mai degraba o provocare, ca sa aratam bine pina la vara;);)

Sarita 08 dec 2011 13:32:53

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Nu v-am mai vizitat de mult slabutelorrrr...ce mai faceti??
Ce planuri aveti pentru a deveni slabute cu acte-n regula pana la vara?
Ce sporturi imi recomandati pt coapse rotunjoare hihi ??

Nyco 79 03 ian 2012 23:57:29

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Da!Si eu ma inscriu!Desi am de dat cam mult,vreo 20 de kg,macar incerc.Ce dieta sa tin?Ce-mi recomandati pentru a slabi atat de mult!Pentru sport e ok 30 de minute seara de bicicleta de casa si eventual in week-end sambata ,duminica cate 30 de minute de alergat?Eu am probleme MAAAARI cu dulciurile.In rest nu prea mananc,mai mult ciugulesc.Voi ce regim tineti?
Spor la slabit!

Sarita 07 ian 2012 18:16:05

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Citat:

Anterior postat de Nyco 79 (Post 889430)
Da!Si eu ma inscriu!Desi am de dat cam mult,vreo 20 de kg,macar incerc.Ce dieta sa tin?Ce-mi recomandati pentru a slabi atat de mult!Pentru sport e ok 30 de minute seara de bicicleta de casa si eventual in week-end sambata ,duminica cate 30 de minute de alergat?Eu am probleme MAAAARI cu dulciurile.In rest nu prea mananc,mai mult ciugulesc.Voi ce regim tineti?
Spor la slabit!

Hi! Eu iti recomand sa alegi o dieta hipocalorica personalizata si sa nu papi mai putin de 1000kcal. Bine?:-/ Cat despre pofta de dulciuri te sfatuiesc sa iei crom si sa mananci fructe 1-2/zi.
Sportul eu zic ca e bine :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:41:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO