forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete si alimentatie (http://forum.slabute.ro/diete-alimentatie/)
-   -   Slabute pana la vara!!! (http://forum.slabute.ro/diete-alimentatie/slabute-pana-vara-10617.html)

adriana21 09 ian 2012 13:23:44

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Buna fetelor!
Ma alatur si eu voua...Am inceput de azi dieta.O saptamana in care mananc doar fructe si legume,pentru detoxifiere,plus ceai detoxifiant,binenteles...De luni,continui cu o dieta personalizata,dupa gustul meu,cu cereale integrale si iaurt 0% la micul dejun sau oua fierte sau la tigaie,pranz cu gratar de pui,peste,iepure cu salata sau legume gatite,cina cat mai usoara cu supe de legume si mai vad eu ce...si binenteles,fructe la gustare.Sper ca o sa pot face si sport,am un program destul de aiurea...
Trebuie sa reusesc!!!
Va pup si va doresc multa bafta la slabit si sa fiti tari in fata tentatiilor!!!

Sarita 09 ian 2012 19:25:07

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 894590)
Buna fetelor!
Ma alatur si eu voua...Am inceput de azi dieta.O saptamana in care mananc doar fructe si legume,pentru detoxifiere,plus ceai detoxifiant,binenteles...De luni,continui cu o dieta personalizata,dupa gustul meu,cu cereale integrale si iaurt 0% la micul dejun sau oua fierte sau la tigaie,pranz cu gratar de pui,peste,iepure cu salata sau legume gatite,cina cat mai usoara cu supe de legume si mai vad eu ce...si binenteles,fructe la gustare.Sper ca o sa pot face si sport,am un program destul de aiurea...
Trebuie sa reusesc!!!
Va pup si va doresc multa bafta la slabit si sa fiti tari in fata tentatiilor!!!

Bravo! Dar sper ca mananci macar 1000kcal in aceasta saptamana de detoxifiere,nu? Ca altfel ne suparam:P

adriana21 09 ian 2012 20:36:19

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 894959)
Bravo! Dar sper ca mananci macar 1000kcal in aceasta saptamana de detoxifiere,nu? Ca altfel ne suparam:P

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Oricum imi e destul de greu,dupa o perioada in care mi-am facut toate poftele, sa nu mananc suficient m-ar baga in spital....Azi am fost extraordinar de slabita si m-a durut capul ingrozitor si mai sunt si la munca....Primele zile sunt cele mai grele,dupa aia nu mai am nici o treaba...Dupa cum mi-am calculat azi,am mancat undeva pe la 1050-1100 kcal.

Sarita 09 ian 2012 20:41:21

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 895089)
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Oricum imi e destul de greu,dupa o perioada in care mi-am facut toate poftele, sa nu mananc suficient m-ar baga in spital....Azi am fost extraordinar de slabita si m-a durut capul ingrozitor si mai sunt si la munca....Primele zile sunt cele mai grele,dupa aia nu mai am nici o treaba...Dupa cum mi-am calculat azi,am mancat undeva pe la 1050-1100 kcal.

Eft bine...ar trebui sa iei in aceasta perioada de detoxifiere si ceva suplimente de fier,complexul B pentru a evita posibile carente.

alina_neamt 09 ian 2012 23:36:19

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Buna, fetelor!
Slabuta pana la vara imi doresc si eu sa fiu....5-10 kg in minus ar fi excelent!
Eu deocamdata am eliminat paine si urmeaza dulciurile...Am de gand sa fac si ceva sport... Nu am decis inca: sala, alergat sau acasa!
Mult succes tuturor!

kandyy 17 ian 2012 09:54:44

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Buna..ma alatur si eu provocarii voastre..am inceput sa imi calculez nr caloriilor ,mancand cate putin ,3 mese, si intre 2 gustari(fructe )..akm,e mai greu k sportul.nu prea am chef sa merg la sala,deocamdata asa k . :) miam cump un ministepper acasa.fac pt inceput in fiecare seara 20 min +abdomene 10 serii a cate 10 abdomene (am vazut zilele trecute pe net,o inreg k Florin Unceanu,spunandu-i la Nicoleta Luciu km sa faca abdomene,sa fie mai simple(mai ales pt un incepator) si sa te ajute : te pui pe spate,pui ambele maini sub coapse,si incepi a ridica genunchii pana la piept.eu am incercat si mi se pare ok. succes in provocare ;)

mutulica 17 ian 2012 16:04:47

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Citat:

Anterior postat de kandyy (Post 903435)
Buna..ma alatur si eu provocarii voastre..am inceput sa imi calculez nr caloriilor ,mancand cate putin ,3 mese, si intre 2 gustari(fructe )..akm,e mai greu k sportul.nu prea am chef sa merg la sala,deocamdata asa k . :) miam cump un ministepper acasa.fac pt inceput in fiecare seara 20 min +abdomene 10 serii a cate 10 abdomene (am vazut zilele trecute pe net,o inreg k Florin Unceanu,spunandu-i la Nicoleta Luciu km sa faca abdomene,sa fie mai simple(mai ales pt un incepator) si sa te ajute : te pui pe spate,pui ambele maini sub coapse,si incepi a ridica genunchii pana la piept.eu am incercat si mi se pare ok. succes in provocare ;)

bafta la slabit>:D<

EveBolt 19 ian 2012 15:48:49

Re: Slabute pana la vara!!!
 
i'm in:))
deja am inceput sa am rezultate dupa 4 zile:D am ajuns iar la 59.5-60 in talie[masurata searra]
cat despre dieta e hipocalorica e adv, dar tinand cont ca am niste prb d sanatate, i.am spu doctorului ce si cum mananc si a zis ca e bine si ca am ptine kcal din cauza ca aleg chestii cu densitate mica calorica:D..
cat despre sport... il fac cu mare placere..

Sarita 19 ian 2012 20:37:23

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Tot voiam sa va intreb fetelor...voi cand faceti sport,in special exerctii anaerobe, simtiti asa o usoara presiune in crestetul capului? e normal oare sa simt asta :-/? eu dupa ce fac astfel de exerictii (genoflexiuni,abdomene,fandari,flotari) ma cam doare capul chiar daca am antrenament...zic eu;).

MAEVA 21 ian 2012 10:20:11

Re: Slabute pana la vara!!!
 
Buna Slabutelor,am sa ma alatur si eu vouo,imi doresc foarte mult sa slabesc pana la vara,mai ales ca eu am plaja in fata casei mele,si asa de frumos este la plaja,bronzat,creme,costum de bae,fustite,nisip,este superb.Am sa incep de astazi sa-mi calculez un bun meniu care sa nu depaseasca 1000cal,sport eu fac in fiecare zi,30min bicicleta de apartament,am si un DVD de exerciti pentru abdomen si fund,am sa intru aici tot timpul,am foarte nevoie de sustinere,incurajari si mai ales de sfaturii,va multumesc


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:19:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO