forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete Vedete (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/)
-   -   Ati apela la dietele inventate de vedete? (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/ati-apela-dietele-inventate-vedete-7560.html)

deadcountess 30 dec 2010 09:50:00

Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
Peste tot dau de diete ale unor vedete si ma surprinde ca se gasesc asa multi adepti. Si eram curioasa cat de multe sunt persoanele care ar apela la asa ceva.

deadcountess 30 dec 2010 09:56:56

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
Eu am votat nu, pt ca dietele vedetelor ma duc cu gandul la o veche reclama Sprite cu un baschetbalist pe care daca as vrea sa o plagiez ar iesi cam asa ceva:

Ai vrea ca Nicoleta Luciu (aici fiecare poate inlocui cu numele vedetei preferate) sa dezamorseze o bomba langa tine? Ai vrea ca un Nicoleta Luciu sa te opereze? Si atunci de ce ai vrea sa-ti spuna ea ce sa mananci?

anqutz 30 dec 2010 11:32:13

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
Votez nu. Ce a mers pt ele nu neaparat merge pt mine. Avem alt program, alt stil de viata, ce mai, suntem diferiti din cap pana in picioare. Plus ca nu poti inlocui anii de cercetare si studiile unor nutritionisti cu experienta unei singure vedete.

Alina82 30 dec 2010 12:41:38

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
Clar NU....in primul rand pt k suntem diferiti si nu e obligatoriu k ce functioneaza la x sa mearga si la mine...si in al 2 a rand pt k de multe ori au aparut vedete care spuneau k au slabit cu nush ce dieta si dupa le prindeau paparazzi iesind de la cabinete de chirurgie estetica...sau de la saloane cu fel si fel de aparate...sau chiar vazute cumparand fel si fel de produse pt slabit(pastile,prafuri etc)asa k nu am incredere in spusele lor:D

DrIulia2010 30 dec 2010 21:23:55

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
De obicei dietele "inventate"de vedete nu sunt decat pentru publicitate,pentru mediatizarea lor,cel mai des face asta PR-ul vedetei respective care intr-un moment de impas al vedetei trebuie sa faca cumva sa apara in media ca vedeta a slabit x kg intr-un timp foarte scurt,din pacate aceste stiri fabricate "se poarta"si in randul vedetelor din tara noastra,cu acelasi subiect,dieta X care a revolutionat lupta cu kg in plus(stiu din surse sigure).;)

anqutz 31 dec 2010 00:58:17

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
DrIulia, chiar imi era frica sa nu zici asta, ca-s inventii la PR-istului lor...

Livia89 03 ian 2011 02:25:52

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
eu am votat NU...

in primul rand pt ca de multe ori ele isi fac un fel de reclama sau vor sa atraga atentia asupra lor cu metoda folosita pt a slabi, cand de multe ori nici vorba sa apeleze la asta, sau chiar daca o fac, e un gest cat se poate de prostesc... iau aici exemplul lui Lady Gaga, care, desi cat se poate de slaba, s-a hotarat sa manance doar mancare de bebelusi pt a slabi si mai mult.... ori nu poti sa recomanzi asta nici unui om care tine la sanatatea lui:-s si sa ne gandim ca sunt si fane care ii iau cuvantul drept exemplu si se supun la astfel de bazaconii

in al doilea rand, chiar vedetele care apeleaza la sport si la un stil de viata sanatos, isi dedica ft mult timp imaginii, aloca multi bani in tot felul de tratamente pt piele, petrec ore in sir la sala sau alaturi de un antrenor profesionist... ori, din nou, eu nu am timp si nici bani sa fac toate astea, oricat as vrea de mult:) felicitari celor care dispun de aceste doua resurse si se folosesc de ele ca sa ajunga la silueta dorita, eu cred insa ca sunt ft putine la numar:) iar imaginea nu este prioritatea nr 1 pt mine; cum spunea si Anqutz, noi suntem persoane diferite fata de vedete, de la noi nu se astepta nimeni sa aratam ca ele:P oricat am vrea noi de mult:)

larisagrec 21 feb 2011 13:18:54

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
Ma numar printre cele care nu au incredere in dietele vedetelor,cred ca totul e doar reclama,ati vazut si Teo ce a patit?Slabise destul de mult,cand a renuntat la dieta,adio silueta si sanatate,eu cred ca lua si pastile de slabit.
E prima mea zi pe acest forum,am citit mult inainte sa ma inregistrez,vreau sa arat bine pentru mine,sunt tanara si cu 11 kg in minus m-as simtii mult mai draguta.

DoarEu 21 feb 2011 15:16:13

Re: Ati apela la dietele inventate de vedete?
 
si eu am votat tot nu. nu am incredere pur si simplu :D mai bine mananc sanatos, renunt la alimentele care ingrasa si sunt nesanatoase, si totul e bine si frumos fara o "dieta minune"...parerea mea ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:16:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO