Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Dieta Nicoleta Luciu

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #41 (permalink)  
Vechi 28 mai 2009, 23:27:55
mariana_544's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2009
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: dieta nicoleta luciu
Date: 152cm, 98kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

buna fetelor
am inceput sa ma descurajez stau pe loc dieta nu isi mai face efectul
cred ca o sa trebuiasca sa merg la un nutritionist dar nu stiu cand se va intampla lucrul acesta.
as fi vrut si eu sa ma inscriu in concurs dar in cazul asta cu statul pe loc.........
astept sugestii de la voi
va pup si va
Nu este setat nivelul de activitate fizica. mariana_544, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #42 (permalink)  
Vechi 31 mai 2009, 11:36:37
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

Citat:
Anterior postat de mariana_544 Vezi mesajul
buna fetelor
am inceput sa ma descurajez stau pe loc dieta nu isi mai face efectul
cred ca o sa trebuiasca sa merg la un nutritionist dar nu stiu cand se va intampla lucrul acesta.
as fi vrut si eu sa ma inscriu in concurs dar in cazul asta cu statul pe loc.........
astept sugestii de la voi
va pup si va
Buna Mariana

De la bun inceput nu a fost chiar o idee buna treaba asta cu dieta Luciu, era prea restrictiva, nu stiu ce compot de mere..... Nu stiu, eu zic sa iti propui un regim pe care sa il poti modela in functie de gusturile tale.
De exemplu, eu cand spun ca urmez Scarsdale, asta nu inseamna ca mananc exact ce scrie acolo, dar il iau ca baza pentru regimul meu.

Mai gandeste-te si sa ne anunti daca esti interesata, pot sa te ajut cu sfaturi in timpul regimului. Il stiu de la A la Z. Si cand mai am 1 kg in plus stiu ce trebuie sa fac, apelez iar la dieta care la mine a functionat, Scarsdale.

Te pup si o duminica frumoasa.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 21 dec 2010 at 16:19:58. Motiv: greseala titlul subiect
Răspuns cu citat
  #43 (permalink)  
Vechi 31 mai 2009, 22:35:32
mariana_544's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2009
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: dieta nicoleta luciu
Date: 152cm, 98kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Mariana

De la bun inceput nu a fost chiar o idee buna treaba asta cu dieta Luciu, era prea restrictiva, nu stiu ce compot de mere..... Nu stiu, eu zic sa iti propui un regim pe care sa il poti modela in functie de gusturile tale.
De exemplu, eu cand spun ca urmez Scarsdale, asta nu inseamna ca mananc exact ce scrie acolo, dar il iau ca baza pentru regimul meu.

Mai gandeste-te si sa ne anunti daca esti interesata, pot sa te ajut cu sfaturi in timpul regimului. Il stiu de la A la Z. Si cand mai am 1 kg in plus stiu ce trebuie sa fac, apelez iar la dieta care la mine a functionat, Scarsdale.

Te pup si o duminica frumoasa.

multumesc slabuta pentru raspuns
am sa caut aceasta dieta sa vad despre ce este vorba, dar vezi ca la mine cred ca,
mai conteaza si varsta.
asa cum ti-am mai spus, la inregistrase s-a strecurat o greseala la anul nasterii. corect este 1954 deci am o varsta.
a fost o greseala a mea ca nu am luat masuri din timp.
mai ca imi vine sa spun ca imi pare rau ca m-am lasat de fumat. de aici mi se trage cel mai mult. lasatul de fumat m-a facut sa mananc dulciuri. in loc de tigare rontaiam ceva dulce.
cred ca am mai povestit acest lucru
inca o data iti multumesc pentru sfat, am sa caut aceasta dieta
si eu te pup si am sa revin
Nu este setat nivelul de activitate fizica. mariana_544, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de Slabuta; 21 dec 2010 at 16:19:52. Motiv: greseala titlul subiect
Răspuns cu citat
  #44 (permalink)  
Vechi 31 mai 2009, 22:40:26
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

Citat:
Anterior postat de mariana_544 Vezi mesajul
multumesc slabuta pentru raspuns
am sa caut aceasta dieta sa vad despre ce este vorba, dar vezi ca la mine cred ca,
mai conteaza si varsta.
asa cum ti-am mai spus, la inregistrase s-a strecurat o greseala la anul nasterii. corect este 1954 deci am o varsta.
a fost o greseala a mea ca nu am luat masuri din timp.
mai ca imi vine sa spun ca imi pare rau ca m-am lasat de fumat. de aici mi se trage cel mai mult. lasatul de fumat m-a facut sa mananc dulciuri. in loc de tigare rontaiam ceva dulce.
cred ca am mai povestit acest lucru
inca o data iti multumesc pentru sfat, am sa caut aceasta dieta
si eu te pup si am sa revin

Buna Mariana.

Dieta o gasesti aici: http://forum.slabute.ro/diete/princi...arsdale-1.html
Uite-te un pic pe ea, sa imi spui ce parere ai.
Ai dreptate conteaza varsta, dar nu ti-am recomandat o dieta miracol, este un regim care combina niste alimente sanatoase, pe care trebuie sa le includem in alimentatie cand vrem sa slabim.

Astept parerea ta. Si de ce sa nu incerci o saptamana, nu ai ce pierde si atunci vezi daca continui sau nu.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #45 (permalink)  
Vechi 01 iun 2009, 22:43:34
mariana_544's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2009
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: dieta nicoleta luciu
Date: 152cm, 98kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Mariana.

Dieta o gasesti aici: http://forum.slabute.ro/diete/princi...arsdale-1.html
Uite-te un pic pe ea, sa imi spui ce parere ai.
Ai dreptate conteaza varsta, dar nu ti-am recomandat o dieta miracol, este un regim care combina niste alimente sanatoase, pe care trebuie sa le includem in alimentatie cand vrem sa slabim.

Astept parerea ta. Si de ce sa nu incerci o saptamana, nu ai ce pierde si atunci vezi daca continui sau nu.
multumesc slabuta
da m-am uitat nu este greu de tinut si mai ales nu faci foame
am sa ma apuc de ac dieta si am sa te tin la curent cum reactioneaza organismul meu
inca o data multumesc te pup si te
Nu este setat nivelul de activitate fizica. mariana_544, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #46 (permalink)  
Vechi 05 iun 2009, 13:40:49
diaralu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Hipocalorica + nimic (in afara de apa) dupa ora 18 + fitness
Date: 170cm, 62.4kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

De azi am intrat si eu in gasca ...am inceput sa tin regimul Nicoletei Luciu..sper sa dea rezultate
diaralu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 251 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #47 (permalink)  
Vechi 05 iun 2009, 19:58:50
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

nota 10 ptr raspunsul lui mishutza

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Pe mine poti sa ma picuri cu ceara ca eu nu cred tampenia asta cu Dieta Lu tata.Avea 30 de kile cand,inainte de a naste?Sau la 5 minute dupa ce a nascut?Si chiar daca avea 30 de kile in plus a doua zi dupa nastere,la cat era ea de umflata se vedea clar ca are extrem de multa apa retinuta in corp,si apa asta se elimina.Multe femei pierd in prima saptamana dupa nastere destule kilograme.Apoi,femeia spune ca a alaptat,iar sute de calorii ce se duc zilnic.Ca nu e o dieta sanatoasa,asta se vede cu ochiul liber....etc....etc.......Si care bineintels,nu au banii Nicoletei,sa isi faca diferite tratamente,si alte zeci de chestii ce se pot face bani sa ai.
Sper sa nu par prea,dar voi spune de cate ori am energie si chef ce nebunii sunt dietele astea,si cat de periculoase sunt.
si in completare si fara a fi rautacioasa

bagati-va mintile in cap ! nu ati pus 30kg intr-o luna! si chiar si daca le-ati fi pus...tot nu le-ati fi dat jos tot intr-o luna! pur si simplu organismul nostru nu functioneaza asa...nu poti manca timp de o luna sarmale... smantana.. ciocolata.. paine si pepsi ..si sa pui 10kg pe tine si apoi sa le dai jos luna urmatoare...ce bine ar fi fost,nu?
inainte de a va apuca de slabit ..pune-ti mana pe o carte sau cititi pe internet (forumul asta e destul de plin de info) de ce ne ingrasam..

1. factori genetici... mergi la nutritionist (pana si varsta mamei la nastere conteaza!)

2. alimentatia infantila - celule grase se formeaza in primii ani de viata - iar mergi la nutritzionist

3. boli sau dereglari hormonale - mergi la nutritionist daca o dieta realista nu da roade !

3. sedentarismul - metabolism lent - chiar daca mananci putin extra caloriile pe care organismul nostru nu le consuma se depun si devin grasime - DECI fa miscare !

4. sarcina sau stresul

5. frecventa si compozitia meselor - aplica dieta DAR ...si e dar mare asta nu inseamna infometare !!!
( etc la factori )

Ca sa va dati seama unde gresiti si de ce metabolismul vostru aduna caloriile si le transforma in celule grase puneti mana pe un pix si o foaie si notati tot ce bagati in voi timp de o sapt si apoi cat si ce exercitii faceti. Aveti aici pe site calcul calorii si la papa si la sport. Trageti linia si analizati.

de ex

cazul 1 - consum peste 2000kcal/zi - tine nene o dieta treptata ca sa ai cum sa starnesti mereu metabolismul tau sa nu depuna ci sa consume

cazul 2 - consum sub 900 kcal/zi - pai bravo si acele 900 nu sunt cumva jumatate grasimi?ti-ai dereglat organismul cu o dieta aiurea sau mai multe si el acu saracu nu mai stie incotro si cum sa lucreze ... apuca-te de sport ...manaca in jur de 1200kcal/zi (exemplu) si ai sa vezi cum incepi sa slabesti

cazul 3 - consumi 1500kcal/zi ...faci sport si tot nu slabesti ... pai atunci poate e vb de ce/cand mananci...poate e chiar stilul de viata de vina - stres si lasat de fumat etc

nu-s doctor si cele afirmate sunt pur si simplu pareri dar logic gandind NU TOTI AVEM METABOLISMUL LA FEL atunci toate am fi fotomodelesau obeze
nu orice dieta care o tine o X vedeta iti va merge si tie. Probabil ca o infometare gen dieta Nico Luciu iti va merge ptr 5 ...haai max 10kg (cu indulgenta) si apoi BUMMMM ai stagnat sau te ingrasi daca intrerupi dieta. Metabolismul nostru nu este atat de simplu ..si nicidecum identic. Incercati sa va intelegeti corpul vedeti ce consuma si ce stocheaza si in ce conditii.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #48 (permalink)  
Vechi 18 iun 2009, 15:00:14
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Dieta Nicoleta Luciu

Buna ,eu tin in momentul acesta cura Nicoletei Luciu ,am 3 zile si am slabit 1 kg ,dar supa am facut-o mai comestibila in sensul ca am pus 5 rosii,o varza mica ,4 ardei galbeni,2 cepe ,putin otet de mere si bineteles puiul ,si e mult mai gustoasa si vad ca da rezultate si asa ...aa si in loc de compot de mere manac cam 100g de mar(unele au si 250 gr si e mult prea mult)si beau 500 ml de apa plata dimineatza impreuna cu marul(am ales marul si nu compotul ptr ca e vara si nu prea rezista compotul)
Pe langa asta imi fac ceai de cu seara si il las la racit in frigider iar a-2-a zi il beau rece pe tot de-a lungul zilei(pun ptr 2 litri de apa 9 pliculetze de fructe de padure si 3 de "silueta perfecta"-are efect usor laxativ,nu tre insa exagerat ptr ca risti sa te dezhidratezi si sa te simti rau si fara vlaga)
Cam asta e experienta mea cu aceasta cura
P.S sa nu uit: minim 10 min de bicicleta plus gantere,abdomene si ridicari de picioareptr solduri(asta in caz de nu am mers pe jos in ziua respectiva,sau daca nu ies din casa-nici cu sportul nu tre exagerat ptr ca te ia cu rau foarte repede,ptr ca organismul tau si asa sufera din cauzu curei
Daca va intereseaza in schimb o alta cura pe care am tinut-o inainte de aceasta (am slabit cu ea in jur de 7 kg intr-o luna)


Vreau sa impartasesc si cu alte persoane aceasta cura, pentru ca pe mine m-a ajutat .
Intai sa vb despre rezultate si beneficii ptr ca pe mine asta ma intereseaza cand citesc un topic
De la 60 kg la 1,55 inaltime am ajuns la 52 kg..si inca mai am de lucru
Nu te simti slabita deloc(cel putin asa mi s-a intamplat mie)
Daca ti-e foame si e normal in primele 3 zile bea multa multa apa sau ceai(la 2 litri de apa 9 pliculetze de fructe de padure si 3 pliculetze de "silueta perfecta"(doar 3,5 lei)-are un efect usor laxativ si simti efectic cu te cureti)
Mentionez ca mi-a fost greu la inceput intru-cat tre sa gatesc pentru al meu ,plus ca el are pofte tarziu in noapte,dar cu multa vointa poti-fara macar sa gustati ceva ptr ca riscati sa renuntati imediat
Asa.. acum sa va zic dieta:
Luni,miercuri,vineri,duminica
-mic dejun - o portocala
-pranz- piept de pui la gratar sau fiert(100gr)+200 gr maxim de castraveti sau rosii sau ciuperci(ideea e sa aiba putine calorii)sau ardei etc
-cina -un iaurt cu 0% grasimi 200ml maxim,si un ou fiert
Iar marti,joi,sambata
-mic dejun- un mar
-pranz la fel
-cina -salata de fructe(tot cu putine calorii),eu de exemplu mancam o portocala sau un mar in loc de salata si binenteles 200 ml de iuart 0% grasimi
Mi-a placut aceasta cura ptr ca mi se pare completa(proteine,legume,fructe si lactate de tot ce ai nevoie intr-o zi)
In concluzie o zi mar ,o zi portocala si in functie d ece mancati dimineatza difera cina ,cam asta e tot
Sper din tot sufletul sa va ajute si pe voi
Acum tin cura Nicoletei Luciu ptr ca organismul s-a obisnuit cu aceasta cura si slabesc mult mai greu ,cam 1 kg pe saptamana,si cu aceasta cura deja de 3 zile am dar jos 1 kg
Mult succes!!!!!!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #49 (permalink)  
Vechi 20 iun 2009, 09:38:07
marry's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 53
Dieta: dieta Dukan.
Date: 168cm, 85kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

Buna Mariana. Sunt noua pe acest forum.Ce spuneti ma pot alatura voua?
Răspuns cu citat
  #50 (permalink)  
Vechi 20 iun 2009, 14:52:51
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Dieta Nicoleta Luciu

Citat:
Anterior postat de marry Vezi mesajul
Buna Mariana. Sunt noua pe acest forum.Ce spuneti ma pot alatura voua?

De ce nu, Mariana ? Bine ai venit !

Tii o anume dieta sau esti in cautare ?
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
30 kg 45 zile, dieta, dieta luciu, dieta nicoleta luciu, diete, diete vedete, regim, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole