forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete Vedete (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/)
-   -   Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin? (http://forum.slabute.ro/diete-vedete/slabit-22-kg-dieta-catalin-crisan-cum-ma-mentin-6198.html)

gigibeb 06 sep 2010 12:12:43

Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Buna ziua!! Pt.inceput vreau sa va spun ca am terminat dieta catalin crisan urmata de pe acest forum si....rezultatul-22 kg.Vreau sa spun ca am ajuns la 115 kg lesne de inteles de la cat am plecat!!Dar culmea este ca am intrat in criza tot citind de efectul yo-yo si ma streseaza acest lucru (gandindu-ma la cat de greu a fost)...Apelez la cineva care a tinut aceasta dieta si poate sa-mi ofere ajutorul pentru mentinerea greutatii,fara sa ma ingras...

Slabuta 09 sep 2010 19:54:57

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Citat:

Anterior postat de gigibeb (Post 316636)
Buna ziua!! Pt.inceput vreau sa va spun ca am terminat dieta catalin crisan urmata de pe acest forum si....rezultatul-22 kg.Vreau sa spun ca am ajuns la 115 kg lesne de inteles de la cat am plecat!!Dar culmea este ca am intrat in criza tot citind de efectul yo-yo si ma streseaza acest lucru (gandindu-ma la cat de greu a fost)...Apelez la cineva care a tinut aceasta dieta si poate sa-mi ofere ajutorul pentru mentinerea greutatii,fara sa ma ingras...

Bun venit in comunitatea noastra :)

Felicitari, bravo pentru vointa si un rezultat atat de frumos. :)

In prezent continui cu aceasta dieta? vrei sa slabesti toate kg in plus cu ea?
Yo-yo apare daca te infometezi, daca la mentinere mananci din nou dezechilibrat, asa cum ai facut atunci cand te-ai ingrasat.....

Cum arata un meniu de-al tau intr-o zi? :)

gigibeb 10 sep 2010 09:32:33

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Multumesc pt.felicitari!cat in ce priveste meniul meu dupa dieta incerc dimineata omleta din doua oua cu putina apa,la pranz rosii cu telemea,pela ora 14 doua felii de paine de secara cu margarina si seara pana in 19,un bol de cereale cu muslii...Am incercat si supa cu cativa cartofi..Nu stiu daca e bine sau nu,dar ziua consum mere si struguri din abundenta??

justbelieve 10 sep 2010 09:47:08

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Citat:

Anterior postat de gigibeb (Post 322452)
Multumesc pt.felicitari!cat in ce priveste meniul meu dupa dieta incerc dimineata omleta din doua oua cu putina apa,la pranz rosii cu telemea,pela ora 14 doua felii de paine de secara cu margarina si seara pana in 19,un bol de cereale cu muslii...Am incercat si supa cu cativa cartofi..Nu stiu daca e bine sau nu,dar ziua consum mere si struguri din abundenta??

Din punctul meu de vedere mancati prea putin.La micul dejun langa oua a-ti putea adauga si o salata de legume,un pranz propriu zis nu aveti.Mai bine mancati la pranz 1-2 felii de paine fara margarina cu o ciorba,o mancare de legume,o mancarica de carne ceva.Iar seara din cate stiu eu nu este recomandat lapte cu cereale,mai degraba ar merge dimineata.In privinta merelor si strugurilor trebuie totusi sa aveti grija cat mancati,au multi carbohidrati si zaharuri.

Slabuta 11 sep 2010 00:26:06

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Citat:

Anterior postat de gigibeb (Post 322452)
Multumesc pt.felicitari!cat in ce priveste meniul meu dupa dieta incerc dimineata omleta din doua oua cu putina apa,la pranz rosii cu telemea,pela ora 14 doua felii de paine de secara cu margarina si seara pana in 19,un bol de cereale cu muslii...Am incercat si supa cu cativa cartofi..Nu stiu daca e bine sau nu,dar ziua consum mere si struguri din abundenta??

Buna din nou Gigibeb >:D<

Ti-ai facut vreodata calculul caloric la un meniu pentru o zi? :)
Nestiind cantitatile si aproximand ceea ce ai scris legat de papica ta, mi se pare putin.

Cerealele sa nu le mananci niciodata seara, numai dimineata, atunci ai nevoie de energie, seara trebuie papica lejera. :)

Si neaparat cereale simple, fara zahar, glazuri..... :)

Margarina trebuie evitata, :)
Cum ti-a zis si Lavinia, foarte putine proteine ai in meniu si foarte multi carbohidrati :)

Carnita, peste, ....iti plac? :)

Poofy Girl 11 sep 2010 04:20:38

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
S-ar putea să fie deja sătulă de cărniţă şi peşte. :) Dar tot nu trebuie eliminate din alimentaţie. Mai ales după dieta CC.

gigibeb 12 sep 2010 17:25:46

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Am mancat si peste la tava cu legumesi friptura la gratar,nu stiu daca sunt buni cartofii copti....Totusi vreau sa fac o remarca pe care nu o inteleg,greutatea oscileaza pana la 2 kg de la o zi la alta!!!!

Slabuta 13 sep 2010 13:24:31

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Citat:

Anterior postat de gigibeb (Post 325615)
Am mancat si peste la tava cu legumesi friptura la gratar,nu stiu daca sunt buni cartofii copti....Totusi vreau sa fac o remarca pe care nu o inteleg,greutatea oscileaza pana la 2 kg de la o zi la alta!!!!

Oscileaza de la o zi la alta, adica dimineata?
Sau seara ai cu 2 kg mai mult si dimineata cu 2 mai putin?

Cartofii copti in coaja sunt buni pentru tiroida, dar nu trebuie exagerat, 1 data pe saptamana e suficient. :)

zoridezi11 07 feb 2011 13:59:58

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
Buna. In primul rand felicitari de vointa! Eu acum ma lupt cu dieta asta. Sper sa ies castigatoare.

Ca mantinere eu ti-as recomanda fie Dieta Dukan sau Dieta Rina. In principiu ceva disociat.

irina irina 08 oct 2011 09:03:05

Re: Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin?
 
si eu am slabit cu aceasta dieta..de la 94.1 am ajuns la 80...


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:16:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO