forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete (http://forum.slabute.ro/diete/)
-   -   Dieta pe 4 etape (http://forum.slabute.ro/diete/dieta-4-etape-3939.html)

ramona76 24 mai 2010 08:06:33

Dieta pe 4 etape
 
buna fetelor
va dau si eu o dieta care consta in 4 etape , dupa cum urmeaza
INTERZIS:tot ce este din faina de grau,porumb,gris,orez,cartofi si mazare,fasole,zahar,lapte,iaurt,branza de vaca,orice fel de fruct,morcov,patrunjel,pastarnac,miere de albine,gem,marmelada,compoturi,stafide,nuci,alune, ciocolata,dulciuri de orice fel..
Dieta se imparte in 4 etape,fiecare etapa cupr.intre 1-3 sapt.,in functie de cate kg vrem sa slabim.
ETAPA 1
Mancaruri admise:carne de orice fel,pregatita oricum,oua in orice cantitate pregatite oricum,toate grasimile vegetale,animale:slanina,costita,untura,ulei,marga rina,unt,maioneza,supa de carne fara zarzavat,branza,telemea,cascaval,mezeluri,masline, castraveti de sera sau gradina,muraturi puse fara zahar,condimente(sare,piper,mustar,boia),apa la discretie,ceai,cafea naturala(cu zaharina)
ETAPA 2
La alimentele din prima etapa se adauga:salata verde,varza,telina,dovleacul,ardelul gras.
ETAPA 3
La alimentele din prima si a doua etapa se adauga:ceapa,usturoiul(in mancare),fasolea verde,rosiile,ardelul iute,fructe(visine,capsuni,zmeura,mure),sucul de la o lamiae pe zi.
ETAPA 4
Se adauga toate zarzavaturile existente la noi in tara,in afara celor interzise(smantana,ciuperci,sfecla rosie)
ATENTIE!!! Dupa inceperea dietei la circa 4 zile incepe procesul de slabire care este brusc in prima etapa si mai lent in celelalte etape.Se poateslabi in 2 luni intre 12-17 kg.Etalonul zilnic al
scaderii in greutate este in centimetrii la brau si nu intodeauna kg aratate de cantar care in unele
zile in functie de retinerea apei poate arata mai mult,chiar daca centimetrii scad.La un consum minim de alimente interzise(o sg cafea cu zahar,o guma de mestecat,o inghetata,o gura de alcool),se intrerupe procesul de slabire pt 4 pana la 8 zile.
Dupa ajungerea la greutatea dorita se poate consuma cate putin din mancarurile interzise,dar cei dispusi la obezitate la cel mai mic semn al cresterii in greutate trebuie sa revina la etapele regimului anterior.
mult succes celor ce vor sa o incerce , eu zic ca merita dar tinuta cu strictetea mentionata
da rezultate foarte bune
ramona

gavris camy 26 mai 2010 10:09:12

Re: Dieta pe 4 etape
 
cite zile poate sa aiba fiecare etapa?:D

ramona76 27 mai 2010 15:17:11

Re: Dieta pe 4 etape
 
fiecare etapa cuprinde intre 1 si 3 saptamani , depinde cat de mult doreti sa slabesti
e restrictiv , dar da rezultate , succesuri ;)

ramona76 27 mai 2010 15:18:09

Re: Dieta pe 4 etape
 
Citat:

Anterior postat de ramona76 (Post 202213)
fiecare etapa cuprinde intre 1 si 3 saptamani , depinde cat de mult doreti sa slabesti
e restrictiv , dar da rezultate , succesuri ;)

intre 1 si 3 saptamani depinde cat de mult vrei sa slabesti

gavris camy 28 mai 2010 09:55:46

Re: Dieta pe 4 etape
 
>:D<vreau sa intreb daca am tinut dieta disociata de 90 de zile din ian-mart,pot sa tin aceasta dieta .multumesc pt raspuns Ramona.

ramona76 29 mai 2010 06:54:33

Re: Dieta pe 4 etape
 
nu pot sa ti spun , ptr ca nu sunt de specialitate , dar eu cred ca DA ....am primit si eu aceasta dieta de la o prietena si am dat o la foarte multe persoane ,,,si cine a avut ambitie sa o tina a avut si rezultate vizibile in prima saptamana ceea ce i a ambitionat si au continuat.Eu sunt in a 3 a saptamana am slabit cam 4 kg sper sa dau 6 kg pana la sfarsit . cei care sunt foarte grasi dau mai mult dar eu nu am de unde ,,,eu am 1.80 m si am inceput dieta la 77 de kg ...imi doresc 68 de kg :D ....dar pasarea malai viseaza ......( se da jos mult in cm chiar daca cantarul nu spune mare lucru ) eu incurajez pe toata lumea sa incerce aceasta dieta ...ptr ca nu sunt restrictii la cantitate doar la produse ,,,daca se respecta cu strictete rezultate sunt garantate . EU din experienta mea recomand si ceai verde ptr ca intervine constipatie in prima saptamana de la prea multa carne . am invatat in aceasta dieta sa apreciez fiecaare aliment introdus in urmatoarea etapa :)
dragele mele grasute ,,,eu va urez mult succes

gavris camy 31 mai 2010 08:00:39

Re: Dieta pe 4 etape
 
am vrut sa va intreb pe voi slabutele de pe acest site care este meniul de 407 cal pe zi si daca nu cam putin:D:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:52:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO