Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Dieta cea mai buna

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 14:46:28
jojoluk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: WW
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Dieta cea mai buna

Buna fetelor. Sunt jojoluk si am facut cunostinta cu acest site de ceva vreme. Dar abia de vreo 2 zile chiar stau si il citesc pt ca pana acum nu eram prea convinsa ca pot sa slabesc si sa fac asta intr-un mod sanatos.
Am incercat mai multe moduri dar am renuntat usor la ele.
Am incercat South Beach si am reusit sa dau 3 kg jos intr-o saptamana si apoi am pus 5 inapoi pt ca nu m-am mai tinut.
Imi e greu sa imi pregatesc mereu mesele, si am si un program ciudatel. De acum va fi mai usor ca vine vacanta de vara. Insa, program la job de la 8 la 16, nu prea pot sa imi iau pauza de masa la cat ar trebui. Iar dimineata e asa de dulce somnul
As vrea sa incerc WW, mi se pare mai simplu. Numai ca nu stiu.
Fac sport de doua saptamani acasa cate o ora, 3-4 ori pe saptamana. Am zile in care ajung acasa la 9, si nu e o ora tocmai potrivita pt o masa normala, e cam singura pe care o iau in rpezent.
Voi ce dieta ma sfatuiti sa incerc?
Am calculatorul blindat cu retete din mai toate dietele, dar nu stiu pe care sa o incerc.
Vreau sa ma uit in oglinda si sa nu vad doar burtica pufoasa si picioarele grasunele... aaa si sanii maari
Va rog, cine ma poate sfatui ce si cum?
Va multumesc si va doresc o zi cat mai frumoasa!
Pup
jojoluk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1982 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1465 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1208 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 15:15:47
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Buna,Jojoluk!Eu sunt Diana!
Bine ai venit pe Slabute!
In primul rand vreau sa iti spun ca ai facut foarte bine ca ai luat decizia de a slabi, e mai bine pentru tine, pentru sanatatea ta dar si pentru psihicul tau!
Eu, asa cum recomand de obicei, iti pot recomanda o dieta hipocalorica, mai degraba o alimentatie sanatoasa. Dieta hipocalorica consta in numararea caloriilor ingerate (poti face acest lucru cu ajutorul Calculatorul nutriţional (calculator calorii) Nr.1 din România - Calorii.Slabute.ro.Desi pare bataie de cap si complicat, nu este deloc.In acest fel vei sti tot ce mananci, iti poti monitoriza indeaproape alimentatia.Ideal ar fi sa mananci undeva pana la 1200-1300 de calorii pe zi.
Aceasta dieta presupune o alimentatie sanatoasa, dupa cum spuneam.Elimini prajelile de orice fel, elimini zahar si produse de patiserie, painea alba, dulciurile si in general carbohidratii rai continuti de dulciurile de pe la magazine.Renunta la sucuri acidulate si la cele fals naturale, sunt pline de zahar si nesanatoase.Adauga in alimentatia ta cereale fara adaos de zahar, poti incerca de la Sanovita fulgii d eovaz sau de secara, sau poti consuma si musli, cu iaurt (nu cu mai mult de 3% grasime) sau cu lapte (de maxim 1,5% grasime).
Carnita mananc-o pregatita la gratar, la cupotr sau fiarta, sa fie in genereal carne alba sau peste.Mananca multe legume, sunt slab calorice si ofera satietate, mananca fructe, sunt sanatoase, dar ai grija la cantitate, si ele contin zahar. Incearca ai un nr de carbohidrati cat mai mic si mananca proteine multe.

Eu iti recomand sa incep sa faci sport, in acest fel vei avea rezultate garantat!Incepe cu exercitii crdio,ard grasimea intr-o veselie!Incearca Turbo Jam, Zumba, Start walking, Brazil But Lift, Tae bo, alergare, sarit coarda, bicicelta, stepper, orice sport iti place si care iti creste pulsul.Combina-le si cu cateva genuflexiuni,abdomene sau ridicari de greutati mici pentru a tonifia in acelasi timp, nu vrei sa ti se lase pielea

Hidrateaza-te, bea apa multa si ce e important: fii pozitiva si perseverenta.DIn greseli invatatm.Daca ai nevoie de ajutor, sunt alaturi de tine!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 08 mai 2012 at 15:21:33.
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 15:19:26
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Cred ca semeni cu mine si cu multe altele - avem programul prea incarcat ca sa tot stam sa calculam calorii, sa alegem mereu ce mancam - cateodata mananci ce ai in frigider sau ce gasesti prin oras. WW e de fapt o hipocalorica in care in loc s manaci mai putine calorii mananci mai putine puncte.
Cred ca in prinicpiu trebuie sa-ti alegi o lista de alimente care iti este la indemana ( fie ca o poti cumpara chiar la servici - cum e un iaurt degresat, sau branza degresata, cereale integrale, un piept de pui la gratar e care il poti cumpara la orice restaurant, salata de varza, fructe cat mai putin dulci,salate - pe care le poti cumpara oriunde atentie!! la adaosul de ulei sau dressing - are o tona de calorii ). Deci citesti cam ce se recomanda in toate dietele si cam aia incerci sa manaci - cat sa fii satula dar nu cu burta pocnind.
Mese dese - mici cantitativ si de prefeinta la ore fixe - organisul se va obisnui sa primeasca acele mese si nu va intra pe modulul economie + sport macar 30 min / zi sau sedinte mai lungi de 3 ori pe saptamana.
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 15:23:55
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Cred ca semeni cu mine si cu multe altele - avem programul prea incarcat ca sa tot stam sa calculam calorii, sa alegem mereu ce mancam - cateodata mananci ce ai in frigider sau ce gasesti prin oras. WW e de fapt o hipocalorica in care in loc s manaci mai putine calorii mananci mai putine puncte.
Cred ca in prinicpiu trebuie sa-ti alegi o lista de alimente care iti este la indemana ( fie ca o poti cumpara chiar la servici - cum e un iaurt degresat, sau branza degresata, cereale integrale, un piept de pui la gratar e care il poti cumpara la orice restaurant, salata de varza, fructe cat mai putin dulci,salate - pe care le poti cumpara oriunde atentie!! la adaosul de ulei sau dressing - are o tona de calorii ). Deci citesti cam ce se recomanda in toate dietele si cam aia incerci sa manaci - cat sa fii satula dar nu cu burta pocnind.
Mese dese - mici cantitativ si de prefeinta la ore fixe - organisul se va obisnui sa primeasca acele mese si nu va intra pe modulul economie + sport macar 30 min / zi sau sedinte mai lungi de 3 ori pe saptamana.
Eu consider ca nu ia chiar atat de mult timp sa calculezi calorii.....Cat ia sa cantaresti mancarica pregatita?Sau ssa o treci in calculator?Ca la urma urmei la pc petreci timp, macar 15 minute.Nu o spun cu rautate, sper sa nu ma intelegi gresit.Dar cred ca pentru sanatatea nastra trebuie sa ne facem mereu timp....Dietele astea....Nu am incredre in ele, sunt convinsa ca dupa orice dieta o sa apara yo-yo...Poate ma insel, este parerea mea si fiecare isi alege dieta dupa placul inimiiCa pana la urma la Hipocalorica calculezi calorii iar la WW calculezi la fel,dar puncte
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 17:59:22
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Eu n-am zis sa nu calculezi - ideea era ca daca un numar mic de alimente iti formezi ochiul. E mai greu sa mananci in oras si sa te apuci sa cantaresti mancarea
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 17:59:41
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Cea mai buna dieta este cea in urma careia slabesti si reusesti sa pastrezi un echilibru in organism. Asadar, mancat 3 mese, obligatorii, daca programul iti permite +2 gustari, (un mar, 2-3 nuci, alune, un iaurt).
Nu prajeli!!!
Paine/fainoase doar din faina neagra/integrala si musai pana la ora pranzului, nu la cina!
Dulcele ia-l din fructele de la gustari, dintr-o patratica maxim 2 de ciocolata neagra(fa-ti inghetata acasa, un iaurt un fruct pasate si bagate la congelator)
Salate de orice fel, cu branza/ou/carnita/peste sau legume cu amidon, fasole/cartof/mazare.
Nu mezeluri!!!
Apa plata/minerala, ceaiuri......cat incape.
Miscare, si aici nu ma refer la minim 30 de minute de mers...asta il faci mergand la baie sau la frigider, nu e bine...urca scari, mergi pe jos, cara sacose(asta e ca si cum bei apa). Incearca filmulete de pe net, sau de ce nu...un abonament la sala! Face minuni!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 18:01:52
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Eu n-am zis sa nu calculezi - ideea era ca daca un numar mic de alimente iti formezi ochiul. E mai greu sa mananci in oras si sa te apuci sa cantaresti mancarea
Categoric.Oricum, e clar ca o sa fie si exceptii si situatii in care nu poti cantari, eu ma refeream la modul general, ca doar nu mananci in oras toate meele zi de zi in asa fel incat sa nu poti cantari
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 09 mai 2012, 07:52:42
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Buna Jojoluk

Ce subiect interesant... mai ales ca e atat de simplu raspunsul...

Hai sa o luam direct cu miezul problemei... timpul.
Ti se da posibilitatea ca la locul de munca sa iti aduci mancare de acasa?
Daca da, atunci nu ai nici un impediment sa iti cantaresti alimentele de acasa.

Dieta perfecta:

Dieta + Sport = Rezultate

Fara:
prajeli;
grasimi rele;
Grasimi rele
alimente procesate;
produse panificatie din comert;
faina - integrala e recomandata; - cum a zis si GCM.
dulciurile = fructe, ciocolata neagra 75% - 90%, iaurturi si inghetata facute in casa, la fel si prajiturile. Un chec sau un pandispan ia 20 de minute.
Alege carnea de calitate, fara grasimi si saraca in calorii: pestele, curcanul, pieptul de pui, cotletul de porc... combina-le cu legume;
Combinatii condimente – mancaruri; Combinare alimente
Serveste ultima masa pana la 19.00 (sau cel tarziu cu 3 ore inainte de culcare)

Si sport. 1 ora pe zi... dar ceva strategic, ca o bicicleta, un Tae-Bo, un program de exercitii fizice timp de 60 min/zi... si daca mai poti, pe langa asta poti merge pe jos/ face alte activitati in aer liber. Inotul face minuni, acum ca vine si vara.Alimentatia inainte si dupa sport

Portiile de mancare, pana ce te apuci sa ti le cantaresti, sa incerci sa le estimezi dupa ochi: cu masura, si sa nu te scoli satula de la o masa. Stii ca sensazia de satietate apare dupa 30 de minute din momentul incare ai terminat de mancat, da?

Diete am tinut si eu, lasa-le balta ca nu functioneaza la multa lume, si indiferent de organism, nu sunt recomandate.

Sa nu uiti ca pentru a vedea rezultate trebuie sa credem in noi, sa fim optimiste, sa nu uitam de unde am plecat si sa privim mereu inainte. Si sa ne dorim cu adevarat.
Sa iti schimbi modul in care vezi alimentele si stilul de viata.

Traieste sanatos! Nu te ascunde in motive precum lipsa timpului... nimeni nu are timp... si cu toate astea se gasesc oameni care isi fac timp pentru sanatate si miscare, si o alimentatie corecta, completa si sanatoasa. Trebuie sa fi la 8 la servici? Trezeste-te la 6 si fa o ora de sport... stii cati oameni de cariera se trezesc la 5 si merg la sala de fitness? Eu cunosc destui. Si chiar daca primele zile ti se va parea ca vei fi lipsita de energie, vei vedea repede ca te vei trezi cu tot mai multa energie.
Suntem ceea ce mancam scumpa, fii tare si ai speranta, suntem langa tine.
Si sa nu uiti ca oamenii inteligenti intotdeauna isi fac timp.

Te pup

Ce mananc la mic dejun?

Ce mananc la pranz?

Ce mananc la gustari?

Slabeste sanatos!!!

Principii generale intr-un regim de slabit

Nu reusesc sa slabesc!

Cum sa alegi dieta potrivita pentru tine

Creaza-ti propria dieta si tine-te de ea

__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 09 mai 2012, 08:33:52
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Dupa GCM si Rallara nu prea mai am multe de spus, ele au dreptate.

Eu am slabit cu Montignac, care spune ca nu conteaza caloriile si la mine a mers. Iti recomand sa-i citesti cartea, Mananc deci slabesc iar principiile sunt pe scurt prezentate aici.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 07:43:17
jojoluk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: WW
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Va multumesc frumos pentru ajutor... Renunt usor eu, la ideea de a slabi (desi sunt ambitioasa si perseverenta de felul meu) si fara un pic de imbold din partea celor din jur renunt foarte usor... Va multumesc frumos
Pupici pupici
jojoluk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1982 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1465 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1208 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
buna, calorii, dieta, diete, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Care dieta este mai buna? cristinutza89 Pregatirea pentru slabire 16 31 iul 2012 10:37:19
CONCURS: Cea mai ingenioasa metoda de infrumusetare Slabuta Concursuri cu premii 0 30 ian 2012 11:48:08
Zacusca de casa are mai multe sau mai putine calorii decat cea din magazin? bruneta88 Calorii, lipide, proteine, glucide, vitamine si minerale in mancaruri 2 04 mar 2011 20:27:30
Cea mai originala decoratiune de Craciun vadmin Rezultate concurs.slabute.ro 0 10 ian 2011 00:00:00

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole