forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete (http://forum.slabute.ro/diete/)
-   -   Dieta cu hrisca (http://forum.slabute.ro/diete/dieta-hrisca-3576.html)

Mya 22 apr 2010 16:37:56

Dieta cu hrisca
 
Nu prea vad in "enciclopediile romane" dspr Dieta cu hrisca...pe kd in cele ruse, e o dieta Foarte cunoscuta si apreciata.
deci....sa va spun dspr ce e vb:
un pahar de hrisca sa pune la inmuiat pe noapte cu 2 pahare de apa clocotita, fara sare si fara mirodenii.
Dieta se tine max 2-3 saptamini, in care poti minca doar hrisca preparata (dp cum am scris mai sus) si chefir degresat de 1%.
Se zice ca aceasta dieta schimba metabolismul si curata bine organismul.
Timp de 2 saptamini, daca tii cu strictete regimul, poti da jos, in jur de 12 kg...dar pt fiecare e individual!!!
Ah, da... sa nu uit...puteti minca cit incape in Voi :) , oricum tare mult nu veti putea minca :P

Mya 22 apr 2010 16:41:18

Re: Dieta cu hrisca
 
Sa nu uit, e nevoie NEAPARAT de consumat min cite 1,5 l apa, pt cine paote 2 l apa.
Dieta permite: ceai, cafea - fara zahar si apa plata!!!

Bafta :)

Mya 22 apr 2010 16:44:27

Re: Dieta cu hrisca
 
P.S.
Chefirul de 1% - nu mai mult de 1 litru pe zi!!!!!

karmela 23 apr 2010 19:57:31

Re: Dieta cu hrisca
 
ce este hrisca?

Mya 26 apr 2010 13:39:23

Re: Dieta cu hrisca
 
gris....probabil nu stiu sigur, cum la voi se numeste, la noi se numeste hrisca...

Mya 26 apr 2010 13:40:28

Re: Dieta cu hrisca
 
uite asta, poate iti va spune mai multe: Calorii Hrisca

Slabuta 28 apr 2010 12:59:23

Re: Dieta cu hrisca
 
Hrisca nu este gris :D

Este intr-adevar o cereala, cultivata cam in zona Armeniei, se gaseste la plafar in Romania si este foarte sanatoasa :)

laurra 07 sep 2011 19:44:23

Re: Dieta cu hrisca
 
Am luat si eu o punga si mi-am facut niste painici raw.Ce as putea sa mai fac din ea?

Roda 17 sep 2011 11:36:36

Re: Dieta cu hrisca
 
Citat:

Anterior postat de Mya (Post 161419)
Nu prea vad in "enciclopediile romane" dspr Dieta cu hrisca...pe kd in cele ruse, e o dieta Foarte cunoscuta si apreciata.
deci....sa va spun dspr ce e vb:
un pahar de hrisca sa pune la inmuiat pe noapte cu 2 pahare de apa clocotita, fara sare si fara mirodenii.
Dieta se tine max 2-3 saptamini, in care poti minca doar hrisca preparata (dp cum am scris mai sus) si chefir degresat de 1%.
Se zice ca aceasta dieta schimba metabolismul si curata bine organismul.
Timp de 2 saptamini, daca tii cu strictete regimul, poti da jos, in jur de 12 kg...dar pt fiecare e individual!!!
Ah, da... sa nu uit...puteti minca cit incape in Voi :) , oricum tare mult nu veti putea minca :P

am incercat dieta cu hrisca...dupa parerea mea este o ditea foarte rea, plus ca hrisca preparata astfel e scarboasa ;) si apoi nici un fruct nici o leguma..care doua sapt. mai mult de 2 zile nici n-am rezistat!!!:-o:-o:-o:-o

chitunea 11 ian 2012 09:36:26

Re: Dieta cu hrisca
 
multumesc pentru receta sunt abia la a 3 zi dar ma simt mult mai bine si deja cintaru a dat in jos 1.5kg....abia astept rezultatul final....cu toate c dupa dieta cu hrisca o sa o urasc toata viata intradevar nui cea mai placuta dieta si e greu sa te aptii dar sper efectul sa merite efortul:D:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:55:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO