forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete (http://forum.slabute.ro/diete/)
-   -   dieta cu tarate de grau (http://forum.slabute.ro/diete/dieta-tarate-grau-1943.html)

8ia 13 dec 2009 20:39:57

dieta cu tarate de grau
 
buna...am citit far sa vreau intr-o revista despre o dieta cu tarate de grau...nu scria prea multe asa ca am decis sa va intreb pe voi in ce consta?cum se cpnsuma si cat se slabeste cu ea.multumesc
ps.am auzit ca e cel mai sanatos tip de dieta:D

8ia 14 dec 2009 14:32:02

Re: dieta cu tarate de grau
 
ma ajuta si pe mine cineva aici:D:(:(

bruneta88 04 ian 2010 17:37:05

Re: dieta cu tarate de grau
 
Buna!Si eu am tinut dieta cu tarate.Eu stiu de 2 diete,dar am tinut-o pe cea in care pui seara la macerat o lingura de tarte intr-o cana de apa,pe care o bei dimineata.La mine nu a dat rezultate,poate tu vei avea noroc.

kiki26 26 ian 2010 12:21:15

Re: dieta cu tarate de grau
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 56959)
buna...am citit far sa vreau intr-o revista despre o dieta cu tarate de grau...nu scria prea multe asa ca am decis sa va intreb pe voi in ce consta?cum se cpnsuma si cat se slabeste cu ea.multumesc
ps.am auzit ca e cel mai sanatos tip de dieta:D

tin si eu aceasta"dieta" de o saptamana si intr-adevar nu se vede nimic, mai tin una sa vedem ce se mai intampla in continuare#:-s

vreau sa slabesc 08 mar 2010 19:46:45

Re: dieta cu tarate de grau
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 71784)
tin si eu aceasta"dieta" de o saptamana si intr-adevar nu se vede nimic, mai tin una sa vedem ce se mai intampla in continuare#:-s

buna fetelor si eu vreau sa tin aceasta dieta cu tarate si pentru slabit dar mai ales pentru digestie,k am inteles ca este foarte buna pentru reglarea tranzitului intestinal

Grieg 04 mar 2011 12:02:51

Re: dieta cu tarate de grau
 
Am gasit ceva despre dieta cu tarate de grau:


Beneficiile taratelor de grau sunt numeroase: ele contin vitamine, fibre si te ajuta sa-ti mentii greutatea. Previn obezitatea si usureaza digestia, scade pofta de mancare.

Cum se mananca tarata de grau in regimul de slabire?
Se mananca inainte de masa cu ceai verde sau apa calda,

Se poate proceda in felul urmator: pregatiti un terci o data pe zi si consumati din el toata ziua, de preferat cate o gura inainte de mese.

Reteta e simpla: 300 ml apa data in clocot. Se ia de pe foc, se adauga 3 linguri cu varf de tarate de grau. Se consuma zilnic, timp de o luna. Se spune ca si slabesti, dar si ajungi intr-o forma de zile mari! Eu o incep de luni (evident!). Doar sa procur de la Plafar taratele.

Iata si un meniu pt o zi cu tarate de grau (sursa net)

Meniu pentru o zi

Inainte de micul dejun:
-o cana de apa cu o lingura de tarate de grau
Micul dejun:
-2 lingurite de tarate de grau, impreuna cu un pahar de lapte degresat sau un iaurt dietetic si un ou fiert

Pranz:
-2 lingurite de tarate de grau
-peste la gratar sau pui fiert cu lamaie
-prune uscate cu ceai
-paine integrala

Gustare:
-2 linguriĊ£e de tarate de grau
-un mar
-30 g branza dietetica

Cina:
-2 lingurite tarate de grau
-o portie de friptura de pui sau de vitel cu legume
-ceai verde

emilia banigata 13 nov 2011 11:10:37

Re: dieta cu tarate de grau
 
eu consum de osaptamina cite 4 ,5 linguri pe zi[*67*]ma simt excelent si am slabit 1.200kg>:D<>:D<>:D<>:D<...


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:27:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO