forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Diete (http://forum.slabute.ro/diete/)
-   -   Regimul meu...astept laude sau critici (http://forum.slabute.ro/diete/regimul-meu-astept-laude-sau-critici-4099.html)

roxy04 08 iun 2010 21:42:06

Regimul meu...astept laude sau critici
 
fetelor\:D/ m-am hotarat*-:) intr-un final#:-smi-am creat un meniu cu alimente care imi plac:>...o sa scriu meniul si va rog sa il comentati...daca mai trebuie adougat ceva sau daca ceva nu e bine;)...meniul suna cam asa....
DIMINEATA ~ora 8:00-9:00(depinde la ce ora ma trezesc:P)
-maxim 2 feli de paine graham prajita sau nu cu branza topita sau telemea usoara
-un iaurt natural o%
-o cana de ceai verde sau ceai de urzica
GUSTARE nr1 ~ora 11:00
-un fruct,doua doar un singur fel nu combinate(capsuni,cirese,pepene,piersici,portocale ...)
PRANZ ~ora 1:00-1:30
-o bucata de carne fiarta sau la gratar de pui sau peste
-o salata mare
-o cana de ceai
GUSTARE nr2 ~ora 3:00
-un iaurt de baut sau lapte 0%
CINA ~ora5:00-5:30
-o supa simpla sau o salata cu bucatele de carne
-o cana de ceai

se va consuma cat mai multa apa plata eventual cu lamaie...minim 2l/zi
fetelor crede-ti ca e bine...astept critice sau laude:D

deadcountess 09 iun 2010 09:24:07

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 213726)
fetelor\:D/ m-am hotarat*-:) intr-un final#:-smi-am creat un meniu cu alimente care imi plac:>...o sa scriu meniul si va rog sa il comentati...daca mai trebuie adougat ceva sau daca ceva nu e bine;)...meniul suna cam asa....
DIMINEATA ~ora 8:00-9:00(depinde la ce ora ma trezesc:P)
-maxim 2 feli de paine graham prajita sau nu cu branza topita sau telemea usoara
-un iaurt natural o%
-o cana de ceai verde sau ceai de urzica
GUSTARE nr1 ~ora 11:00
-un fruct,doua doar un singur fel nu combinate(capsuni,cirese,pepene,piersici,portocale ...)
PRANZ ~ora 1:00-1:30
-o bucata de carne fiarta sau la gratar de pui sau peste
-o salata mare
-o cana de ceai
GUSTARE nr2 ~ora 3:00
-un iaurt de baut sau lapte 0%
CINA ~ora5:00-5:30
-o supa simpla sau o salata cu bucatele de carne
-o cana de ceai

se va consuma cat mai multa apa plata eventual cu lamaie...minim 2l/zi
fetelor crede-ti ca e bine...astept critice sau laude:D

Buna, si bravo !:)
Branza topita nu e cea mai buna alegere, incearca branza de vaci.
La aceeasi masa nu cred ca ai nevoie de 2 produse lactate, alege doar unul din el. Evita lactate 0%, sunt numai apa si E-uri, nu contin nimic nutritiv pt organism, incearca sa folosesti semidegresate.
Ultima masa la ora 17:-/depinde cand te culci, daca te trezesti la 9 probabil te culci dupa ora 23 si asta inseamna 6 ore de la ultima masa. Cam mult, sigur te apuca foamea.

roxy04 09 iun 2010 14:07:35

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
buna multumesc de raspuns...nu ma apuca foamea ca am mai tinut asa ziua mancam orice si seara dupa 5 nimik prima data ma apuca foamea dar cu timpul dupa o saptamana m-am obisnuit si daca dormean cu burta goala nici a doua zi dimineata nu imi mai era asa foame...dar daca dorm cu burta plina a doua zi dimineata imi este o foameeee:D...o sa tin cont de sfaturile tale...>:D<

onetotilia 09 iun 2010 14:11:49

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 213726)
fetelor\:D/ m-am hotarat*-:) intr-un final#:-smi-am creat un meniu cu alimente care imi plac:>...o sa scriu meniul si va rog sa il comentati...daca mai trebuie adougat ceva sau daca ceva nu e bine;)...meniul suna cam asa....
DIMINEATA ~ora 8:00-9:00(depinde la ce ora ma trezesc:P)
-maxim 2 feli de paine graham prajita sau nu cu branza topita sau telemea usoara
-un iaurt natural o%
-o cana de ceai verde sau ceai de urzica
GUSTARE nr1 ~ora 11:00
-un fruct,doua doar un singur fel nu combinate(capsuni,cirese,pepene,piersici,portocale ...)
PRANZ ~ora 1:00-1:30
-o bucata de carne fiarta sau la gratar de pui sau peste
-o salata mare
-o cana de ceai
GUSTARE nr2 ~ora 3:00
-un iaurt de baut sau lapte 0%
CINA ~ora5:00-5:30
-o supa simpla sau o salata cu bucatele de carne
-o cana de ceai

se va consuma cat mai multa apa plata eventual cu lamaie...minim 2l/zi
fetelor crede-ti ca e bine...astept critice sau laude:D


nu manca painea fie ea si graham cu branza... are grasimi, mai bine mananc-o cu lactate far grasime sau cu gem fara zahar :)

roxy04 09 iun 2010 14:21:15

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
aha multumesc de raspuns..eu ma gandeam daca pot manca painea cu un pateu sa nu fie de porc...ventual vegetal;) dar nu stiu daca e alegerea corecta:-/:-/:-/

codynutza 09 iun 2010 14:25:55

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
buna roxy! am venit sa te vizitez si sa-ti doresc mult succes in lupta cu kilogramele!>:D<

bine ai venit printre noi!:-*

roxy04 09 iun 2010 14:26:54

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
nu consum produse lactate chiar 0% pt ca nu prea am gasit ....am gasit numai cu 1.x % grasime...am gasit doar activia de baut 0.9%;)

roxy04 09 iun 2010 14:32:12

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
buna codynutza [*8*]bine v-am gasit[*128*]...multumesc mult pentru sustinere esti o scumpa[*10*][*117*]

codynutza 09 iun 2010 14:34:56

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 214404)
buna codynutza [*8*]bine v-am gasit[*128*]...multumesc mult pentru sustinere esti o scumpa[*10*][*117*]

nu ai pentru ce, roxy! suntem aici pentru a ne ajuta, asa ca nu ezita sa ne spui nelamuririle tale sau indoielile! si eu la inceput eram putin pierduta cu aceasta zona a mancarii sanatoase, dar incet am invatat. nici acum nu le stiu pe toate, dar daca ai vreo nelamurire sper sa te pot ajuta>:D<>:D<
din cate mi-am dat seama, nu tii nici o dieta, nu? ai ales un stil de viata sanatos..faci sport?:P

deadcountess 09 iun 2010 14:36:37

Re: Regimul meu...astept laude sau critici
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 214369)
buna multumesc de raspuns...nu ma apuca foamea ca am mai tinut asa ziua mancam orice si seara dupa 5 nimik prima data ma apuca foamea dar cu timpul dupa o saptamana m-am obisnuit si daca dormean cu burta goala nici a doua zi dimineata nu imi mai era asa foame...dar daca dorm cu burta plina a doua zi dimineata imi este o foameeee:D...o sa tin cont de sfaturile tale...>:D<

Pai n-a zis nimeni sa dormi cuburta plina ;) ci sa nu te culci flamanda.
Bafta la slabit %%-


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:56:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO