forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/)
-   -   Anii de liceu (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/anii-liceu-11591.html)

Alexik 12 mai 2012 23:50:41

Anii de liceu
 
Pentru ca am terminat de facut invitatiile pt ora festiva m-am gandit sa deschid si un subiect aici.
Se zice ca anii de liceu sunt cei mai frumosi ,nu vor fi uitati and ..so on.
In opinia mea conteaza extrem de mult colectivul, de ei depinde daca o sa ai amintiri placute sau nu ,..si parca si vremurile.Acum sunt multe persoane superficiale,parca numai e unitatea aia de clasa..

Voua va e dor de anii de liceu?A fost o perioada in care erati un grup unit sau abia ati asteptat sa il terminati?Share your memories;;)

mihaela01 13 mai 2012 18:54:33

Re: Anii de liceu
 
Buna mie una sincer eu sunt la liceu si singura mea dorinta ar fi sa termin mai rpd liceu:)) sa pot sa ma mut cu iubitu si sa scap de colegii pe care ii am>:P am ma inscriu la facultate poate imi gasesc si un job..sa am banii mei si sa fiu independenta..eh:D 8->

Alexik 13 mai 2012 19:57:05

Re: Anii de liceu
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1038048)
Buna mie una sincer eu sunt la liceu si singura mea dorinta ar fi sa termin mai rpd liceu:)) sa pot sa ma mut cu iubitu si sa scap de colegii pe care ii am>:P am ma inscriu la facultate poate imi gasesc si un job..sa am banii mei si sa fiu independenta..eh:D 8->

Asa eram si eu intr-a 9..si surprinzator:D
Si acum:))

mihaela01 13 mai 2012 20:10:42

Re: Anii de liceu
 
Eu trec a 11-a si in afara de stresul cu bacul as da orice sa termin mai rpd:(

mariaruxandra 13 mai 2012 21:51:00

Re: Anii de liceu
 
Buna >:D<. Liceu ? Hmmm ''Cea mai frumoasa perioada a vietii'' cum spune mama . Ei bine ce sa zic , nu sunt deacord deloc cu ea :)). Liceu=scoala adica teme . Imi ocupa mare parte din timp si desi stiu ca nu e bine ,faptul ca m-am despartit de veche clasa si am ajuns la liceu m-a facut sa imi doresc ceva mai mult , asa ca m am pus pe invatat . Recunosc ca desi pare un lucru bun , nu e chiar asa ,adica sunt nopti in care 3 ore dormite sunt mai mult ca ''suficiente''. Asa ca pot sa zic ca ''liceul'' nu prea ma incanta .Nu stiu ce ziceti voi ,dar mie nu imi place :-s:))Iar legat de ceea ce spune mama mi se pare o poveste frumoasa dar in care nu ma regasesc nici macar putin

mihaela01 13 mai 2012 22:23:09

Re: Anii de liceu
 
Cei mai frumosi ani alaturi de pers iubita asa ar suna mai bne :)) am deja 2 dintre cei mai frumosi ani mai urmeaza multi alti 8->

aneea 14 mai 2012 18:02:15

Re: Anii de liceu
 
da!da!Da! cea mai tare perioada, prima data la discoteca, primul chef, prima betie. La mine chiar a fost cea mai tare perioada si cea care mi-as dori sa o retraiesc. Colegi super, prietenele mele cele mai bune sunt foste colege de liceu, un colectiv ffff tare, buni si la distractie si la invatat. Majoritatea au ajuns cei mai buni la ceea ce fac dar au stiut sa se si distreze, sa chiuleasca, sa joace carti pe sub banca, sa faca glume colegilor dar si la profesori:)), de fiecare data cand ne intalnim mai multi radem ore intregi de ce puteam sa facem. Eu cred cu tarie ca cel mai mult conteaza colectivul dar si profesorii.

mihaela01 14 mai 2012 18:14:41

Re: Anii de liceu
 
mai mult conteaza colectivul dar si profesorii in ziua de astazi maj sunt de treaba..aneea la tine a fost frumos pe de alta parta parte la mine nu e tocmai asa:)) sincer as vrea si eu colegi cum ai avut u:)

jessik 14 mai 2012 19:25:26

Re: Anii de liceu
 
anii de liceu.. nervi, depresii.. rebeli,, urlete,, colegi rai, prof nebuni..
in clasa a 9-a.. chiar eram super stresata, si plangeam din orice.
a 10.. eram smechera, si fitzoasa.. haha..
a 11.a eram cunoscuta in liceu..aveam 2 prietene cele mai bune din clasa, care desi ele se urau, am ajuns toate 3 prietene,, eram power girls.:D
la sf clas a 11,, mi-am cunoscut iubitul(care imi e sot).. si asa amintiri cu el am de atunci..si viata de liceu a fost mai frumoasa
dar in clasa a 12.. eram iar stresata de bac.. numaram saptamanile cu colega.. aveam la sf caietului liniute... cand era marti sau miercuri.. sapt era trecuta hahahaha...si taiata>:)
o data de nervi la mate era un ex f greu la tabla, evident nu era punctul meu forte.. si colega zice.. ex asta e facut in ciuda.. si eu am continuat .. tare hahahahah
atunci mai inventam si eu injuraturi..
distractii cu colegii nu am avut.. ei se distrau in legea lor.. iar in pauza,,, toti repetam.. sau eram pe afara
o data ne-a apucat foamnea cu 3 minute iniante sa se sune,, si inainte de ora de mate
am izbucnit in ras cand am intrat in clasa, cu snaksuri, si proful ne-a dat afarab-)
ala stia sa socoteasca sa intre in clasa exact cu 2 secunde inainte sa se sune..(isi calcula cat facea de la cancelarie) oricum era dus cu pluta ca s-a sinucis( noroc de noi ca in a 12 nu am mai facut..plecase de la noi, peste ani am aflat ca s-a omorat
am avut si profi faini, proful de istorie, tare simpatic, si glumet..si altii
destul de aiurea a fost asa la liceu, cu testele, si lucrari neanuntate.. muream de ciuda cand ma asculta la exact ce nu invatam
sincera sa fiu nu a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea..
cred ca cea mai faina e perioada asta.. cand lucrez, stau la casa mea.. in linistea meaa.. fara fam enervanta, care nu ma lasau sa dorm:-s

Polux 15 mai 2012 10:03:00

Re: Anii de liceu
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 1037715)
Pentru ca am terminat de facut invitatiile pt ora festiva m-am gandit sa deschid si un subiect aici.
Se zice ca anii de liceu sunt cei mai frumosi ,nu vor fi uitati and ..so on.
In opinia mea conteaza extrem de mult colectivul, de ei depinde daca o sa ai amintiri placute sau nu ,..si parca si vremurile.Acum sunt multe persoane superficiale,parca numai e unitatea aia de clasa..

Voua va e dor de anii de liceu?A fost o perioada in care erati un grup unit sau abia ati asteptat sa il terminati?Share your memories;;)


Buna Julie!>:D<

Bun topic! Mie mi-e dor de liceu, in sensul ca primii 3 ani i-am facut in orasul unde m-am nascut, si au fost super! Am fost o clasa destul de unita si am multe amintiri frumoase de atunci! Nu numai frumoase, bineinteles, dar majoritatea imi aduc un zambet pe buze.

Clasa a 12-a am facut in alt oras, departe departe de celalalt liceu si la inceput a fost horror! Nu m-am putut acomoda deloc, am avut clasa numai de fete, am picat intr-o depresie, am suferit o perioada de mancat compulsiv... pe urma m-am indragostit si nu a mai fost asa rau!:))

Am fost la ambele intalniri de 10 ani (adica la ambele licee) si mi-am amintit cu nostalgie de vremurile alea... Au fost vremuri frumoase, dar si la facultate mi-a placut f. mult! Mult mai multa libertate, mai multa responsabilitate, distractie, primii bani castigati si prima dragoste nebuna!:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:08:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO