forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/)
-   -   Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/semnificatia-ziua-indragostitilor-valentines-day-tine-8145.html)

Slabuta 14 feb 2011 19:00:54

Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
Daca tot azi este Ziua Indragostitilor as vrea sa discutam despre semnificatia acestei zile pentru fiecare dintre voi in parte. :)

Inseamna ceva?! Este importanta?! Nu conteaza?!
Sarbatoriti Dragobetele si nu Valentine's Day?! :)

CrisetenO 14 feb 2011 19:08:34

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
Eu folosesc aceasta zi ca pe un prilej sa-i daruiesc logodnicului meu cate un nimic siropos -- carti, ciocolata, etc -- si sa-l vad zambind. Nu cred prea tare in semnificatia zilei si nici nu am crescut cu Dragobetele, dar orice prilej e bun. In schimb nu imi place dimensiunea comerciala pe care a capatat-o ziua: recordul saruturilor, chestii care de care mai "romantice" (a se citi de obicei nebunatice si in mai mare sau mai mica masura dezmatate), etc sunt peste tot.

Dar e foarte frumos sa fii impreuna cu cel pe care-l iubesti, sa fii rasfatata cu trandafiri si cu un mic cadou care sa-ti aduca aminte si in zilele mai negre ca acel om te iubeste.

Cu mult drag,
Cristina

onetotilia 14 feb 2011 20:31:27

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
atat eu cat si iubitul meu nu vedem nimic special in aceasta zi.. e mult prea comerciala, de aceea am hotarat sa nu conteze si sa nu trebuiasca sa fie ceva special.... in fiecare zi poate fi sarbatoarea iubirii cand iubesti... iar un cadou sau o floare e binevenita oricand... in special cand nu e nimic special...

nu m-am asteptat deloc sa primesc ceva, dar el mi-a luat si azi un buchet de flori :)

Tina 14 feb 2011 22:23:48

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
Nu, nu vad NIMIC special in ziua de Valentines. De ce? Pentru ca poti sa iubesti si in restul zilelor, nu e nevoie de un motiv, pt. ca nu e tocmai sarbatoarea romanilor, pt. ca se face prea mult caz cu ursuleti, inimioare si alte linguseli.

riky 15 feb 2011 08:40:42

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
Valentine`s day, Halloween, ...ce-ar trebui sa mai furam, ziua recunostintei, the 4`th of july si ce mai au ei ca nici nu mai stiu...:)) glumeam...Valentine`s day dupa parerea mea e un "eveniment comercial" si nimic mai mult. La mine in facultate chiar se organizeaza o campanie: Hate Valentine`s day, Love Dragobete!

In alta ordine de idei, nu ne trebuie o zi speciala sa iubim si sa ne aratam dragostea, cine o face o poate face zilnic, iar Dragobetele poate fi un pretext f bun de iesit in oras cu persoana iubita, sau o mica surpriza pregatita acesteia , in cazul in care ambii sunt persoane ocupate si nu se vad des...dar cum spuneam, in my opinion...

VentoFreddo 15 feb 2011 12:24:12

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
NU ma omor dupa ziua asta,insa al meu e catolic si ii place,asa ca fac un mic efort in fiecare an :P

ali_lumi 15 feb 2011 12:41:58

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
Nu mi trebuie o zi anume , ca sa mi aminteasca cat de mult ma iubeste , sau cat de mult ne iubim.
E frumos intradevar , dar nu sa o copiem la altii..
Dar in principiu sarbatorim in stilul nostru propriu:
Fie ca stam in pat si lenevim , ne giugiulim si tot asa..
Fie iesim la un cico :D
Ieri a fost prima varianta :)

feelix 15 feb 2011 12:44:15

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
Oare americanii au auzit de Dragobete ?
As vrea sa fim mai originali .

myha 15 feb 2011 14:54:29

Re: Semnificatia Ziua Indragostitilor (Valentines' Day) pentru tine
 
Cu siguranta ca nu au auzit de Dragobete!!!!!

De ce noi romanii nu stim sa apreciem ceea ce avem noi ca popor, traditiile si obiceiurile noastre, si de ce nu, sa le transmitem si peste hotare.


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:32:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO