forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii generale despre diverse afectiuni (http://forum.slabute.ro/discutii-generale-despre-diverse-afectiuni/)
-   -   Zgomot ciudat de la intestine (http://forum.slabute.ro/discutii-generale-despre-diverse-afectiuni/zgomot-ciudat-intestine-2747.html)

gabriela09 13 feb 2010 22:57:19

Zgomot ciudat de la intestine
 
Fetele va rog si eu ceva. Am si eu o problema care ma depaseste. in ultimul timp mi se intampla ca atunci cand imi este lumea mai draga, matzele mele s aisi faca de cap si sa produca un zgomot care deranjeaza pe cei din jur si mai ales pe mine. stii vre`un remediu naturist pentru asta? va rog ajutati`ma;x

VentoFreddo 14 feb 2010 13:58:31

Re: Zgomot ciudat de la intestine
 
Citat:

Anterior postat de gabriela09 (Post 86884)
Fetele va rog si eu ceva. Am si eu o problema care ma depaseste. in ultimul timp mi se intampla ca atunci cand imi este lumea mai draga, matzele mele s aisi faca de cap si sa produca un zgomot care deranjeaza pe cei din jur si mai ales pe mine. stii vre`un remediu naturist pentru asta? va rog ajutati`ma;x

Draga Gabriela, cumnatul meu avea aceeasi problema, si nu stiu daca l-a sfatuit medicul sau daca a gasit el pe net, dar foloseste carbune natural si problema a disparut.

ianna 14 feb 2010 14:16:22

Re: Zgomot ciudat de la intestine
 
si daca bei apa sau iei o gustare...gen o portocala/banana/mar... zgomotele continua sau reapar la scurt timp?

VentoFreddo 14 feb 2010 14:21:23

Re: Zgomot ciudat de la intestine
 
Citat:

Anterior postat de gabriela09 (Post 86884)
Fetele va rog si eu ceva. Am si eu o problema care ma depaseste. in ultimul timp mi se intampla ca atunci cand imi este lumea mai draga, matzele mele s aisi faca de cap si sa produca un zgomot care deranjeaza pe cei din jur si mai ales pe mine. stii vre`un remediu naturist pentru asta? va rog ajutati`ma;x

Eu personal cred ca e vorba de o colita de fermentatie, nu ai consultat nici un medic?in afara de zgomote ai si alte probleme, de ex flatulenta?

gabriela09 14 feb 2010 22:03:07

Re: Zgomot ciudat de la intestine
 
Chiar daca beau apa tot continua si problema este ca apar in timpul orelor si ma fac de ras:">. Nu am ajuns la nici un medic pentru ca speram sa se rezolve pronitro metoda naturista.

andra_aly 16 feb 2010 14:57:55

Re: Zgomot ciudat de la intestine
 
si eu aveam inainte problema asta f des... acum nu s-a mai intamplat asa des#:-s
eu cred ca la mine e si gastrita de vina. stiu, e f jenant.... mie prietenele mela imi ziceam ca stau nemancata si de aia. da, de unde!!! ca si daca papam tot asa era.

Sheba 16 feb 2010 15:05:23

Re: Zgomot ciudat de la intestine
 
Buna! Ca sa poti aplica chiar si metode naturiste un diagnostic tot trebuie pus ;)
Asa ca cel mai bine ar fii sa mergi la un medic si apoi decizi impreuna cu el tratamentul.

Slabuta 18 feb 2010 15:06:37

Re: Zgomot ciudat de la intestine
 
Citat:

Anterior postat de gabriela09 (Post 86884)
Fetele va rog si eu ceva. Am si eu o problema care ma depaseste. in ultimul timp mi se intampla ca atunci cand imi este lumea mai draga, matzele mele s aisi faca de cap si sa produca un zgomot care deranjeaza pe cei din jur si mai ales pe mine. stii vre`un remediu naturist pentru asta? va rog ajutati`ma;x

Gabriela, eu acum 4 ani ani am avut aceeasi problema :(
Era atat de puternic zgomotul incat imi era rusine fata de colegii mei.

A trecut de la sine, ca nu am aflat pana la urma ce era... dar sunt tare curioasa de ce se auzea asa ciudat :-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:46:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO