forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Ce anotimp iti place cel mai mult? (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/anotimp-iti-place-cel-mai-mult-6932.html)

Slabuta 01 nov 2010 16:08:41

Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Slabutelor ce anotimp va place cel mai mult?
Sau va plac toate perioadele anului? :)

Eu ador iarna, mereu mi-am imaginat cum stau la mansarda unei casute mici, la gura sobei, in ciorapei de lana, cu o cana de ceai fierbinte in mana si ma uit pe geam cum ninge :x
Inca nu mi-am implinit visul. :)

Dar iarna este anotimpul sufletului meu. :x

Adynutzaa19 01 nov 2010 16:12:11

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Buna slabuta>:D<
Pt mine toate anotimpurile sunt frumoase,dar ador vara.
Imi place sa fie cald afara,imi place la mare,strand.
E frumos si iarna,dar numai la gura sobei:)

lucia ely 01 nov 2010 16:41:12

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
anotimpul meu preferat e primavara:D nici prea cald:d nici prea frig:D

Sabine_28 01 nov 2010 16:59:00

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Fiecare anotimp are partile lui frumoase si mai putin frumoase:D
Primavara e anotimpul meu preferat, cand incep sa infrunzeasca si sa infloreasca pomii si e cald si placut:x
E frumos ce spui tu, imi place si iarna, dar doar sa stau sa privesc cum ninge, nu sa ies in ger :))
Si toamna e frumos, cand toti copacii devin aurii/aramii si apoi frunzele iti fosnesc la picioare.
Si vara, ca doar e anotimpul concediilor si al bronzului:x, mai putin placut cand sunt 40 de grade:D

ali_lumi 01 nov 2010 17:25:27

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Eu ador vara ! Caldura , haine subtiri 8->...

deadcountess 01 nov 2010 17:26:30

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Imi place toamna, nu e nici prea cald nici prea frig, imi plac copacii cu frunze aurii. Aici in Norvegia imi place si vara, soarele e mult mai bland decat la noi.

anqutz 01 nov 2010 20:26:25

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Ador vara cu caldurile ei mari, cu marea si apa calda, sa fiu in pantaloni scurti si maieu. :x Ma deprima gandul ca mai sunt inca 7 luni pana in acel moment. :(

LicuriciColorat 01 nov 2010 20:43:43

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
ador VARA:x e cel mai super anotimp,caldura,bronz:x,inghetata:x,plaja:x,mare:) )),distractie,ziua e lunga:x,hainele is subtiri:)),deci clar ador caldura si urasc frigu:))
pe mine toamna si iarna ma deprima,pana si primavara sunt posomorata si fara chef:))

riky 01 nov 2010 20:57:31

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Vara, evident, ca doar is nascuta vara.....Ador caldura, lejeritatea, natura in plina verdeata:)) SI primavara imi place, dar cea tarzie, care bate spre vara....nu suport frigul, zapada si hainele groase...daca as putea m-as muta in Australia, sau in Brazilia sau oriunde e sub ecuator sau la eecuator,oriunde fara iarna:))

mihaela2011 02 nov 2010 10:03:00

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Imi place toamna,desi sunt mai trista decat in alte perioade ale anului,are un farmec aparte.Imi aduce amintiri ,trairi de care imi este dor.

dorutza 04 nov 2010 23:37:48

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
ador vara.
cel mai multe ma incanta faptul ca zilele sunt lungi
iar apoi tot vara am senzatia de libertate si de fericire. ca pot sa fac orice.
in rest in celelalte anotimpuri ma gandesc cat mai este pana vine caldura.

andra_aly 04 nov 2010 23:44:44

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Vara , vara, vara , vara:D Stiu, am exagerat:P
Binenteles, imi plac si celalalte, dar nu asa cum imi place VARA:D Nu stiu... ma simt mult mai bine:) In schimb toamna nu imi place deloc. Risc mici depresii in fiecare toamna:( primavara e mai ok ca stiu ca nu mai e mult pana vine vara:P
Ianra inainte o adoram. asta cand eram in tara, cand iarna era iarna. adica alba:D acum nimic nu mai e la fel=(( Aici nu imi place deloc iarna. vezi numai ploi:(

Stefanie 07 nov 2010 11:58:03

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Fara doar si poate ,IARNA.Iubesc zapada,frigul si totul este ataaaat de linistit.
Urasc vara (din Romania ) cu temperaturi de peste 38 de grade,in care toate hainele ti se lipesc de corp si te incalzesti de la caldura excesiva.

VentoFreddo 07 nov 2010 13:27:07

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Eu prefer primavara tarzie si toamna timpurie..cand in aer se simte schimbarea, si se face trecerea de la verde crud verde expansiv(primavara) si de la verde la aramiu(toamna):x:x:x:x

anamariaff 07 nov 2010 22:01:15

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Iubesc primăvară pentru explozia de verde ce renaşte, pentru florile de cireş, de liliac, pentru dezmorţitul fluturilor şi pentru că primăvara apar puii de pisică...:)

Anca M 04 mai 2012 16:13:35

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
Iarna şi vara, în egală măsură. Deşi au şi dezavatajele lor.

La iarnă nu îmi place faptul că nu pot merge să alerg în aer liber. Iar vara e prea călduroasă pentru gusturile mele, dar măcar am mai mult timp liber.

jac 23 iun 2012 09:56:10

Re: Ce anotimp iti place cel mai mult?
 
mie toate anotimpurile mi se pare frumoase prin simplul fapt ca toate au ceva aparte....
acum parca cel mai mult imi place vara si toamna..... fiind vara acum, am o dispozitie mult mai buna, ma simt mai libera, nu mai sunt asa presata de timp... imi place mult sentimentul asta. parca totul arata mai bine vara :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:24:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO